Резултати от 1 до 9 от общо 9

Термовентил (термоглава) Herz - проблем?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #1

    Термовентил (термоглава) Herz - проблем?

    Здравейте, нов съм с парното към топлофикация, на радиатора е монтиран ей точно такъв вентил Herz. Гледам, че самата глава като се развива (от 0 към 5) се отдалечава от основата, където има една пъпчица (предполагам игла, която отваря/затваря). Та тази игла не излиза навън при отваряне на вентила. Това нормално ли е или аз не разбирам принципа на работа на това устройство? Нов съм наистина с тези "уреди".
    (днес пуснаха парното, но радиаторът, макар и на 5, остана хладен, но в стаята още е много топло и без парно, та не знам това чудо отчита ли стайната температура и затова не отваря или е нещо друго)
    M75.jpg

  2.  
     
  3. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #2

    Отговор: Термовентил (термоглава) Herz - проблем?

    Провери секретния кран на изходящата тръба. Ако е завит - развий го.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #3

    Отговор: Термовентил (термоглава) Herz - проблем?

    Случва се да блокира при затворено положение. Свали главата и в повечето случаи щокчето на термовентила се подава малко. Хвани го с клещи и го дръпни навън. Ще се освободи.
    Затова термоглавите с електронно управление имат една функция дори и при летен режим на определено време отварят и затварят вентила.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #4

    Отговор: Термовентил (термоглава) Herz - проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от legaltk Виж публикацията
    Провери секретния кран на изходящата тръба. Ако е завит - развий го.
    Развит е, беше затворен, но го отворих преди няколко дни.
    @espace, има ли някъде схема на това чудо как работи и как се демонтира пластмасовата част?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #5

    Отговор: Термовентил (термоглава) Herz - проблем?

    Чак пък схема. Слагаш главата на 5 и отвиваш голямата никелирана гайка(най вляво където е на снимката) към вентила.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #6

    Отговор: Термовентил (термоглава) Herz - проблем?

    Ето го, махнах главата, обаче това пъпче на вентила си стои така. Имал и случай, при който е нормално да е навътре (затворено) без кран да го прибира или в този си вид трябва да е изскочило навън? Да го мъча ли да го дърпам с нещо, макар че не виждам как мога да го хвана, няма и 1 мм.
    2013-11-09 08.28.09.jpg

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #7

    Отговор: Термовентил (термоглава) Herz - проблем?

    Така е затворило. Ще трябва да го мъчиш

  10. Moderator
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    5,563
    #8

    Отговор: Термовентил (термоглава) Herz - проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Така е затворило. Ще трябва да го мъчиш
    Не ще гадината. Как ли не го ръчках. Сигурен ли си, че няма да изскочи самичко при евентуално по-голямо налягане като пуснат по-силно парното или нещо друго?

  11. Novice
    Тук е от
    Dec 2013
    Мнения
    1
    #9

    Отговор: Термовентил (термоглава) Herz - проблем?

    Цитат Първоначално публикувано от deian Виж публикацията
    Здравейте, нов съм с парното към топлофикация, на радиатора е монтиран ей точно такъв вентил Herz. Гледам, че самата глава като се развива (от 0 към 5) се отдалечава от основата, където има една пъпчица (предполагам игла, която отваря/затваря). Та тази игла не излиза навън при отваряне на вентила. Това нормално ли е или аз не разбирам принципа на работа на това устройство? Нов съм наистина с тези "уреди".
    (днес пуснаха парното, но радиаторът, макар и на 5, остана хладен, но в стаята още е много топло и без парно, та не знам това чудо отчита ли стайната температура и затова не отваря или е нещо друго)
    M75.jpg
    С гаечен ключ 13 разхлаби малко ,докато се покаже иглата и после затегни.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе