Резултати от 1 до 9 от общо 9
Like Tree7Одобрявам
  • 4 Post By tony34al
  • 1 Post By doooon
  • 1 Post By orlincho
  • 1 Post By bobivg

Събет за отопление на вила 80м2

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    24
    #1

    Събет за отопление на вила 80м2

    Предстои ми изграждане на отопление на въпросната вила. Къщата е тухлена състои се от два етажа. Намира се в района на Ботевград,
    1-ви етаж хол и кухнна в едно- 35м2 тоалетна 2.5м2
    2-ри етаж три стаи по 12м3 и баня с тоалетна 4.5м2
    В момента се прави ремонт на външната част. монтира се нова дограма с троен пакет и К стакло, 5см Neopor BASF, нов покрв с 10см каменна вата.
    Къщата ще се използва предимно лятото но може да се ползва и целогодишно през уикендите.
    Спрял съм се на камина
    http://ruvex.bg/bg/produkti/otoplenie-kamini-na-peleti-kozlusan/peletna-kamina-s-vodna-riza-smartpel-hydro
    и бойлер
    Бойлер Елдом вертикален 200л. емайлиран с една серпентина | Рувекс
    Дали тази цялата работа може да се кобинира и със слънчеви панели и колко ще са ефективни. Каква е вероятността да замрзне водата и бойлрра през змата ако къщата не се използва 15-20 дни.

    Пирам първо тук преди да отида в магазина да не се излагам и да съм максимално точен какво искам. Инсталацията ще се изгражда догодина така че има доста време за съвети и размисъл от моя страна.

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #2

    Отговор: Събет за отопление на вила 80м2

    Цитат Първоначално публикувано от zombaiko Виж публикацията
    ... 5см Neopor [COLOR=#6A6A6A][FONT=arial][B]BASF, нов покрв с 10см каменна вата.
    Що си хвърляш парите на вятъра? Ако правиш изолация, правия я както трябва - тия 5см за нищо не стигат, а и на фона на дограмата съвсем....Колко е разликата в цената на м2 за 5см и ..примерно 10см. - само разликата в цените на стиропора, всичко останало/лепила, мрежи, труд/ е едно и също.
    orlincho, vini7, kokovox и 1 други харесват това.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    102
    #3

    Отговор: Събет за отопление на вила 80м2

    Мисля, че отопление с водна система на сграда, която не се използва целогодишно е авантюра! Може да се помисли за пелетна камина с въздухопроводи. Така няма да има опасност от спукани радиатори, тръби и т.н.
    kokovox одобрява това.

  5. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    435
    #4

    Отговор: Събет за отопление на вила 80м2

    И аз съм на мнение че 5см било то и Неопор и 10вата на покрива не покриват изискванията за топлоизолация които съществуват в закона към момента. по-скоро 10см на външните стени и 20 на покрива но и това просто ще докара изолацията до ниво ново строителство и нищо с поглед за напред. а разликата м/у 5 и 10см преди 5 годни я платих +5лв на м2 и не се замислих, нещо като 40 скочи на 45лв/м2 в Сф.
    tony34al одобрява това.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    24
    #5

    Отговор: Събет за отопление на вила 80м2

    Здравейте,
    Благодаря за съветите за изолацията. Свирено е с външната изолация все пак се монтира 8см Неотор защото на толкова бяха пуснати водостоците на улуците, а не ми се преправяше и това. За покрива не е проблем за се сожи и повече вата засега още не е заворен с картн така че може да се увеичи.
    Въпросите са ми основно за отопление и топла вода като се има на предвид че вилата няма да се използва дълги периоди през зимата, Ако може да ме посъветвате за пелетна камина с WI FI контрол, бойлер и евентуално соларни панели всичко вързано в една с-ма или по отдело според вас както е по добре. Бюджет за сега нямам защото цялата парна и ВиК инсталация ще се изгражда от 0. Системата ще е пълна с антифиз или етилен гликол така, че нямам притеснения че тя ще замръзне притесненията са ми за ВиК инсталацията и за бойлера. Очаквам вашите съвети и предложвния.

  7. Moderator
    Тук е от
    Nov 2011
    Живее в
    Петрич
    Мнения
    4,810
    #6

    Отговор: Събет за отопление на вила 80м2

    Автомобилен антифриз в никакъв случай - става страшно. Само етиленгликол!

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,772
    #7

    Отговор: Събет за отопление на вила 80м2

    Много съм съгласен с мнението на doooon няма смисъл от такава система за вила. Сам си създаваш проблеми и главоболия. Аз какво бих направил.
    Дневната с въздушна камина (с въздуховоди към другите помещения по възможност) и климатик. Спалните и банята електрически радиатори. От солари няма никакъв икономически смисъл да се слагат (особено пък в твоя случай) по-добре тези пари да се вложат в климатик та да ти е комфортно и лятото. Бойлера за банята на ток за дневната може да се помисли за отделно малко бойлерче под мивката, че другия ще трябва да се чака много докато стопли водата. Вик инсталацията и бойлера се източват за да не замръзват. За климатика оставяш дистанционно в баба Пенка съседката да ти го цъкне предварително през прозореца отвън преди да пристигнеш. Ако помещението е много изстинало може климатика въобще да не тръгне.
    С тези редки посещения през зимата тока за радиаторите в спалните няма да те убие, а камината ще подгрява подовете на всичките помещения, което е още един фактор за намаляване на ел. консумацията (е не веднага защото първо трябва да се стопли междуетажната плоча). Гледам писал си за някакви WI FI работи, ама то по вилите и селата по някога нямат ток три дни та тая работа малко ми се струва афифи. Което трябва да те наведе и на мисълта таз каминка Минка дали е добре да бъде зависима от тока.
    kokovox одобрява това.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2008
    Мнения
    24
    #8

    Отговор: Събет за отопление на вила 80м2

    Здравейте,
    Много добре знам как работят климатиците и в къщата ще има но за охлаждане за отопление не стават. Живея в апартамент в София имам централно парно но се отоплявам на климатици супр е комфортно е и е евтино, но за къща не става за отопление бил съм на гости в къщи които се отопляват на климатици просто не става особено ако къщата не се използва дълго време.
    Да съм по точен интересува ме система за отопление и топла вода на водна риза, кято се управлява с WI FI като реша да отида в петък вечер зимата да мога да си запаля камината в четвъртък сутринта и като отида да ми е комфортно на мен и на децата и да не се бутаме в една стая, а температурата в цялата къща да е еднаква.
    Стана ми ясно, че ВиК -то и бйлера ще се точат при всяко посещение през зимата това не ми е проблем.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    45
    #9

    Отговор: Събет за отопление на вила 80м2

    Цитат Първоначално публикувано от zombaiko Виж публикацията
    Здравейте,
    Много добре знам как работят климатиците и в къщата ще има но за охлаждане за отопление не стават. Живея в апартамент в София имам централно парно но се отоплявам на климатици супр е комфортно е и е евтино, но за къща не става за отопление бил съм на гости в къщи които се отопляват на климатици просто не става особено ако къщата не се използва дълго време.
    Да съм по точен интересува ме система за отопление и топла вода на водна риза, кято се управлява с WI FI като реша да отида в петък вечер зимата да мога да си запаля камината в четвъртък сутринта и като отида да ми е комфортно на мен и на децата и да не се бутаме в една стая, а температурата в цялата къща да е еднаква.
    Стана ми ясно, че ВиК -то и бйлера ще се точат при всяко посещение през зимата това не ми е проблем.
    Ако вилата е в вилна зона Зелин Ботевград ,там е газифициран района. Също и всички села около Ботевград са газифицирани. Аз съм с газов котел и си го управлявам от телефона и си има защита против замръзване. Също така от телефона задаваш на котела да топли бойлера.

    Изпратено от моят Redmi Note 3 с помощта на Tapatalk

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. LG K-12AH BIO става ли за вила?
    От nikolaaaay във форум Климатици Samsung, LG
    Отговори: 5
    Последно: 08-07-12, 13:58
  2. външна антена (за вила в балкана) ?
    От metesator във форум Аксесоари за телевизори
    Отговори: 10
    Последно: 12-08-10, 17:28
  3. Климатик за вила
    От slavi7 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 29
    Последно: 09-11-09, 23:02
  4. Вила Рока - струва ли си
    От lada2107 във форум Хоби и свободно време
    Отговори: 2
    Последно: 15-10-07, 19:48
  5. Отопление на малка вила
    От Lupus във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 22-09-07, 19:08

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе