Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 20 от общо 20
Like Tree9Одобрявам

Вакуумни Радиатори - Мнения ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    1,208
    #16

    Отговор: Вакуумни Радиатори - Мнения ?

    Прав си разбира се че ниската температурна разлика не е повод за хвалба... Но цитирайки условието че за да работят с пълен капацитет трябва да се осигури мин. 35 градуса на топлоносителя най вероятно залагат и по висока скорост на водата в системата та от там и ниската делта...
    А тези 35 градуса са им необходими за да стартира кипенето на флуида в термо тръбите... който най-вероятно е воден разтвор на някаква сол.....

  2.  
     
  3. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #17

    Отговор: Вакуумни Радиатори - Мнения ?

    Гледам че темата е доста стара, но не намерих другаде къде ги обсъждат тия радиатори. Да вярно че в сайта им обясняват с вода но после се казва че това е флуид някакъв. Просто правят сравнението с вода за по разбираемо. Доколкото аз го разбрах използват флуид подобен на фреон за климатик, с разликата че не се нуждае от помпа (както при климатика) а само от нагревател.

    Точно и този нагревател ми идва идеята да пиша тук. Имам лира в банята защото преди време смятах да използвам котел на въглища с парно, уви минах на климатици но лирата в банята остана. Понеже вече 2ра зима идва откакто се отоплявам стабилно на климатици в банята се получава доста мухал(плесен) и реших да използвам лирата да изсушавам банята по бързо. Започнах да ровя в интернет и попаднах на ел.нагреватели за всякакъв вид лира и съответно пишат на няколко сайта че става въпрос за вакуумен радиатор.

    И ето ме и тук !

    Гледах в сайта им че енергийно ефективността не е кой знае каква както при климатиците например харчи 1киловат и отдава 5 топлина. Обаче е по добре отколкото при една духалка 2 колита ток на 2 киловата топлина.

    Незнам сега доколко им е реално това което показват но това което дават по памет беше 800 вата към 1000. Което било по добро от конвектор или от парно на ток или дори с котел да ги загряваш. Незнам обаче доколко е вярна тая информация в сайта им, понеже не успях да намеря на английски в интернет за тия въпросните радиатори. Въпроса ми е вече мина доста време откакто са излязли дали някой може да изкаже мнение. Защото ми идва на мисълта да сменя лирата в банята с един такъв на ток. И банята ми да съхне бързо и да не образува чак толкова мухал . Благодаря

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

  4. fbr
    fbr е офлайн
    Senior Member
    Тук е от
    Jul 2007
    Мнения
    1,589
    #18

    Отговор: Вакуумни Радиатори - Мнения ?

    Цитат Първоначално публикувано от Ивайло Колев Виж публикацията

    Незнам сега доколко им е реално това което показват но това което дават по памет беше 800 вата към 1000.
    Въпросните 200 Вата спокойно можеш да ги пишеш в графа "перпетум мобиле"
    ccankov73 одобрява това.

  5. Senior Member Аватара на ccankov73
    Тук е от
    Apr 2013
    Живее в
    Разград
    Мнения
    4,867
    #19

    Отговор: Вакуумни Радиатори - Мнения ?

    Банята няма да има мухъл/конденз когато се стоплят стени/таван/под.
    Е, и вентилация е желателна.
    Помисли за един конвектор 500W.
    А на английски не пише нищо, защото там по-малко се вързват на “космически технологии”.

  6. Junior Member Аватара на Ивайло Колев
    Тук е от
    Jul 2015
    Мнения
    67
    #20

    Отговор: Вакуумни Радиатори - Мнения ?

    Цитат Първоначално публикувано от ccankov73 Виж публикацията
    Банята няма да има мухъл/конденз когато се стоплят стени/таван/под.
    Е, и вентилация е желателна.
    Помисли за един конвектор 500W.
    А на английски не пише нищо, защото там по-малко се вързват на “космически технологии”.
    Вентилация имам, топла е банята но се топли от другите стай посредством климатици. Както казах имам лира. И ако ще правя нещо е ще купя нагревател за нея и ще я напълня с вода т.е. да използвам нея. Аз и това търсех. Просто когато търсех и видях въпросните нагреватели които ги дават универсални за всички лири (вече зависи мощност и размер) пишеше че стават и за вакуумни радиатори. Потърсих в Гугъл що е вакуумен радиатор и ето ме тук.

    Мисля че го написах в по горния пост но ще се повторя. Просто искам да разбера като цяло дали е по оферта от конвектор. И дали е по добре с такива ако си на твърдо гориво отколкото чугунени/панелни/алуминиеви радиатори. Търся мнение от човек който го има или негов близък да чуя какво ще каже. Благодаря

    Изпратено от моят Redmi Note 5 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Избор на радиатори.
    От sevastaki във форум Отопление
    Отговори: 9
    Последно: 09-07-19, 19:42
  2. Обезвъздушаване на радиатори
    От felipe във форум Отопление
    Отговори: 7
    Последно: 29-05-15, 09:21
  3. Индукционни котли и вакуумни радиатори
    От valentin1000 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 11
    Последно: 31-10-14, 18:01
  4. Котле и радиатори
    От ops5 във форум Отопление
    Отговори: 31
    Последно: 21-06-11, 23:01
  5. Конвекторни електрически радиатори "ADAX" - мнения
    От gligi във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 22-10-06, 11:29

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе