Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 175
Like Tree37Одобрявам

Избор на газов котел.

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #1

    Избор на газов котел.

    Здравейте колеги искам да ме посъветвате при избора ми на газово котле защото като чета форума и косите ми настръхват от проблемите които възникват в последствие от грешен избор.Така става дума за апартамент 50кв 4ти етаж хол южен спалня и кухня северни.Кухнята и спалнята имат външна изолация 5см фибран в момента изолирам таваните и на коридора.Хола няма шанс за външна затова правя вътрешна.Външна стена 5см фибран вътрешна стена 3см и таван 5см стирупор.Имам изградена инсталация за парно която според Лазар цитирам Вижда се, че общо взето радиаторите са добре сметнати с изключение на този в спалнята, който е преоразмерен двойно - не знам по каква причина. Не мога да кажа нищо по изпълнението на самата инсталация - диаметри на тръби и др. - да се надяваме, че фирмата ще огледа и ще си каже мнението. )за което благодарности.До тук добре вчера идваха от фирмата която ще монтира котлето да сменят някои стари връзки по тръбите и се заприказвах с майсторите за котлетата които предлагат Теси Вайлант и др. и бях много изненадан като ми казаха че котел 10 на 24кв ще ми пасне идеално.След толкова четене в форума и аз дори разбрах че ми трябва котел с ниска долна мощност а те дори не са чували че има такива.така че помагайте за котлето за да не стане фал накрая.И за модел програматор.Забравих да напиша че котлето ще бъде допълнително отопление основно с клими ще съм.На жената родителите живеят над нащия апартамент и са с котле Радиант 10 на 24кв и имат извънземни сметки миналия месец 400лв по предния 500лв направо ненормална работа.Специалистите от Овъргаз казват че са нормални сметките заради студа.Да ама не както се казва.Така че моля за мнения.Благодаря.Поздрави
    Поздрави

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Избор на газов котел.

    Аз, лично, в Овергаз специалисти още не съм видял. Там има счетоводители, касиери, оценители, директори, бивши служители на Енергото и Вик и някой и друг строителен техник. Виж другата тема за "колко струва отоплението на газ". Аз, принципно, за апартамент от 50м2, бих взел едноконтурен котел с макс. мощност от 12кВ и мин. мощност около 3кВт. За топла вода-обемен бойлер. Дори бойлера да е на ток разлика в сметките няма. Марката е второстепенен въпрос, когато принципно си решил какво ще правиш.

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #3

    Отговор: Избор на газов котел.

    Здравей Георги,
    тъкмо в другата тема обсъждахме малките котли и защо няма предлагане на конвенционални едноконтурни с малка мощност. Ето ти един котел, който е подходящ за твоето жилище, но предполагам, че няма да ти хареса цената:
    ТЕСИ ООД / Продукти / Отопление и БГВ - газови,пакетни решения / Пакети LUX / Пакет LUX 120 V

    Ето го този, който ти го предлагат:
    ТЕСИ ООД / Продукти / Стенни газови котли / Некондензни газови котли / GBA 24G01 SN21
    Ето му го и програматора на последния:
    http://www.tesy.com/bg/products/akse...e_easyremote_/

    Разликата в цените е много голяма, което още повече усложнява избора, като се има предвид, че няма да ти е основно отопление

  5. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #4

    Отговор: Избор на газов котел.

    Здравей колега аз теа от Овер газ ги изключих наел съм друга фирма която ми предлага котлета на Теси на Вайлант на мутан ли бяха и др.А Овергаз само Радиант 2 модела като ги питах каква е разликата казват в тенекиите което не е сериозно.Имам бойлер на ток но тай ми правеше 0кл0 70лв сметки за ток а както писах по горе на жената майка и и баща и лятото на газ за топла вода и готвене имат 10 или 15лв но зимата е ужас.Смятам котлето да е допълнителна мощност основно за топла вода и газ за готвене.Поздрави.

    - - - Обновено - - -

    Здравей Лазар първото предложение е добро но и парите са добри но тоя бойлер къде трябва да е монтиран в банята или до котлето.Ако е в банята трябва да махам ел бойлера ако е до котлето не знам дали ще има място.Второто предложение май ще е по добро но нали казвате че долната мощност не трябва да е толкова висока за малки жилища.Може ли да се коригира горната граница.Тоя програматор май е с кабел нямали вариант на безжичен.А трябва ли да се махнат термоглавите от радиаторите при наличие на програматора.Поздрави

    - - - Обновено - - -

    Лазар тоя бойлер със серпентината и на ток ли работи или серпентината загрява водата и играе роля като радиатор.Поздрави.

  6. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #5

    Отговор: Избор на газов котел.

    Ето още едно малко котле но отново е кондензно и цената отново е 2К за котела + още за бойлера.

    VICTRIX X12 2I - http://eng.immergas.com/media/victrix_2i.pdf

    Enerja build / Стандартни газови котли

    Наистина няма как да се намери хем 1000лв за котел котел хем с ниска мощност хем да не трябва бойлер. Уви така излиза.

    Иначе вариант е и моя 3-26 (VICTRIX 26 2I) минималната му мощност позволява отопление на малко жилище а и ефективността при 30% мощност и висока температура на водата е много добре на книга. Генерира достаъчно топла вода за къпане няма нужда от бойлер и цената беше 2.3К. Но при къпане добра работа върши и термосмесителя в банята - обира колебанията на температурата на водата генерирана от котела.

    Малко ТТ данни:
    Unit of measurement VICTRIX 26 2 I VICTRIX X 24 2 I VICTRIX X 12 2 I
    Maximum nominal heat output (DHW mode) kW 26,0 26,0* 12,0*
    Maximum nominal heat output (CH mode) kW 23,6 23,6 12,0
    Minimum nominal heat output kW 3,0 3,0 1,9
    Efficiency at nominal heat output (80/60°C) % 97,8 97,8 97,7
    Efficiency at 30% of load (80/60°C) % 102,1 102,1 100,4
    Efficiency at nominal heat output (40/30°C) % 108,1 108,1 107,0
    Efficiency at 30% of load (40/30°C) % 108,7 108,7 107,9

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #6

    Отговор: Избор на газов котел.

    Благодаря за предложението колега но както написах по горе в нашия град избора е ограночен за Разград става дума.От овер газ само 2 модела Радиант 10 24кв. и тея които ми правят в момента предлагат Теси Вайлант и Мутан ли бяха забравих.Говорих с фирма от Русе по съвет на Лазар бяха много любезни но е все пак 60км. и кво правим зимата при проблем с котлето.Обмислям предложеноето на Лазар за Теси от 1000лв. което ми се струва най удачно.Не знам как са тези котлета Теси стават ли шумни ли са някой ако ползва моля да пише нещо.При мен няма да е изгодно да давам 3000лв. защото смятам да съм на климите ако има голям разход котлето.И то остава за топла вода.Не разбрах тия термо винтили на радиаторите да ги махам ли като ще има седмичен програматор.Поздрави

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #7

    Отговор: Избор на газов котел.

    Това евтино Теси въобще не пасва на твоето жилище, но ценово знам, че ще ти хареса. Другото е много по-добро. Бойлерът го слагаш в банята на мястото на другия, продаваш стария и цената ти пада със 100лв. Този може да работи и на ток. Термовентилите няма какво да ги махаш - нека стоят отворени и това е. Има и безжичен терморегулатор, но този е по-добър - това си е изнесено управление

  10. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #8

    Отговор: Избор на газов котел.

    Благодаря за отговорите Лазар.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #9

    Отговор: Избор на газов котел.

    Здравейте да съживя темата.Котле Vailant vuw 202-5 ще стане ли за жилището ми и какъв безжичен програматор да търся за модела/А също и какви са цените и на двете.Благодаря.

  12. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #10

    Отговор: Избор на газов котел.


  13. Member Аватара на legaltk
    Тук е от
    Sep 2012
    Живее в
    София
    Мнения
    436
    #11

    Отговор: Избор на газов котел.

    Цитат Първоначално публикувано от gogo.s Виж публикацията
    На жената родителите живеят над нащия апартамент и са с котле Радиант 10 на 24кв ..........
    Защо не отопляваш с Радианта-а и двата апартамента?

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2013
    Мнения
    24
    #12

    Отговор: Избор на газов котел.

    Колега и двата апартамента бяха с Радианта.Но когато пуснахме парното в нашия ап. който е под ап. на сватовете и то за 5 дена за декември ни одрусаха с 500лв.Сега отделих долния апартамент с отделно котле взех на Мутан и ще видим как ще са сметките когато го пусна.

  16. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,258
    #13

    Отговор: Избор на газов котел.

    Кондензен Мотан ли си взел?

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    24
    #14

    Отговор: Избор на газов котел.

    Здравейте, от няколко дни има проблем със стайния пограматор на котела ми BAXI - LUNA3 COMFORT 24.
    Може ли да се ремонтира или е за смяна.
    Копчетата на самия програматор зацепват и не изпълнява никакви команди, дали проблема е в програматора или някаква платка в самия котел ( изписва грешка 35.0 HW SP)
    Стайния програматор струва 400 лв. заслужава ли си подмяната? Котела е на 9 години или вече котела е за смяна.
    Благодаря предварително.

  18. ror
    ror е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    99
    #15

    Отговор: Избор на газов котел.

    Би ли споделил някой с котел Condens 2500W WBC 14-1(2-14кВ) DE 23 едноконтурен, за нивото на шум. Как се чува, шумен ли е, защото е с най-високото ниво на шум по каталог?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. UPS за газов котел
    От taralion във форум Отопление
    Отговори: 14
    Последно: 06-06-16, 22:09
  2. проблем с газов котел
    От kora във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 19-01-14, 16:48
  3. Избор на газов котел.
    От amalexiev във форум Отопление
    Отговори: 0
    Последно: 08-11-12, 21:51
  4. Отговори: 27
    Последно: 01-11-12, 22:39
  5. Избор на газов котел
    От dampio във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 21-10-12, 22:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе