Резултати от 1 до 6 от общо 6

Водни вентилаторни конвектори?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #1

    Водни вентилаторни конвектори?

    От известно време обмислям да заменя част от алуминиевите радиатори с вентилаторни конвектори.
    Помещенията са 2 спални по 22-25 кубика .
    Конвекторите трябва да са тихички за да може да се спи докато работят и да отдават около 2kw при 50градуса на водата за да покрият загубите при -15 градуса зимата.
    Повечето спецификации на конвектори ги дават при 70 градуса и максимална скорост на вентилатора, а за да се спи в помещението предполагам трябва да работят на минимум
    Гладах: Галети BPS Clima, Klima 2000, Мидея конвектори, общо взето са в един ценови диапазон 400-500лв/бр

    Прегледах обстойно форумът, тук там се споменава за галети или клима2000 но никой не дава преки впечатления.
    Ако някой ги е слагал в спалните нека сподели.

    Благодаря предварително

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Водни вентилаторни конвектори?

    За тези помещеня нямаш никакъв проблем да сложш най малкия модел. На 1степен на вентилатора са много тихи и споконо се спи. При 50С темп на водата, доколкото си спомням имат отдаване около 1.8кВт, което си е достатъчно. Аз ги имам в спални от 14.5м2 и топлят без проблеми.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    101
    #3

    Отговор: Водни вентилаторни конвектори?

    колега каква марка и кой модел си сложил при теб ?
    като гледам дебитът на въздуха разлика минимално/максимално е 2/3-ти от мощноста за минималното

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #4

    Отговор: Водни вентилаторни конвектори?

    Честно казано, вече не помня точното наименовние. Взех ги от Влагоклима в София и на тях пише "Skytec". Модела беше нещо такова-030 и това беше най малкия модел. Никога не ми се е налагало да работят на степен различна от 1ва, при 60С темп. на водата.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    26
    #5

    Отговор: Водни вентилаторни конвектори?

    Цитат Първоначално публикувано от tony34al Виж публикацията
    Честно казано, вече не помня точното наименовние. Взех ги от Влагоклима в София и на тях пише "Skytec". Модела беше нещо такова-030 и това беше най малкия модел. Никога не ми се е налагало да работят на степен различна от 1ва, при 60С темп. на водата.
    Здравей, искам да попитам как е комфорта на тези конвектори при ползване точно на първа степен (спрямо радиатори) и бързо ли истива помещението след достигане на температура при липса на конвекцията на радиатора?! То е ясно, че зависи от загубите, но някакво ориентировъчно сравнение между двата типа отоплителни тела, че във форума, а и като цяло в нета има малко информация от преки впечетления.
    Поздрави!

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Водни вентилаторни конвектори?

    Истива по бързо, но стайния термостат, който ми управлява котела е с малък диференциал. Според мен конвекторите са по подходящи за добре изолирани помещения с малки топлозагуби. Затопля много бързо. Задължително конвекторите трябва да се управляват от температурата на водата и да изключват щом темп. на водата падне под 35-40С. Аз таа съм си ги оразмерил, че да ми работят само на 1ва степен. Е ако паднат температурите под -20С сигурно ще се наложи и по висока скорост на вентилатора. Имам ги монтирани от 2004г.
    Между другото в момента се отоплявам само на климатиците и газта я ползвам само за БГВ. Сори, ама газта ми излиза два пъти по скъпо от климатиците!

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Вентилаторни конвектори - управление
    От GalinRachev във форум Топлоизолация и дограма. Вентилация и обработка на въздуха
    Отговори: 1
    Последно: 01-11-12, 13:12
  2. Отговори: 4
    Последно: 14-02-12, 22:26
  3. Климатична система за подгряване на водни радиатори
    От mirowski във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 7
    Последно: 08-12-11, 11:59
  4. Отговори: 8
    Последно: 03-03-09, 12:16
  5. Мнение за стенни вентилаторни печки Diplomat, ELITE и т.н.
    От pazzoe във форум Електрическо отопление
    Отговори: 3
    Последно: 22-12-08, 20:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе