Вижте резултатите от анкетата: как да изкарам въздуха от водната риза

Гласували
1. Не можете да гласувате в тази анкета
  • въздух в водната риза

    0 0%
  • схемата на свързване

    1 100.00%
Резултати от 1 до 14 от общо 14

Проблем с Водната риза на камината

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #1

    Проблем с Водната риза на камината

    Здравейте преди една седмица си пуснах камината с водна риза обаче имам проблем с обезвъздушаването на водната риза или и аз незнам вече дали е точно там проблема.Направил съм три варианта на схеми аз в момента съм на първи вариант и мисля да я преправям но незнам дали това е правилното решение и кой от вариянтите да избера.Проблема е че винаги при палене до 60гр.работи перфектно но от 70 до 80гр. започва едно леко тракане все едно ще завира след 15 минути горене отихва и дотам.Но ме притеснява че има въздух във водната риза и немога да го изкарам.Моля за компетентното ви мнение къде ми е грешката и по коя от схемите да я преправям ако се налага.Благодаря предварително.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  2.  
     
  3. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #2

    Re:Проблем с Водната риза на камината

    ето и другите два варианта мисля че грешката ми е в първи вариант.Моля за съдействие
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #3

    Re:Проблем с Водната риза на камината

    Да, вторите две схеми са по-правилни, зависи какъв модел (с колко извода ти е съда). Автоматичния обезвъздушител не върши работа в отворена система. Преди филтъра трабва да имаш кран за да можеш да обслужваш помпата и филтъра

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #4

    Re:Проблем с Водната риза на камината

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar
    Да, вторите две схеми са по-правилни, зависи какъв модел (с колко извода ти е съда). Автоматичния обезвъздушител не върши работа в отворена система. Преди филтъра трабва да имаш кран за да можеш да обслужваш помпата и филтъра
    а в първата къде е грешката.съда ми е с два извода и преливник имам кран преди филтъра и след помпата.

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #5

    Re:Проблем с Водната риза на камината

    Да не отварям нова тема искам да попитам Lazar задължително ли е наличието на предпазен клапан в отворената система, при условие че нямам спирателни кранове около помпата?
    Иначе мога да посъветвам Kiril Petrov с моя скромен опит ако има възможност да сложи разширителния съд в баня или някъде където лесно може да се изхвърли водата, че прегрее ли по някаква причина тази кофа заникъде не е. При мен разширителния съд е в банята над лирата като е най-високата точка в системата разбира се.

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #6

    Re:Проблем с Водната риза на камината

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    Да не отварям нова тема искам да попитам Lazar задължително ли е наличието на предпазен клапан в отворената система, при условие че нямам спирателни кранове около помпата?
    Иначе мога да посъветвам Kiril Petrov с моя скромен опит ако има възможност да сложи разширителния съд в баня или някъде където лесно може да се изхвърли водата, че прегрее ли по някаква причина тази кофа заникъде не е. При мен разширителния съд е в банята над лирата като е най-високата точка в системата разбира се.

    Сложил съм разширителния съд до камината поради причината че от камината до банята разтоянието ми е 12м.И ако стане проблем според мен водата ще може да излезне много по бързо отколкото ако е в банята и няма да има толкова поражения по системата така поне мисля аз.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #7

    Re:Проблем с Водната риза на камината

    Моля, запознай се с правилата на форума и ги спазвай.
    Крис

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #8

    Re:Проблем с Водната риза на камината

    Мисля да вдигна обезвъздушителя зад камината на 20/30 см по нагоре да видя дали ще успея така да я обезвъздуша водната риза и да спре да ми завира ако и така не стане значи ще се налага да я преправям по една от другите две схеми .
    //mod edit Lupus
    Спри да пускаш последователни постове! Има си бутон за редактиране, ако се сетиш нещо да добавиш - ползвай го. Иначе се получава, все едно да си говориш сам.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #9

    Re:Проблем с Водната риза на камината

    Мисля си, че пораженията ти от изляти стотици литри гореща вода в хола ти ще са по-големи от евентуални поражения на системата. Казвам го да го имаш предвид просто.

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2010
    Мнения
    7
    #10

    Re:Проблем с Водната риза на камината

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    Мисля си, че пораженията ти от изляти стотици литри гореща вода в хола ти ще са по-големи от евентуални поражения на системата. Казвам го да го имаш предвид просто.
    Това е последното нещо което ме притеснява проблема ми е в това че немога да обезвъздуша водната риза или поне си мисля че заради това го има това тракане или завиране незнам и аз как да го обясня защото незнам какво е но искам да го премахна.ако някой може да ми помогне с радост ще приема съветите и препоръките му.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #11

    Re:Проблем с Водната риза на камината

    На коя степен ти е помпата. Да не си я оставил на първа? Автоматичния обезвъздушител който е сложен до камината пробвай да му развиеш капачето отгоре и с някоя игла натисни през отвора ако има въздух би трябвало да излезе. Не казваш и тръбите които излизат от камината колко цола са.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    66
    #12

    Re:Проблем с Водната риза на камината

    Да не би да ти е много ниско разширителния съд,ако съда е само на около 50см примерно от лира да речем или серпентината на боилера,добро решение е помпата на топлата вода.камина-разширител-помпа.Възможно е завирането на системата да е от мощна водна риза с малко отоплителни тела,въздух във системата също е причина.Може да си направиш и затворена система с мембранен разширителен съд и 2 баланс вентила на студената и на топлата като тях ги отводниш в банята.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2011
    Мнения
    15
    #13

    Re:Проблем с Водната риза на камината

    искам да взема отношение
    на изхода на топлата вода от ризата сложи тетка и искарай обезвъздушителя на поне 10 см над горния край на камината но обезвъздушителката да е ръ4на 4е автомати4ната в отворена с-ма не ба4ка редовно по предназна4ение

  17. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2011
    Мнения
    15
    #14

    Re:Проблем с Водната риза на камината

    разширителният съд се връзва на входа на помпата

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Камина с водна риза
    От k.ivanov във форум Отопление
    Отговори: 42
    Последно: 23-09-13, 22:26
  2. Проблем с камина с водна риза
    От husqvarnah142 във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 01-02-11, 20:18
  3. Камина с водна риза проблем
    От smolls във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 04-01-10, 00:42
  4. Продавам си камината прити 13
    От marian1 във форум Продава
    Отговори: 3
    Последно: 18-12-09, 01:37
  5. печка а водна риза
    От zaks във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 27-08-08, 08:53

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе