Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 28 от общо 28
Like Tree5Одобрявам

Термостати за подово отопление

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #16

    Отговор: Термостати за подово отопление

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Зная, че не я променя, но я регулира.
    Изгледай тия две клипчета...
    Знам за какво служи. Звънни им и ще ти кажат в кой от дистрибуторите им да я намериш. Май имаше и някакви разновидности на тоя вентил та може и това да уточните. Успех.
    pepitoff одобрява това.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на ivan74
    Тук е от
    Jan 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,801
    #17

    Отговор: Термостати за подово отопление

    Пепито, предполагам говориш за термосмесителният вентил с възможност за регулация на температурата в диапазон 20-50°C

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #18

    Отговор: Термостати за подово отопление

    Цитат Първоначално публикувано от ivan74 Виж публикацията
    Пепито, предполагам говориш за термосмесителният вентил с възможност за регулация на температурата в диапазон 20-50°C

    Изпратено от моят MI 5s с помощта на Tapatalk
    Ми не знам дали е термосмесител. По скоро не е. Виж по-нагоре линковете към Youtube, изгледай ги (интересни са) и кажи дали е същото.

  5. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #19

    Отговор: Термостати за подово отопление

    Цитат Първоначално публикувано от bobivg Виж публикацията
    Знам за какво служи. Звънни им и ще ти кажат в кой от дистрибуторите им да я намериш. Май имаше и някакви разновидности на тоя вентил та може и това да уточните. Успех.
    Мерси много, Боби!

  6. Senior Member Аватара на bobivg
    Тук е от
    Feb 2010
    Мнения
    2,773
    #20

    Отговор: Термостати за подово отопление

    Цитат Първоначално публикувано от pepitoff Виж публикацията
    Мерси много, Боби!
    Моля, в този каталог към края ги има различните варианти и други подобни решения.
    pepitoff одобрява това.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #21

    Отговор: Термостати за подово отопление

    Какви са тези тръби от руските клипове. Изглеждат доста еластични, но същевременно здрави. И гледам лесно се работи с тях, при условие, че имаш необходимите неща и екипировка. Моята система май вече е за подмяна (гони 15-та година) и се чудя.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #22

    Отговор: Термостати за подово отопление

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    Какви са тези тръби от руските клипове. Изглеждат доста еластични, но същевременно здрави. И гледам лесно се работи с тях, при условие, че имаш необходимите неща и екипировка. Моята система май вече е за подмяна (гони 15-та година) и се чудя.
    Това са PEX тръби (полиетилен, нямат ал. вложка), ако питаш за старите тръби, които наставя тоя руснак.. Такива са моите тръби от колектора до радиаторите. Чак гъвкави не са...
    А новите дето слага са си обикновени Pex-Al-Pex тръби (тия дето прави подовото с тях).
    Само че руснака използва навсякъде прес-фитинги, които се монтират лесно, но с необходимата техника, която пък хич не е ефтина.
    Прес-фитингите също не са ефтини, но уж били сигурни
    Този пост е редактиран от pepitoff; 05-12-17 в 09:58.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #23

    Отговор: Термостати за подово отопление

    То сигурността ме интересува. Половината кранове и връзки ми протекоха в последно време. Последно преди 20-на дни от един кран изтече повечето вода в системата. Добре, че беше в помещение с теракот. А върха беше преди 2г. как от един участък на самата тръба (тези белите с ал.вложка) започна да сълзи вода. 16г. работа май се отразяват вече. За съжаление имам един участък с тръба скрит зад гипсокартон и не знам какво ще правя там ако се наложи.

  11. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #24

    Отговор: Термостати за подово отопление

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    То сигурността ме интересува. Половината кранове и връзки ми протекоха в последно време. Последно преди 20-на дни от един кран изтече повечето вода в системата. Добре, че беше в помещение с теракот. А върха беше преди 2г. как от един участък на самата тръба (тези белите с ал.вложка) започна да сълзи вода. 16г. работа май се отразяват вече. За съжаление имам един участък с тръба скрит зад гипсокартон и не знам какво ще правя там ако се наложи.
    Ами да чукна на дърво аз съм 7 год. в тоя апартамент и предния собственик 8 и нямам проблем с тези PEX тръби, хем са с фитинги обикновени

  12. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #25

    Отговор: Термостати за подово отопление

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan Виж публикацията
    То сигурността ме интересува. Половината кранове и връзки ми протекоха в последно време. Последно преди 20-на дни от един кран изтече повечето вода в системата. Добре, че беше в помещение с теракот. А върха беше преди 2г. как от един участък на самата тръба (тези белите с ал.вложка) започна да сълзи вода. 16г. работа май се отразяват вече. За съжаление имам един участък с тръба скрит зад гипсокартон и не знам какво ще правя там ако се наложи.
    IMG_20171204_212122.jpg

    Докторе ето ти кран,който ще издържи доживот при теб.Имат всякакви,с къси дръжки/пеперуда/,с холендри и тн.
    Даже вносителя май беше плевенска фирма.
    В Пловдив като поръчвам от тях,чакам около седмица.
    Щом нямаш сцепване на ал.вложка,ракорите се лекуват.Проблемът е втвърдени О-пръстени.
    Този пост е редактиран от Viking72; 04-12-17 в 21:52.
    VanDan одобрява това.

  13. Member
    Тук е от
    Feb 2017
    Живее в
    Враца
    Мнения
    379
    #26

    Отговор: Термостати за подово отопление

    Фирмата е Тератерм от Плевен. Имат офис и в София.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,605
    #27

    Отговор: Термостати за подово отопление

    Благодаря Викинг. Тези кранове са хубави. Слагал съм подобни на някои места при връзка на бойлер и тоалетни казанчета. Иначе Еspace ми е майстора и догодина ще го търся да мислим какво можем да свършим. Още си го търся него, въпреки че напусна Плевен, защото тук при нас вече почти не останаха майстори. За последния теч, се обадих на 1-2-ма и всичките все работа имали и никой не поиска дори да ме удостои с внимание. С едно пренебрежение и надутост говорят все едно са министри. Та се оправих криво-ляво сам. Кофти е, че нямам никакви инструменти и не знам дори правилните наименования на нещата. Предполагам, че точно пръстените в края на тръбите ми правят проблем на някои места. Но последния път теча бе от самия кран, а 2 други протекоха, когато ги затворих (реших да пробвам всички кранове) и не смея вече да ги пипна. Един е в банята и няма страшно от намокряне, но другия е в стая с ламинат и той ще се надуе.
    Сега загледах каталога - има и ъглови кранове. Ако е трудно да сменя всички тръби, то поне мисля да сменя, където е възможно повечето кранове (имам по два на всеки радиатор и лири).
    Този пост е редактиран от VanDan; 05-12-17 в 17:56.
    Viking72 одобрява това.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #28

    Отговор: Термостати за подово отопление

    Сферичните кранове на тази фирма,нямат протичане от салник в битови системи.Издържат t 150°C.Ползват материали,които се използват при магнетвентилите за пара до 185° С.
    Единственото,което може да стане е от котлен камък да не затворят на сто процента.В бита много трудно/много години/.
    Ъгловите с холендър и перчатка/къса дръжка/ са супер.
    Има и други,но темата не е за вентили.
    Докторе,едни от най-добрите кранове на БГ пазара са в твоя град.
    Извинявам се за спама,но нека се знае,че са добри.
    Този пост е редактиран от Viking72; 07-12-17 в 00:44.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. електрическото подово отопление на DEVI
    От d_imige във форум Електрическо отопление
    Отговори: 28
    Последно: 22-04-18, 08:40
  2. Колектор за подово отопление Rehau HKV-D?
    От koko-bg във форум Отопление
    Отговори: 15
    Последно: 17-12-17, 18:48
  3. Подово отопление с тръби за парно ?
    От lordged във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 19-12-16, 22:41
  4. Подово отопление на газ
    От LiviuCatan във форум Отопление
    Отговори: 3
    Последно: 27-06-14, 20:00
  5. Excel - подово лъчисто отопление
    От avast3 във форум Електрическо отопление
    Отговори: 1
    Последно: 02-03-11, 03:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе