Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 17 от общо 17

как да се оправи пулсацията при топла вода котела е БОШ Gaz 3000W 18.0kw

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. I62
    I62 е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jan 2014
    Мнения
    90
    #16

    Отговор: как да се оправи пулсацията при топла вода котела е БОШ Gaz 3000W 18.0kw

    Lazar, респект пред твоите минимум 1000 поста във този форум. Извинявам се сега видях 3911 мнения. Да не спамим темата. За спорта пишат спортните журналисти - за добро или за лошо нямам такава квалификация. Последното ти мнение по темата беше излишно. При работа за БГВ ВИНАГИ АМА ВИНАГИ в затоплянето на водата за БГВ участва част и то различна част от топлоносителя / водата/ използван в СО / системата за отопление/. Съответно той носи със себе си и ръждата от радиаторите и остатъци от некачествен монтаж / кълчища, остатъци от уплътнения, остатъци от стъргане / обработка/ на тръбите и др./. Всико това се наслоява в основния и най-вече в първичния кръг на топлообменника за БГВ въпреки наличието на решетъчен филтър. Друг е въпроса че поставилия темата е дал твърде оскъдни данни за работата на котела. Все пак форума не е професионален и му е простено. Всъщност той и не пише вече - най вероятно е решил проблема.

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2015
    Мнения
    14
    #17

    Отговор: как да се оправи пулсацията при топла вода котела е БОШ Gaz 3000W 18.0kw

    проблема не съм го оправил !!!Ползваме апартамента само през зимата и се сещаме само тогава а иначе два пъти ходих до фирмата монтирала го и съответно поела гаранцията "ЗИ-ЗИ Зеленченко" но не идват . Изтече гаранцията и най вероятно при следващо обаждане може и да дойдат / не съм сигурен за което- ще търся друга фирма май/ Относно водата в котела БВГ това го прани от нов , монтирал съм 3 слоен филтър преди котела- стъклен ,отварям филтъра монтиран преди котела за едри частици и него измивам - няма налепи и все така. Забелязах че когато водата е настроена на 44 градуса също прави пулсации но се търпи при къпане.Все повече се замислям да не мина на варианта на Лазар бойлер и помпа все пак ми трябват малко тръба 15м , 2 дупки в приходните стени , помпа и бойлер. Няма как да разбера дали е запушена или стеснена тръбата от котела до чешмите защото имам чувството че дебита е по малък

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Апарат за топла и студена вода
    От bright във форум Малки домакински уреди
    Отговори: 15
    Последно: 18-02-13, 01:16
  2. Проблем с топла вода от бойлер
    От cocoatea във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 6
    Последно: 08-02-10, 04:50
  3. Въпрос за топла вода от бойлер
    От veskob във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 14
    Последно: 06-08-09, 08:30
  4. Топла вода към перална?
    От peter74 във форум Бяла техника
    Отговори: 11
    Последно: 12-11-07, 20:27
  5. топла вода
    От radko във форум Електро, ВиК инсталации
    Отговори: 3
    Последно: 17-01-07, 23:42

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе