Здравейте,
Разгледах форума и видях, че тук пишат хора, които са добре запознати с парно инсталации и газови котли. Реших да се регистрирам, защото търся компетентно мнение по следния казус - ще изграждам парно инсталация с газов котел и съм стигнал до следните изчисления, при следните характеристики:

Къща ново строителство с добра изолация
1. Помещение - 34 кв/ 88 куб - 7KW мощност (от които около 50% от конвектор, останалите в 2 панелни радиатора, вързани кръстосано)
2. Помещение - 15 кв/ 39 куб - 3,3 KW мощност от 1 панелен радиатор, вързан кръстосано
3. Помещение - 13 кв/ 34 куб - 3 KW мощност от 1 панелен радиатор, вързан кръстосано
4. Помещение - 25 кв/ 65 куб - 5 KW мощност( от които 50% от конвектор, останалите в 1 панелен радиатор, вързан кръстосано)
За правилното функциониране на системата към сумарната мощност прибавям 5 KW резерви.

За тази система ми предлагат 2 опции за едноконтурен кондезен котел с бойлер със серпентина, която е 15 KW - Viessmann 26 KW (Бойлер 160л.) и ImmerGas 24 KW (Бойлер 200л.)

Имам следните въпроси:
1. Има ли някакъв недостатък в цялата система на теория?
2. Добавя ли се мощността на серпентината от 15 KW към сумарната мошност за отопление и спрямо сбора да се търси котел с такава мощност или при едноконтурните котли, системата работи или за вода или за парно и котел от около 24 KW би свършил работа?
3. Всъщност варианта за едноконтурен котел с бойлер ли е за предпочитане или двуконтурен?
4. Към коя марка котел от двете да се насоча - Viessmann или ImmerGas, или всъщност бихте препоръчали друга марка?
5. Към каква марка панелни и конвекторни радиатори бихте ме насочили?

Благодаря предварително