Резултати от 1 до 3 от общо 3

Препоръчителна температура на бойлер вързан към котел на пелети

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    36
    #1

    Препоръчителна температура на бойлер вързан към котел на пелети

    Здравейте,
    имам един малко по странен въпрос и се надявам да ми дадете съвет.
    Започвам малко по от далеч... в къщи се отопляваме с автоматичен комбиниран котел Дефро, в случая го ползваме на пелети... тази година вързах и бойлер с две серпентини към него. Това което ме интересува е каква температура е най-удачно да се зададе на котела?
    Вариант едно е текущата максимална температура на бойлера да е 55°C и съм задал през котела да подава 60°C... при този вариант бойлера се включва на ток наистина за кратко, но пък бая пелети гълта.
    При другия вариант бойлера е на 55°C и котела съм го задал също на 55°C... в този случай лапа доста повече ток, но пък котела се включва по-рядко.

    Та въпроса ми е кой вариант е по-удачен от гледна точка на икономия?

    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. igt
    igt е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Мнения
    176
    #2

    Отговор: Препоръчителна температура на бойлер вързан към котел на пелети

    Ами направи си някакво свое засичане.
    Една седмица така, другата вариант 2 и ще разбереш.
    За да се произнесат спецовете пиши колко литра ти е бойлера, съответно каква мощност са серпентините.
    Всеки който се отоплява на твърдо гориво си знае колко лапа бойлера, но пък е той е й водещ консуматор при общото потребление на ток в едно домакинство.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2007
    Мнения
    36
    #3

    Отговор: Препоръчителна температура на бойлер вързан към котел на пелети

    Благодаря много!
    При всички случаи ще направя засичане, но за да бъде що-годе точно то ще трябва да е в някакъв по-дълъг период от време, та за това реших да подпитам и тук... ако има хора които са включили и бойлер към котела ще съм благодарен да споделят техните наблюдения.

    Относно Бойлера то той е Елдом, 120л. с две паралелни серпентини... за съжаление нямам никаква представа серпентините каква мощност са... гледах и в нета за този модел и в книжката към него, но никъде не го пише.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Газов котел и температура на водата
    От aventa във форум Отопление
    Отговори: 35
    Последно: 17-12-21, 01:34
  2. Отговори: 2
    Последно: 05-03-14, 15:53
  3. Отговори: 3
    Последно: 19-12-13, 09:36
  4. Продавам котел и бойлер!
    От Kiakaha във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 06-10-10, 19:01
  5. Продавам газов котел и бойлер.
    От Kiakaha във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 01-10-10, 14:24

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе