Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 177

Какъв електрически котел за локално парно да избера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    2
    #1

    Какъв електрически котел за локално парно да избера?

    руски котел на ток ГАЛАН

    Някой ползва ли този котел и какви са отзивите ????

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #2

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Здравейте,

    Имам локално парно с камина с водна риза и искам да дублирам камината с ел. котел. Проблемът е, че не знам каква мощност трябва да е той и дали ел. инсталацията ми ще издържи. Отопляемата площ е 2 етажа по около 40 кв м, радиаторите са алуминиеви с 60 см ребра (общо около 75 ребра). Ел. инсталацията е еднофазна, ел. кръг, където мога да закача котела, е с 25А предпазител и в него има включена готварска печка + други по-маломощни домакински уреди.

    Някой може ли да ми каже каква мощност котел ми трябва и има ли изобщо такъв котел, който да е еднофазен, да може да загрява вода за тази площ и да не ми падат бушоните всеки ден от претоварване?

  4. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #3

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Тези глидери са по около 180-190 Вт, т.е. инсталациата ти е окло 14кВт.Ти за такъв котел нямаш нужната инсталация. Предпазителят позволява 5 кВт - ти си ги разпределяй по консуматори, като имаш предвид, че един котлон е 1,8 кВт, фурната - поне 2 кВт, другите - ти ги знаеш..Можеш да сложиш котел 5 кВт, без да работи нищо друго.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    1,563
    #4

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Така си представях и аз нещата
    Благодаря.

  6. Novice
    Тук е от
    Jan 2008
    Мнения
    1
    #5

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    елкотли галан

    нещо за тях


  7. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #6

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    В Гуги има бол.

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    16
    #7

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    аз ти предлагам ел. котле на Cdm Systems, можеш поне да провериш

  10. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #8

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Тук приемаме ли реклами от спамаджии-интриганти?

    Потвърждение:
    http://www.misiamoiatdom.com/forum/viewtopic.php?t=782

  11. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #9

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Прегледах 3-те за сега поста на михаил но не открих явна реклама. За момента той само насочва вниманието на четящите към някаква алтернатива за отопление. Това не е забранено от правилата за писане. Клиента е този който избира за какво да си даде парите. Важното е да има възможности за избор.

    Дори бих му препоръчал, ако е сигурен в това, което твърди да създаде самостоятелна тема, в която да изложи историята на този метод, разпространението му по света с примери, принципът му на работа и прочие всичко, което би подкрепило твърденията му за икономичност и безопасност при ползване.

    Ако следващите му постове за този метод продължават да са в едно изречение, без да се аргументира ще се приеме за реклама и ще се изтриват.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #10

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Хе-хе, на 23.04.09 в един форум пита за даден продукт, пускайки тема, на следващия ден в друг форум рови от прахта няколко теми, в които да рекламира същия продукт конкретна фирма. Лично мен не ме дразни самата реклама, а наглостта с която се предлага. Нямам нищо против да чуя нещо за принципа на работа, но много се дразня на изрази от типа "А бе не знам как работи, ама е много икономично, пробвайте и ще се убедите!". Тези реклами на "Галан", а сега и на Cdm Systems просто заливат отвсякъде и са все от хора, които са"много доволни", но не могат да обяснят нищо, защото не са спецове.

  13. Senior Member Аватара на valen1
    Тук е от
    Sep 2007
    Мнения
    2,715
    #11

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    На михаил му се дава възможност да създаде нова тема в подраздела където да обясни до колкото може: историята, принципът на действие, плюсовете, евентуални минуси ако ги има, също така да отговаря технически обосновано на въпроси от конкуренцията и от евентуални бъдещи клиенти. Въобще пред себе си има възможности за изява, изборът дали да ги ползва си е изцяло негов.

    Иначе за клиентите си има такива, на които им се иска да вярват в чудеса, нека не им отнемаме вярата.

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #12

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от valen1
    Иначе за клиентите си има такива, на които им се иска да вярват в чудеса, нека не им отнемаме вярата.
    Тук си много прав!

  16. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    16
    #13

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    1. OK , ако съм обидил или подразнил някого- МОЛЯ за извинение !
    2. Принципа за затопляне чрез електролиза се използва отдавна в подводници, кораби, военни бази и др.Преди около 10 год. масово навлиза в бита. В ***** е много разпространен.КПД-то на тези с-ми е 1 към 4 !,
    3. За да не ме обвинявате в реклама ще дам параметрите на Аквагалан и Cdm Systems, като данните са взети от публикувани в Интернет форумите мнения и коментари, саитове, реклами и т.н., т.е. ако не са верни, не е моя вината !Аквагалан- за 60-70 кв/м2 инсталиранатa мощност е 3kW,разхода на час е 0,75-1,00 kW. Сами изчисляваите- x 24часа, x30-31 дни,x0,155 стотинки = разхада на месец .Cdm Systems-60-70кв/м2-инстал. мощност- 3kW,отдадена мощност-7,80kW, разход-0,65kW, и пак по 24, по 30-31, по 0,155 стотинки.Имам и други данни и разлики, но заради обвиненията в "рекламата" ще ги спестя.
    4. Не разбирам защо ако обясняваш, информираш,разясняваш и т.н., се квалифицира като реклама, но дори и така да е,и се предлага нещо добро и полезно, пак не виждам нищо лошо.
    5. Във връзка с т.1 и т. 4 - още веднъж sorry !,
    6. Въпрос- още първото мнение в този форум реклама ли е ?

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2007
    Мнения
    559
    #14

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    Цитат Първоначално публикувано от михаил
    В ***** е много разпространен.КПД-то на тези с-ми е 1 към 4 !,
    //Offtopic
    Брех, КПД от 400% - ултра яко! Руснаците масово ползват и генератори на торсионни полета, също са много разпространени там, даже цели тяхни институти са ги разработвали по времето на комунизма (на хартия). Непотвърдено дочух, че топлофикациите направили икономически анализ и щели и те да минават на електролизно нагряване на вода - екологично, без емисии, евтино и мистериозно. Купуват ток, който се произвежда от някакъв "горивен процес" грубо казано (ТЕЦ, АЕЦ), след това го ползват електролизно да нагреят водата вместо директно да я загреят с този "горивен процес" понеже КПД-то било 400% и им излизало по евтино. Иначе ако си говорим реални неща - до сега нашият реален свят не се е сблъскал със система имаща дори КПД от 100%. Винаги е по-ниско, може да е 99.99% но никога пракриката не е познавала нещо, което да изкара 100 или нагоре.

    Цитат Първоначално публикувано от михаил
    Аквагалан- за 60-70 кв/м2 инсталиранатa мощност е 3kW,разхода на час е 0,75-1,00 kW.
    Практиката показва, че един електрокотел не рабори постоянно (какъвто и да е). Когато загрее водата в системата спира докато тя се охлади. От практиески измервания за обикновен котел с нагреватели е измерено, че за номинала за който е инсталиран за да поддържа денонощно температурата в едно помещение за 1 ден, реалната работа на нагревателите е в продължение на 10 часа. Тоест за 24 часа той работи само 10. Сега може да се сметне, че ако обикновенният котел е с мощност 3kW, реално за деня той няма да изконсумира 72кВч ами само 30кВч. Или средно на час ще си харчи около 1,25кв. Ако да кажем вън е по-толо (в прехoдните отоплителни периоди), тогава ще е нужна още по-малко ел.енергия (сметките се доближават до обявените по-горе за електролизните котли). Тоест май всичко е въпрос на спекулация. Един нагревател има ефективност между 85% и 95%. Един електролизен процес може да качи малко тази едективност, но да се твърди че тя ще стане 340%-380% си е направо за комичните сериали.

    P.S: Обявеното, че с 3кВ ще успее да се стопли цял апартамент с площ от 60-70кв.м (4 стаи по 15кв.м.) си е пак спекупация. Може би ще успее ако има перфектната топлоизолация. Иначе ако няма ще успява чрез въртене на кранчетата, така че в даден момент от време да стопля само 2 стаи а не цялото пространство. Или пък алтернативно може да затопли тази обща площ но до по-ниска реална температура в стаите (макс. 19-20гр.).

  18. Senior Member
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    3,036
    #15

    Re:Какъв ел. котел за локално парно да избера?

    михаил-Понеже ми беше интересно,се порових доста из нета и да ти кажа,досега из БГ форумите,които преглеждам, няма нито едно мнение на клиент с монтиран подобен котел,защо ли??? И не се ли замисляш пооооне маааааалко- как ще стане номера 70 м2 да се стоплят на ток с разход 0,65 Квт ??? Това не са 400,а 1 000 % .Нека бъдем реалисти,да изчакаме реални наблюдения и мнения от клиенти,а не от търговци, и тогава да възвеличаваме "руския инженерен гений".Иначе всички можем да четем рекламите на подобни продукти,които ни заливат ежеднвно.Въпроса е докъде ще стигне вярата ни или по-скоро глупостта да повярваме веднага на панацеята.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 12 12311 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Майстор за локално парно из Пловдивско
    От Jumbalaya във форум Купува
    Отговори: 0
    Последно: 15-11-13, 16:46
  2. Отговори: 1
    Последно: 27-03-13, 16:25
  3. мога ли да си направя локално парно ?
    От get във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 09-01-12, 11:28
  4. UPS за локално парно,избор?
    От Binq във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 07-01-10, 15:22
  5. Локално парно с бойлер
    От nakt17 във форум Отопление
    Отговори: 18
    Последно: 19-03-08, 10:05

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе