Резултати от 1 до 2 от общо 2

Оптимизация на работата на локално парно на газ .

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    542
    #1

    Оптимизация на работата на локално парно на газ .

    Имам изградена газова инсталация в малък апартамент ( хол 25 кв + 3 кв коридор + 14 кв спалня + баня 5 кв ) Котела е Hermann micra 2 ( доста мощен ми се вижда ) радиаторите са H500 15 бр в хола и 11 бр в спалнята + лира с размери 60 X 80 см . Предполагам , че трябва да се добавят още ребра към радиаторите . Миналата зима го пусках за 2-3 мисеца , но сметкие бяха 250-300 лв и сега ползвам само топлата вода от котела 30-40 лв месечно и се отоплявам с климатик . Въпросът ми е котела хубав ли е и има ли смисъл да се занимавам да слагам още ребра , седмичен програматор и каквото трябва още за да се постигнат някакви по разумни сметки . Отоплението с климатик ме устройва много , но комфорта не е същия и бих дал някои лев отгоре , но не и 300 . Има ли опция да се оптимизира работата му за да се постигнат някакви по разумни сметки ?

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Оптимизация на работата на локално парно на газ .

    С този котел няма никакъв смисъл да правиш каквото и да е. На теб ти трябва котел с мин. мощност 2-3кВт и макс. мощност 9-12квт. Каквито и ребра да слагаш няма как да балансираш системата.
    По скоро, ако можеш да сместиш накоя термопомпа въздух-вода.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Отговори: 12
    Последно: 22-11-13, 10:09
  2. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 17:46
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 12:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 16:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 11:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе