Резултати от 1 до 11 от общо 11
Like Tree2Одобрявам
  • 2 Post By FearMe

Технологията „Чисто изгаряне”

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #1

    Технологията „Чисто изгаряне”

    Технологията „Чисто изгаряне” е върха на съвременните методи на горене. Използването на тази технология комбинирано с най-добрите материали ни позволява да произведем високо ефективни и не замърсяващи природата продукти. „Чисто изгаряне” означава че печката има второ изгаряне, което превръща до 90 % от газовете и твърдите частици в дима в топлина. Вредните емиси са минимални защото продукта е специализиран да отдава топлина не дим. Печките с чисто изгаряне изгарят значително по-малко дърва в сравнение с старите печки. Получавате максимално топлоотдаване без да вредите на околната среда и изгаряте по-малко дърва.
    Да речем че става дума за две абсолютно еднакви на външен вид печки на дърва, само че едната има "Чисто изгаряне" и струва два пъти повече. Е някой може ли да обясни какво представлява това?

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Отговор: Технологията „Чисто изгаряне”

    поне можеха да помолят някой, който разбира от правопис, да им напише текста
    Shmi и Lokoto харесват това.

  4. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #3

    Отговор: Технологията „Чисто изгаряне”

    Ми тва е като онова уредче дето икономисвало ток

  5. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #4

    Отговор: Технологията „Чисто изгаряне”

    Цитат Първоначално публикувано от vencifcl Виж публикацията
    Да речем че става дума за две абсолютно еднакви на външен вид печки на дърва, само че едната има "Чисто изгаряне" и струва два пъти повече. Е някой може ли да обясни какво представлява това?
    Вероятно, става дума за пиролизен процес, при който се горят газове получени при суха дестилация на дървесина. При това се оползотворяват над 95% от горивото /спрямо ~75% в "конвенционална" печка/. Звучи много добре, стига да можеш да се запасяваш с дърва за огрев 1 година по-рано.

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Отговор: Технологията „Чисто изгаряне”

    виж, за това не се сетих...

    доколкото си спомням, процесът искаше много слугуване и определено повече място от обикновеното кюмбе

    затворен вътрешен съд, контролирана температура на изгарянето във външния... (разбира се, терминологията ми липсва, за което се извинявам на специалистите , но процесът ми е ясен )

    но при всяко положение дълбоко ме съмнява, че ще е кой знае колко (ако изобщо) по-изгоден финансово от изначалните дърва или др.под.

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Отговор: Технологията „Чисто изгаряне”

    Като гледам не ми приличат на пиролизни печки:
    http://www.google.bg/url?sa=t&rct=j&...,d.Yms&cad=rja

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    1,601
    #7

    Отговор: Технологията „Чисто изгаряне”

    Пише "превръща до 90 % от газовете и твърдите частици в дима в топлина" , което може би повишава КПД-то, а не че КПД е 90%. - леко заиграване с думите. Гледах им каталога и на почти никоя не дават КПД.
    На някакви газови имаше и беше 80%. - голяма работа и ние стигаме 80% с вторичен, третичен въздух и т.н. - нищо ново под слънцето.
    Основния проблем за мен е високата минимална мощност на камината (в преходните сезони), минималния разход също си е висок.
    Всички параметри на камините са дадени за сухи дърва.

  10. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #8

    Отговор: Технологията „Чисто изгаряне”

    Това са си продукти за кеф и гъзария , а не за енергийна ефективност, само картинките да гледа човек се разбира.
    Споменава се някакъв вентилатор и дано са го измислили така, че да не бяга топлото през комина, като се раздуха. Само дърва ли горят и какъв е този газ, газов клапан и друга джаджа ( gas incert ... ), иди разбери пропан ли е или изгорели газове...
    Без превод на каталога на БГ, тези каминки ще се продават като топъл хляб

  11. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #9

    Отговор: Технологията „Чисто изгаряне”

    Става въпрос за тази печка:
    krosnele_Jotul_F_602_N_brezinys.jpg
    Стоят си две еднакви печки една до друга в магазина и продавача ми разправя че на едната има вградена система за "Чисто изгаряне" което се намирало над вратичката и затова струвала 700лв. повече.
    Стана ми интересно какво е това нещо ама така и не намирам никъде информация, явно си е поредният бъзик с клиентите и който има глупоста да клъвне изгаря "Чисто" .

    Никой ли не знае за какво става дума?
    Този пост е редактиран от vencifcl; 10-02-13 в 20:41.

  12. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #10

    Отговор: Технологията „Чисто изгаряне”

    като видях темата си помислих че е за завода за боклуци на софия

    в българия така обичаме да рециклираме ... дрехи, гуми, бутилки от бира... чисто изгаряне ---> енергия за хората.

    и аз оглеждам за някоя печка да си я паля ей така за кеф 20-те дни зима и по нова година за атмосфера.

    колкото по темата - има много видия на високо ефективни печки в туба. в щатите им дават парички да си купят печка на дърва и цените са от 2к$ нагоре, имат платинени катализатори, микро контролери, перки за въздух...

  13. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #11

    Отговор: Технологията „Чисто изгаряне”

    колкото по темата - има много видия на високо ефективни печки в туба. в щатите им дават парички да си купят печка на дърва и цените са от 2к$ нагоре, имат платинени катализатори, микро контролери, перки за въздух...
    ми те за това са по 2к , не че вършат нещо повече... )

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. SONY CRYSTAL LED технологията
    От soon във форум Sony телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 16-01-12, 17:26
  2. Отговори: 1
    Последно: 12-08-11, 20:16
  3. Отговори: 0
    Последно: 14-01-11, 23:40
  4. AMIMON WHDI - някой наясно ли е с технологията?
    От kod във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 0
    Последно: 01-10-10, 09:46
  5. Обвиниха Sony в патентни нарушения с технологията Blu-ray
    От IvO™ във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 8
    Последно: 07-07-07, 03:35

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе