Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree2Одобрявам

Проблем с буферен съд

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #1

    Проблем с буферен съд

    Здравейте,проблема е следният,помпата която върти водата от буфера към системата затопля и бойлера,обаче за разлика от радиаторите които са с термоглави(програмируеми) и пускат водата по малко за да излиза по хладка вода,а от там и да се получи разслояване на водата в буфера,водата през бойлера си минава нормално и то постоянно и следователно икономията която би трябвало да получа,благодарение на ладомата заедно с буфера не се постига.Ако някой се сблъсквал с този проблем,а и някой,който знае рационално решение да даде идея за решаване на проблема..

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: Проблем с буферен съд

    Има различни решения - едното е отделна помпа за бойлера, управлявана по подходящ начин и второто е някакъв вентил на бойлера, който да затваря потока през серпентината
    AC_From_Hell одобрява това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #3

    Отговор: Проблем с буферен съд

    Искаше ми се точно ти да вземеш отношение по темата,затова,благодаря!Отделна помпа не ми се искаше,защото имам помпа за подовото,радиаторите и отделно ладомата,но ако няма друг по тарикатски начин и това ще направя.Управлявана по подходящ начин,какво имаш предвид,а и вентил на бойлера имам,обаче на ръка ли е идеята да го затварям?

  5. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #4

    Отговор: Проблем с буферен съд

    Имам предвид термовентил - може с термопатрон, може със задвижка, управлявана от диференциален термостат

  6. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #5

    Отговор: Проблем с буферен съд

    Извинявай за невежеството,но не схващам как с изброените неща мога да оправя проблема.Кое къде се монтира?

  7. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #6

    Отговор: Проблем с буферен съд

    nikana одобрява това.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    90
    #7

    Отговор: Проблем с буферен съд

    Всичко в комплект ли трябва да се монтира,за да се получат нещата?Спомена за помпа управлявана по подходящ начин,какво точно имаш предвид,а и как да се монтира.Най вече ми е чудно водата която влиза(топлата) и която излиза как да бъде?В момента идва от колектора за радиаторите и се връща в студения колектор на радиаторите.Не можах да намеря никъде схема на бг буфер с бойлер как се монтира,дали преди буфера да захранвам бойлера или така както в момента е по правилно,което едва ли е така,защото се получава точно проблема за който споменах.

  10. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    4
    #8

    Отговор: Проблем с буферен съд

    Колко струват крана със задвижката, без диференциалния рег? Комплект ли са ? Въобще колкото повече инфо по-добре

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Отговор: Проблем с буферен съд

    15+35+70 - ориентировъчни цени, зависи от марката. Продават се отделно, но трябва се съберат в комплект за да се изпълни целта

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    4
    #10

    Отговор: Проблем с буферен съд

    А какъв е принципа на действие на задвижката?Електромагнит ? Двигател със зъбни колела?

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    1,781
    #11

    Отговор: Проблем с буферен съд

    Ето вариант,но не им знам цените За гореща вода до 140 °C | ЗИТА

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #12

    Отговор: Проблем с буферен съд

    Цитат Първоначално публикувано от nikana Виж публикацията
    А какъв е принципа на действие на задвижката?Електромагнит ? Двигател със зъбни колела?
    Не е ел магнит, а термоелектрическа задвижка - има миниатюрно нагревателче, което нагрява термопатрон, а той задвижва стержена на вентила, както при термоглавата.

  16. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    4
    #13

    Отговор: Проблем с буферен съд

    Мисля тези на зита няма да вършат работа, те работят с налягане

    - - - - - - - - - -

    А тия с термопатрона сериозни ли са? На мен ми трябва нормално затворен , и на 220в...Lazar май си в час с тия пущини я дай тел , че да ти обясня какво и що, па ако може да помогнеш.Моя е 0889283875

  17. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #14

    Отговор: Проблем с буферен съд

    Разбира се, че са сериозни. Има на 24 и на 220В, НО, НЗ вентил, може и без ДТ, но някой трябва да командва задвижката - може да е обикновен термостат, зависи от нуждите. Тел. съм ти го пратил

  18. Novice
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    4
    #15

    Отговор: Проблем с буферен съд

    Видях..утре ще се обадя по някое време.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газов котел с буферен съд
    От ivelin19 във форум Отопление
    Отговори: 8
    Последно: 11-11-11, 04:13

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе