Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 57

Как да излъжа топломера?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2007
    Мнения
    3
    #1

    Как да излъжа топломера?

    Здравейте експерти!
    Пиша ви по повод на това , че подобно на много хора този месец бях неприятно изненадан от сметката за парното (много неприятно), та въпросът ми е има ли начин да манипулирам топломера, така че да си плащам но по разумни суми. Чувал съм че може но не знам никакви подробности.

  2.  
     
  3. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #2

    Re: как да излъжа топломера

    имахме огромна тема, потърси - в нея бяхме коментирали всичко

  4. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #3

    Re: как да излъжа топломера

    Трябва да използваш психологически подход. Теглиш му една майна и му казваш, че е тъп уред и нищо не разбира от мерене на топлинна енергия. Той ти се обижда и спира да отчита. А сметката ти за парно почти не зависи от него! Тя е "прогнозна" - т.е. изсмукана от пръстите.

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #4

    Re: как да излъжа топломера

    За съжаление тия топломери по радиаторите са само за дялово разпределение (до колкото си спомням) и ще прекараш съседите си. Виж, ако можеш да "хакнеш" топломера в абонатната станция, това вече е друга работа.

  6. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #5

    Re: как да излъжа топломера

    Абе тази тема не е ли за "hack & crack"?

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #6

    Re: как да излъжа топломера

    Това нещо дето го наричате топлемер по принцип е за дялово разпредение, но и това не го може прави много добре. Това е един термометър и има смисъл от него ако всички в блоа са парно и нямат спрени радиатори. Има ли вече апартаенти изключени от парното останбалите са набутани.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    198
    #7

    Re: как да излъжа топломера

    При М.Цветков преди време "хакер" на топломери ,водомери и електромери обясни ,че няма проблем...обдухваш топломера с вентилатор (гледай да е по-безшумен(думи на "хакера")Нямам парно,не съм го пробвал този метод ,но като видях за секунди как се "оправи с един водомер...имам му вяра

  10. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #8

    Re: как да излъжа топломера

    Даамммм, с вентилаторче става и то доста добре...само гледай да е по-тих че ще полудеееш...единствено трябва да измислиш как да насочваш потока като хората за да е по-ефективно

  11. Member
    Тук е от
    Jan 2005
    Мнения
    880
    #9

    Re: как да излъжа топломера

    За съжаление тия топломери по радиаторите са само за дялово разпределение (до колкото си спомням) и ще прекараш съседите си.
    може някои от съседите ти да е хакнал вече топломера и затова сметката ти да е толкова висока;
    аз, ако разбера, че някой във входа прави подобно нещо и набутва останалите:

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Re: как да излъжа топломера

    Цитат Първоначално публикувано от hihimor
    може някои от съседите ти да е хакнал вече топломера и затова сметката ти да е толкова висока;
    аз, ако разбера, че някой във входа прави подобно нещо и набутва останалите:
    Не че нещо..., но принципно погледнато едва ли е незаконно да си пускам вентилатор в къщи. На къде ще духа си е пак лично мой избор..... А това, че някакъв измервателен уред се влияе от това - на мен не ми пречи.... конструктивен недостатък.... останалите заинтересовани на които им пречи това да си търсят правата от производитела на уреда или фирмата (дружеството) одобрило въпросния уред за употреба.

  13. Novice
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    2
    #11

    Re: как да излъжа топломера

    А споменава ли се за тока който ще се изхарчи? :D Освен, че ще набуташ съседа ще плащаш допълнително и на Токоразпределение LOL

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Re: как да излъжа топломера

    Цитат Първоначално публикувано от PepiX
    А споменава ли се за тока който ще се изхарчи? :D Освен, че ще набуташ съседа ще плащаш допълнително и на Токоразпределение LOL
    Имаш ли въобще представа колко ще изхарчи един вентилатор за месец, дори и денонощно да работи?

  16. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #13

    Re: как да излъжа топломера

    Цитат Първоначално публикувано от Pat
    Имаш ли въобще представа колко ще изхарчи един вентилатор за месец, дори и денонощно да работи?
    само да спомена, че охлаждането на топломера ще доведе до точно обратния ефект :Р
    топломерът мери не околната температура, а разликата на околната температура спрямо заложените 21 ли бяха, колко бяха. така при по-висока околна се приема, че е изхарчена по-малко топлинна, следователно плащаш по-малко. така че топломерите трябва да се загряват, а не охлаждат

    (цитирам по памет една огромна статия-анализ, която бях изровил преди време и която бях пуснал в предната тема )

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Re: как да излъжа топломера

    Цитат Първоначално публикувано от FearMe
    само да спомена, че охлаждането на топломера ще доведе до точно обратния ефект :Р
    топломерът мери не околната температура, а разликата на околната температура спрямо заложените 21 ли бяха, колко бяха. така при по-висока околна се приема, че е изхарчена по-малко топлинна, следователно плащаш по-малко. така че топломерите трябва да се загряват, а не охлаждат

    (цитирам по памет една огромна статия-анализ, която бях изровил преди време и която бях пуснал в предната тема )
    Нещо не ми се вързва....тогава при изключено парно през зимата трябва да плащам повече отколкото ако го надуя до последно.

  18. Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    496
    #15

    Re: как да излъжа топломера

    Доколкото смътно си спомням, топломерът представлява някаква течност, която се изпарява - колкото повече се е изпарила, толкова повече се приема, че е отдал радиатора. В този смисъл обдухването с вентилатор ще е голяма грешка - ще се изпари по-бързо; изолирането обаче също води до увеличаване на показанието.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 4 123 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Помощ - Как да излъжа принтера
    От nilag във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 22-03-10, 08:39
  2. Как да "излъжа" Powerdrome ?
    От ivantcho във форум Windows
    Отговори: 0
    Последно: 05-10-05, 20:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе