Резултати от 1 до 4 от общо 4

Информация за камина за вграждане без водна риза Сахара на Дипломат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #1

    Информация за камина за вграждане без водна риза Сахара на Дипломат

    Поръчах камината,ама по картинка.Гледам пише,че е с хубаво стъкло,надявам се ламарината да е 4-5 мм,виждам,че е оребрена и толкоз.Хванах се да направя ремонт на бащината къща и след къртене на мивка от дувар се отвори ниша,която си мислех,че е идеална за вграден гардероб,ама старата ми майчица ме хвърли в тъча:"Искам камина!".Бре да му се не види,ама от камини разбирам колкото и от квантови преобразователи.Като опря работата до слагане("ама вградена да била"),мръднах към Пловдив и гледам чугунени-1200 лв,тенеке-600 лв.(най-евтино);един ми вика-Сахарата за 345 лв е твоя след седмица и дадох капаро.Та който е виждал такова чудо,да каже две думи как е направена,окомплектована(има ли тухли),дебелина,малко ли е огнището или бива,кво да внимавам кат я слагам,такива работи.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Re:Информация за камина за вграждане без водна риза Сахара на Дипломат

    Ееех, мечти, 4-5мм ! За 70 кила и за 300лв повече от 2мм недей да очакваш. Ама да е жива и здрава майка ти, да я надживее, друга ще и купиш. Не струва злато.
    http://www.diplomat.bg/bg/product/sahara-40-32.html

  4. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #3

    Re:Информация за камина за вграждане без водна риза Сахара на Дипломат

    Ами досвидяха ме 600-700 лева да дам за украса на стаята.Барем дано да е с тухлички и чугунена скара.Иначе тоя и още няколко сайта ги гледах(http://www.diplomat.bg/bg/product/sahara-40-32.html),ама само картинки.А за купуване на следваща-електрожена ми е правен и тежи повече от тая камина,електродите ги топи кат русо чужда пачка,даже бях решил да взимам ламарина 5-6 мм и да си я правя,не че по-евтино(само ряза 85 ст.),ама щеше да е здраво,но няма време за заигравки от 1 август съм на работа,децата кой ще храни.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Mar 2009
    Мнения
    1,384
    #4

    Re:Информация за камина за вграждане без водна риза Сахара на Дипломат

    Камината се ядва за цена от 345лв.За тия пари-2 мм ламарина и не я препоръчвам на тези,които ще я използват редовно и още един недостатък-няма клапа и бързо изгарят дръвцата (трябваше да направя,ама кой да знае,пък и времето малко).Друго на вниманието на самодейци кат мен-ако работите с гипсокартон,да е червен и на местата където е близо до камината-сложете му изолация.Доверих се,че щом гипсокатронът е за такива цели,ще е ок,ама-не,все пак има си картон,който си гори (ама кой да провери на едно парченце).Голям резил беше първото палене,от пушилката не можех да си видя и очилата.Шегувам се,ама се позадими стаята,защото на няколко места гипсокартонът е близо да камината.
    Иначе направията е елементарна,но препоръчвам тоя гипсокартон да го режете със зеге.С един от родата я сложихме за ден,а на сутринта я измазах за час и още малко време за капака отдолу и решетките,а всичките тези дейности ми са за сефте.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Камина с водна риза и ел .нагревател
    От tanchoo във форум Отопление
    Отговори: 2
    Последно: 19-01-19, 10:41
  2. Камина с водна риза
    От k.ivanov във форум Отопление
    Отговори: 42
    Последно: 23-09-13, 21:26
  3. Проблем с камина с водна риза
    От husqvarnah142 във форум Отопление
    Отговори: 10
    Последно: 01-02-11, 19:18
  4. Камина с водна риза проблем
    От smolls във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 03-01-10, 23:42
  5. Отново камина с водна риза
    От ninanb във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 25-11-09, 00:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе