Резултати от 1 до 15 от общо 15
Like Tree1Одобрявам
  • 1 Post By estqwerty

На ток или на газ? ПОМОЩ...!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    2
    #1

    Question На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    Здравейте специалисти!:D Моля за съвет: Купих си апартамент в газифициран блок/ново строителство/.Трябва да реша на климатици и ел.бойлер или газ? Знае ли някой, комбинираните бойлери/ток+серпентина за газ/,може ли да се ползват първоначално само на ток и в последстие да се ключи газта? Ако реша да тръгна на ток и другата година да пусна газ? Как ще е по изгодно но и Топло.Апартамента ми е южен около 60кв.м.,в София . Благодаря на всички!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    На мен в момента сметките ми за ток/отопление с климатици+всичко останало/ са 2/ДВА/ пъти по ниски от сметките за отопление с газ + ежемесечния ток /около 60лв./
    Първоначалната ми нвестиция в газифициране+отоплителна инсталация беше приблизително равна на цената на 3 добри климатика.
    В твоя случай за апартамент от 60м2 два добри киматика ще свършат идеално работа, което мисля, че в най студените зимни месеци ще означава сметка за ток около 120-140лв. Само газта не можещ да си платиш с тези пари, какво остава за битовия ток, който е около 50-60лв.

  4. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #3

    Отговор: На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    изчакай - до месец подписват новите газови договори.
    все пак - цената на газта зависи от *****.
    а цената на тока няма да мърда кой знае колко, датата на която семерджиев я обявява е доста близо до датата за изборите. очаквам под 10% повишение догодина.

  5. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #4

    Отговор: На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    Във форума доста народ мина от твърдо гориво дърва и газ на ток нооооо тока не е никак еФтин след последните 15%.

  6. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #5

    Отговор: На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    догодина като почнат да изпълняват плана за централи на биомаса гледай как скачат дървата и пак народа ще се юрне на ток.
    цената е субсидирана и бая народ се кани.

    ако ще е ток предвиди по 10-15% на година да скача и вземи такива уреди/климатици.
    това до към 15-22 евро цента. повече за сега като че ли няма накъде да расте цената. мисля си че това е целта. предвиди си колко киловата ще ти трябват за топлене, ще можеш ли да издържиш на тези цени примерно.защото ако не е следващата година, по-следващата ще има скок отново. и няма да е с под 10%.
    Europe's Energy Portal
    българската цена не е редактирана в сайта и стои миналогодишната сега е към 11 и нещо цената.
    p0ckata одобрява това.

  7. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #6

    Отговор: На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    Цитат Първоначално публикувано от estqwerty Виж публикацията
    изчакай - до месец подписват новите газови договори.
    да се или да ...



    Оптимист .
    Не е минало 23'30 чеса бре...

    Те въпроса за цената на газа уж беше уредена, беше уреден и въпроса с претенциите на руснаците за пари за АЕЦ БЕЛЕНЕ срещу даването на право да се строи южен поток.Но 3 дни след подписването на договора за "Южен поток" иска на Атомстройпроект срещу нек се увеличи от 58 милиона долара на 1 милиард долара ...

    А бре не ви ли омръзна да ви лъжат ???
    Или просто ви харесва да ви правят на балами.



    Те ГЕРБ колко пъти намаляваха и "замразяваха" всякакви цени... и най-накрая за народа


    Ако отоплението на газ е изпълнено като подово и е добре направено- то това ще е по-доброто и може би по евтиното решение(строителя който ми построи офиса отоплява 240 кв апартамент за 180 лева на газ изпълнен с подово отопление).
    За лятото обаче ако искаш хлад=задължително климатик .

    А това за намаляването го забрави-за 22 години статистиката показва, че нито тока нито газа са били намалявани-всичко отива нагоре...въпроса е кое на теб ти изнася...

    И НЕ ЗАБРАВАЙ, че е предизборна година и обещания ще има всякакви и от всеки ...
    Този пост е редактиран от justify; 14-10-12 в 17:44.

  8.  
     
  9. Novice
    Тук е от
    Oct 2012
    Мнения
    2
    #7

    Отговор: На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    И все пак,някой знае ли дали мога да монтирам бойлер със серпентина за газ и да ключа газта Пр.след година? До тогава да работи само на ток? Простете невежеството ми.....

  10. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #8

    Отговор: На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    Може. Но серпентината на бойлера трябва да е с достатъчна мощност, предвидена за работа с газов котел.

  11. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Живее в
    гр. Сопот
    Мнения
    2,204
    #9

    Отговор: На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    На ток или на газ? Естествено, че на ток. Колкото по-далеч от газа, толкова по-добре. Особено, след случая в Бургас.

  12. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #10

    Отговор: На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    Че то беше на ток това дето гръмна

  13. Banned
    Тук е от
    Nov 2009
    Мнения
    872
    #11

    Отговор: На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    Аз мисля по различно.....В цяла бяла Европа основното отопление е на газ.Логично е да се мисли,че рано или късно ще се запътим и ние нататък!Тука приказките,какво рекъл Семерджиев,пак как го рекъл и т.н......са меко казани несериозни!Щом кооперацията е газифицирана,ок,но засега се насочи към тока!Определено вложи повече пари в качествени климатици,те така или иначе имат някакъв технологичен живот,а след5-7 год нещата ще се изяснят!Не е без значение и прохладата през топлите месеци,я какъв ад беше тая година!....А дървата ...ами те на Запад са приоритет на богатите ,скъпи са и ще поскъпват още

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #12

    Отговор: На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    Както казва онази мазничката герберистка - въпроса е двусмислено манипулативен!

    И вярното е - на ТОК, но с ТЕРМОПОМПИ, т.е. разбирай КЛИМАТИЦИ, и то с добър КОП - над 4 - 4.5, че защо не и над 5, стига да можеш да си ги позволиш и да се ИНВЕСТИРА в такива икономични машинки. То и да поскъпва тока, както се вижда и на всички е ясно - другаря ***** казва кви пари ще е газта, било то дошла по тръба отгоре или отдолу! Същото важи и за другите енергийни носители /някъде без участието на *****/! Съответо и те ще си поскъпват - всичките, без изключения!
    / тук идва ред да отбележим - въвеждане на нови технологии за оползотворяване на слънчевата енергия за битови цели/

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,260
    #13

    Отговор: На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    V_Simeonov, на "двусмислено манипулативен" въпрос даваш "недвусмислено манипулативен" отговор! Я кажи откъде ще идва този евтин ток след няколко години като затворим и последните 2 реактора? От газовата централа на Бат'Бойко ли - дето ще е с газта на *****? Значи всички енергоизточници ще поскъпват, пък тока ще стои замразен във фризера? Тока от какво ще го добиваме - ако става от л@йна и помия - ще сме първи, ама не става

  17. Member
    Тук е от
    Feb 2009
    Живее в
    Русе, и малко у десно и малко у лево
    Мнения
    669
    #14

    Отговор: На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    Че евтино няма, а няма и да има - е ясно на всички ни! Важното уточнение в случая беше - икономични, или най-точно - ЕНЕРГОЕФЕКТИВНИ! Дори и тока да стане 20 еврочента за Квч, другите енергоносители също няма да си стоят на тези нива на цените. А като разделиш 40ст / 4 или 5 - картинката става малко по-комфортна! И на 3 и на 2, да е деленето, все пак не е умножение

    Аз съм икономист и съм ЗА развитие на енергетиката, но и задължително ИКОНОМИЧЕСКА И ЕНЕРГИЙНА ЕФЕКТИВНОСТ. Дали Белене, дали Козлодуй-7 - все ми е тая! Въпроса е да е най-ниската себестойността на произведената енергия, при висока сигурност, което при присвоените милиарди, няма как да стане! И едните, и другите се омазаха /разбирай налапаха/.

    Гадното е че няма работеща алтернатива!

    П.С. Май да се стягаме и да направим такава! Има ли навити?

    В тази връзка /енергийната/ съм на мнение, че би било най-правилно въпросите за референдума да са поне 2, а не само 1, и то манипулативен!

  18. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #15

    Отговор: На ток или на газ? ПОМОЩ...!

    Независима енергетика в България, може да се развива само на основата на местни въглища и дърва. Всичко друго не зависи от нас. Лошото е, че не развиваме, и това което зависи от нас. Хващам се на бас, че до 10 години, нито ще има Белене, нито Козлодуй 7.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе