Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 149

Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #16

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Не, изобщо не сравнявам румънски с немски. И всъщност, не знам защо в нашата мила татковина е толкова популярно, но Китай е най-големия производител на електроника в света и има значително по-голям ресурс да прави най-високотехнологичните електронни решения от която и да е друга държава - това са думи на Тим Кук. Нвидия е китайска фирма, китайски фирми правят дизайна на платките дори и на Епъл. Така че, ако имам избор м/у китайска и немска, трябва да съм малко луд за да ходя по стереотипи и да избера немска или европейска електроника.
    Но това е извън темата.
    Аз сравнявам примерно едни и същи модели на големите производители. Не искам да имам проблеми както колегата отгоре дори и с Аристон. Мотан е най-лесен защото е близо, но очевидно е бюджетен производител и не искам такъв котел.
    Въпроса ми е защо са такива огромни разликите м/у цените на Имергаз, Висман, Дедитрих и т.н. Все немски, италиански, австрийски и т.н. Как подяволите хора които имат огромни заплати и плащат 45% данъци успяват да предлагат тези стоки и услуги на по-ниски цени от колегите им в България? Това е въпроса.

  2.  
     
  3. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #17

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Дай линк за цени и ще спрат с атаките!
    Китай прави и високо качество,но зависи кой какво,на каква цена ще поръча!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #18

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Google Immergas prezzo: https://www.trovaprezzi.it/prezzo_st...aie_24_kw.aspx
    В България цените всички ги знаем
    И пак, ние плащаме 10% данък, някакви джобни за здравни и осигуровки... в Италия са плащат по 45% като попове, как става та са им толкова ниски цените?
    Отгоре на всичко, ами в Румъния бяха учудени как може и монтаж, проект, одобрение и т.н. да са толкова скъпи. А и те вече имат с 30-40% по-висок стандарт на живот.

  5. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #19

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от ivanalesi Виж публикацията
    Въпроса ми е защо са такива огромни разликите м/у цените на Имергаз, Висман, Дедитрих и т.н. Все немски, италиански, австрийски и т.н. Как подяволите хора които имат огромни заплати и плащат 45% данъци успяват да предлагат тези стоки и услуги на по-ниски цени от колегите им в България? Това е въпроса.
    Това се нарича икономия от мащаба.
    Постави се на мястото на официалния вносител на дадена марка.
    Колегите ти в чужбина продават многократно повече. Могат да си позволят да продават на по-ниски цени първо защото има по-голяма конкуренция и второ защото продваш много.
    Тук пазара е силно свит заради по-ниската покупателна способност и за да реализираш някаква печалба се налага да работиш на по-голям марж.
    Освен това нямаш реална конкуренция.
    Това за покупка на котел от чужбина не е решаващ фактор.
    Абсурд е да има подобни големи разлики в цените в различните пазари и дори и да има някаква разлика, хората, които биха си купили отвън са нищожен процент. Ако изобщо ги има.
    Научете се как работи пазарната икономика.
    Освен това, котела не е мотика. Да си я купиш и да си блъскаш с нея.
    За котела ти трябва монтаж, първоначална и последваща настройка, сертифициране и пускане в употреба, гарнационен и извън гаранционен сервиз.
    Нещо, което трудно ще намериш за котел, който не си купил от тук.

  6. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #20

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Приятелю,разби бизнеса с котли на много хора!
    Преди време закупих италианска пелетна камина от Италия за брата.
    Разликата беше 1678 левчета,аз е монтирах и настроих.
    Толкова ли струва гаранцията?
    Ами бачка си каминката,айде да не ги споменавам търгашите до Филибето и бисерите им!
    Лошото е,когато не познаваш събеседника си!
    Винаги има до кой да се допитам,началникът ми е кипаджия,отделно общувавам и с инженерите,които ни поддържат промишления котел.
    Сополанковци дето вчера пораснаха много,а и станаха разбирачи?
    Има кАмпютер в офиса и е номер един-Няма по-Голем от него за каминките дето продава!
    Този пост е редактиран от Viking72; 31-07-18 в 18:44.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #21

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Според мен на никой от тези котли няма да има проблем в първите 2-3 години от гаранцията ако се монтира и ползва качествено. Няма такъв тъп производител в 21 век дето да е в бизнеса толкова години и да прави такива щуротии...

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18 Виж публикацията
    Това се нарича икономия от мащаба.
    Постави се на мястото на официалния вносител на дадена марка.
    Колегите ти в чужбина продават многократно повече. Могат да си позволят да продават на по-ниски цени първо защото има по-голяма конкуренция и второ защото продваш много.
    Тук пазара е силно свит заради по-ниската покупателна способност и за да реализираш някаква печалба се налага да работиш на по-голям марж.
    Освен това нямаш реална конкуренция.
    Това за покупка на котел от чужбина не е решаващ фактор.
    Абсурд е да има подобни големи разлики в цените в различните пазари и дори и да има някаква разлика, хората, които биха си купили отвън са нищожен процент. Ако изобщо ги има.
    Научете се как работи пазарната икономика.
    Освен това, котела не е мотика. Да си я купиш и да си блъскаш с нея.
    За котела ти трябва монтаж, първоначална и последваща настройка, сертифициране и пускане в употреба, гарнационен и извън гаранционен сервиз.
    Нещо, което трудно ще намериш за котел, който не си купил от тук.
    Знам какво е икономия от мащаба, ама знам и какво са данъци. Междудругото, цените и в Сърбия са така и те имат нашия стандарт с по-високи данъци.
    Аз съм в автомобилния бизнес и мога да ти кажа, че цените на новите автомобили от нисък и среден клас в България, въпреки че нямаме данъчни облекчения за тях... те са по-ниски от Западна Европа. Това което са масовите флийт коли които се купуват са на супер цени.
    Хората правят буквално 500 лв на чисто нова кола, примерно Астра. При газовите котли дето струват 1000 лв, те искат да направят още толкова поне.
    Също така, когато сключиш договор като диструбутор на домакински стоки, стандартната комисионна е 25%. Така че най-вероятно реалната цена дори търговеца в Италия който продава котела на 1000лв, той плаща за него е 750лв. Ако става на въпрос бизнес 2 бизнес, тогава 30-40%, материали/горива пък по-малко 5-10%.
    Та сега, много ми е интересно как примерно Амексгаз трябва да печели повече от примерно от Порше Изток като ми продадат нова баничарка!?
    Гаранцията ли е 10 години пък да са пропуснали да го упоменат, не знам какво е... чудя се!

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #22

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Щом в си в автомилният бизнес,сигурно си пътувал до Наполи?
    На 30км преди Неапол в Палма Кампания е най-големият производител на дамаджани в Европа!
    Баш Боса дойде с едно Пунто дето тука може да се купи за 800 левчета!
    Ако беше бай Ганя,щеше да кацне с хеликоптер.

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,826
    #23

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от ivanalesi Виж публикацията
    Хората правят буквално 500 лв на чисто нова кола, примерно Астра. При газовите котли дето струват 1000 лв, те искат да направят още толкова поне.
    Понеже и аз съм в някаква степен в бизнеса с нови коли ще ти обясня.
    Astra могат да продадат за флийт сделка дори и да са на загуба. Ама после тия коли имат 5-годишна гаранция и от там гарантирано посещение в сервиза.
    Освен това дилъра си преизпълнява плана пред Opel и от там получава целеви бонуси, пари за маркетинг и тн. Не си мисли, че са се прекарали с тия 500 лева печалба.
    Примера ти не е уместен.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #24

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    хахахахах, да, това се казва култура! Уорън Бъфет също живее в малка къща и кара обикновена Тойота... не е нужно да демонстрираш с последен модел БМВ. Всъщност много бизнесмени от най-висок ранг са така... собственика на Икеа се вози с градски транспорт. Само в България се търсят последен модел БМВ, Мерцедес и Ауди, ама на 150 хил. км. Ако е на 1 година и 200 хил. км. ще се избият за нея! Простотия до шия...

    @lazarus18 Примера ми е много уместен, може и да провериш паричните потоци на всичките дистрибутори. Маржа на печалба е голям само при най-високия клас модели. Затова в БГ правиш повече пари от автокъща, отколкото като дистрибутор.
    А тия планове бонуси и маркетинг ги има във всеки един бизнес.
    Този пост е редактиран от ivanalesi; 31-07-18 в 19:09.

  12. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #25

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от ivanalesi Виж публикацията
    Google Immergas prezzo: https://www.trovaprezzi.it/prezzo_st...aie_24_kw.aspx
    В България цените всички ги знаем
    А бе човек, като хвърляш бомби, прочете ли за какво става въпрос, задълбочи ли в моделите? Не че познавам в детайли моделите на Иммергас, но първите няколко станици на линка, който си дал са само морално остарели модели, които отдавна за забранени за монтаж в ЕС, а от няколко години и в БГ, освен това и харчат много. Най-евтиния кондензен който видях е 860 Евро или 1700лв. Не ми е познат модела, не знам колко струва в Бг, но ако се предлага да е 20-30% повече, но с 2 години гаранция, наличие на резервни части, евентуално отстраняване на повредата до 24 часа гаранционно. Не работя с тази марка, но за тези пари и при по-добри условия мога да ти предложа Бош. Не че ти го предлагам, но ако си в моя град мога да ти го предложа. Както беше казано по-горе - икономията идва от мащаба. Търговците в отделните държави продават с различни мащаби и затова получават различни отстъпки. Къде са мащабите на Румъния, Турция, Германия, Полша, къде сме ние? Не стига че сме малки, ами и със слабо развита газификация, така че нашите вносители (независимо дали Иммергас, Бош, Висман...) купуват стоката на много по-висока цена заради ниските продажби, а отделно не могат да си позволят нисък марж и затова нашите котли са по-скъпи, но с проценти, а не в пъти. Не съм вносител, не ги защитавам, но ги разбирам. Ако някой смята, че може да внася и да предлага по-добри условия (независимо коя марка) - нека го направи, ще предлагаме неговата стока и ще му помогмен да забогатее бързо от оборот! За плюене по форумите знам, че сме силни
    Този пост е редактиран от Lazar; 31-07-18 в 19:11.

  13. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #26

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Темата стана много интересна,независимо че се отклоняваме.
    Понеже се пише за Опел,след малко ще Ви обясня как 03' година купих нова Вектра от дилър на Опел в Кьолн и какви му бяха условията,ама след малко,защото имам и някои задължения.
    Понеже ми беше омръзнало от таратайки,ще купувам нещо свястно.
    Дилър на Опел ми приспада 8000€,заради тюф и,че колата е в движение.Окей,определят 258€ месечна вноска,пак добре.
    Но идва изненадата-ограничение на годината 10000км!
    Ай стига до България и обратно са 4800км,на годината минавам 40 000км.
    Купувам една Корса с две годишен тюф за 1000€,за да ходим на работа.
    Вектрата 2'2 дти тази година замина за гробищата заради ремонт от 2500€,който сина ми не иска да плати.
    Този пост е редактиран от Viking72; 31-07-18 в 19:43.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,563
    #27

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Отвори си нова тема за Опела, тук се коментира друг бранш. Лазар е абсолютно прав. Цитирания кондензен модел на Имергаз там се предлага за 850 евро тук е на 2000лв клиентска. Тия лафове за 2-3пъти по евтино са празни приказки.

  16. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #28

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    IMG_20160721_204546.jpg
    Това ми е последната снимка преди две години в Солинген,преди да връщаме амбалаж в Реал/по-голяма верига от Метро/.
    Заради електроника швабите сменят цялата горивна система!
    И колата замина в моргата преди един месец.

    - - - - - - - - - -

    Цитат Първоначално публикувано от espace Виж публикацията
    Отвори си нова тема за Опела, тук се коментира друг бранш. Лазар е абсолютно прав. Цитирания кондензен модел на Имергаз там се предлага за 850 евро тук е на 2000лв клиентска. Тия лафове за 2-3пъти по евтино са празни приказки.
    Ти пак ли се намеси?
    Питащия няма проблем ти се появи от....
    Голяма работа нали си разбирач дай му съвет или как да се справя с части,закони...
    Що не му каза как се търсят части в германски сайтове?
    Аман от големи майстори!
    Нещо,ако ти преча?
    Да спирам да пиша в отопление?!

    А разказа за германския москвич беше от друго естество и как се определят печалби ..,ама ти си Голем...
    Аз прилючих с темата!
    Реното да дава акъл,понеже е разбирач!
    Нали се сещаш,че ако можеш да настроиш пет италиански и три немски не си велик!
    Има хора дето не се интересуват от производители за настройка,аз познавам такива и общувам с тях.
    Пък ти бъди велик и успех с инсталации и настройки и поддръжка.
    Мохабета нещо загрубя.
    Този пост е редактиран от Viking72; 31-07-18 в 20:20.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2008
    Мнения
    29
    #29

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    А бе човек, като хвърляш бомби, прочете ли за какво става въпрос, задълбочи ли в моделите? Не че познавам в детайли моделите на Иммергас, но първите няколко станици на линка, който си дал са само морално остарели модели, които отдавна за забранени за монтаж в ЕС, а от няколко години и в БГ, освен това и харчат много. Най-евтиния кондензен който видях е 860 Евро или 1700лв. Не ми е познат модела, не знам колко струва в Бг, но ако се предлага да е 20-30% повече, но с 2 години гаранция, наличие на резервни части, евентуално отстраняване на повредата до 24 часа гаранционно. Не работя с тази марка, но за тези пари и при по-добри условия мога да ти предложа Бош. Не че ти го предлагам, но ако си в моя град мога да ти го предложа. Както беше казано по-горе - икономията идва от мащаба. Търговците в отделните държави продават с различни мащаби и затова получават различни отстъпки. Къде са мащабите на Румъния, Турция, Германия, Полша, къде сме ние? Не стига че сме малки, ами и със слабо развита газификация, така че нашите вносители (независимо дали Иммергас, Бош, Висман...) купуват стоката на много по-висока цена заради ниските продажби, а отделно не могат да си позволят нисък марж и затова нашите котли са по-скъпи, но с проценти, а не в пъти. Не съм вносител, не ги защитавам, но ги разбирам. Ако някой смята, че може да внася и да предлага по-добри условия (независимо коя марка) - нека го направи, ще предлагаме неговата стока и ще му помогмен да забогатее бързо от оборот! За плюене по форумите знам, че сме силни
    Добре, като са забранени за монтаж в ЕС, къде смяташ, че се намира Италия? Защо тогава изобщо се продават и произвеждат такива котли които уж са забранени от години?
    Икономии от мащаба е понятие което идва от производствените процеси. Дистрибутора във Флорио, Сицилия примерно има пазар с покупателна способност много по-ниска от този в София. Стандарта на живот в Сицилия примерно е доста нисък, Неапол също така. Обаче там тези цени са много по-ниски.
    А хората с дистрибуцията не го правят, понеже схемата е следната. Сега emag.bg ще тръгнат ако им се занимава. Разните дистрибутори се надушват с местните служители на газоразпределителните дружества и те почват да пробутват и ЗАДЪЛЖАВАТ дори клиентите си да ползват точно определени изпълнители и модели. ЛЪЖАТ че само един кой си може да им направи оферта за 20% Дизарий и хората в България които така или иначе си имат робски манталитет се връзват. Само че, много по-малко са клиентите и от там нивото на газификация на страната. Защото ако в Румъния ти искат 1350лв от-до, в БГ ти искат 3000+. Та отговора е по-скоро в корпоративната корупция. Плащаш им заплата, ама те искат още някой лев да приберат като си разделят с някой местен дистрибутор/майстор.
    И да, икономии от мащаба може да има, но не в ПЪТИ.
    Това са основи на бизнеса, такива измишльоти като икономии от мащаба може да има м/у Бентли и Фолксваген. Не м/у фирми в които броя на служители е еднакъв, заплатите са 5х по-ниски и данъците са 10%.
    Колкото до цените които се дават на дистрибуторите, да има клауза колко продаваш, но е малка. Не е ОГРОМНА. Иначе дори и Корса щеше да струва 40 бона в БГ защото имаме най-малкия пазар в Европа който изобщо не стимулира купуването на нови коли за разлика от всички останали страни. Докато на пазара на котли, реално се стимулира заради бюрокрацията. В другите страни взимат котела и го монтират, без да търсят разни книжки, мишки и т.н. Тук е много трудно с втора ръка.
    Иначе вече доста вкарват нови котли, почти всеки който вкарва коли от Италия ще ти купи. Същото е и с частите, само дето трябва да чакаш малко повече отколкото с доставката по Еконт.

  18. Banned
    Тук е от
    May 2017
    Мнения
    2,482
    #30

    Отговор: Какво е специалното на БГ вносители на газови котли?

    Няма котли ,които са забранени!
    Това са приказки на търговци!
    Ако видиш зор,обади се!
    Фирмата,която ни поддържа котела има всички права за промишлените газопроводи и котли!
    Мислиш ли,че не могат да узаконят смешник за битова употреба????
    Даже и газопровода ще ти пуснат със всичките салтанати!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 10 ПърваПърва 1234 ... ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Газови котлони на Samsung ....
    От exersist във форум Бяла техника
    Отговори: 1
    Последно: 06-03-14, 22:36
  2. Вносители на клими 2-ра употреба, мнения?
    От VD във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 0
    Последно: 13-09-12, 21:53
  3. Електролизни котли - внимавайте!
    От shrekky във форум Отопление
    Отговори: 39
    Последно: 07-04-12, 14:10
  4. Вносители на Midea
    От anonimen във форум Климатици Midea
    Отговори: 1
    Последно: 21-04-09, 12:13
  5. Газови калорифери
    От tako във форум Отопление
    Отговори: 4
    Последно: 21-12-07, 21:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе