Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 16
Like Tree12Одобрявам

свързване на газов котел теси с термостат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    6
    #1

    свързване на газов котел теси с термостат

    Здравейте имам този котел на снимките
    тази година решихме да купим термостат Computherm Q7RF
    Въпроса ми е дали някой може да помогне с свързването термостата към котела
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от vtx909; 09-02-23 в 23:00.

  2.  
     
  3. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #2

    Отговор: свързване на газов котел теси с термостат

    Неправилен подход, ако можеш - върни го и извикай сервиза да ти монтира, да ти го настрои и инструктира
    dokazruk одобрява това.

  4. Novice
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    6
    #3

    Отговор: свързване на газов котел теси с термостат

    знам подходите питал съм друго това не е отговор за мен

  5. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2005
    Мнения
    1,566
    #4

    Отговор: свързване на газов котел теси с термостат

    Най-лесно е да откачиш двата проводника към "програматора" от К3 и К4 и там да свържеш двата проводника от Computherm-а. И без това едва ли го ползваш, пък и вероятно скоро ще даде фира този таймер.
    Прикачени изображения Прикачени изображения

  6. Novice
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    6
    #5

    Отговор: свързване на газов котел теси с термостат

    той е дал фира отдавна като се прибера ще пробвам
    снимката я бях направил снощи това е управлението
    Благодаря
    Прикачени изображения Прикачени изображения
    Този пост е редактиран от vtx909; 10-02-23 в 15:28.

  7. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #6

    Отговор: свързване на газов котел теси с термостат

    Цитат Първоначално публикувано от Lazar Виж публикацията
    Неправилен подход, ако можеш - върни го и извикай сервиза да ти монтира, да ти го настрои и инструктира
    Лазар, подобни отговори не са готини.
    Тук е форум - взаимопомощ и направи си сам.
    Не може винаги решението да е сервиза, още повече в България, където професионализма не е на почит, а отговорността и гаранцията е виц.
    Пиша това, защото не ти е първо залитане към подобна деструктивност и неуважение към събеседниците.
    Моля да пишем само когато може да сме полезни.
    dokazruk одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #7

    Отговор: свързване на газов котел теси с термостат

    kod, разбирам те напълно, форумът е взаимопомощ и аз мисля, че съм помогнал на много хора да си изградят или оптимизират системите. Но оставам непримирим по отношение на това всеки да си бърника в газовия котел. Това е поднадзорно съоръжение и е опасна заигравката с него. Имал съм случаи, когато един грешно поставен датчик можеше да предизвика големи поразии в къщата, добре че го забелязахме преди да си тръгнем към 20,30ч. Тъй че аз не само няма да дам такива съвети, но и не одобрявам подобни дискусии. Е, колегата espace е по-либерален, но всеки отговаря за себе си. И за какво става дума - да се спестят едни 30-50лв от монтаж от някой, който знае какво прави. Сега може да получа упреци, че никой сервиз няма да дойде за 30лв. - напротив, като е купен от тях интересите са други и поне трябва да се пробва. И клиентът ще получи не само подвързване на 2 жици, но и настройки и инструктаж, както и възможност да задава въпроси и в бъдеще (стига да не прекалява
    lazarus18, vanz, Rakeem и 1 други харесват това.

  10. Novice
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    6
    #8

    Отговор: свързване на газов котел теси с термостат

    от магазина където купих термостата ми предложиха монтаж за 80лв а термостата струва 110лв

  11. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #9

    Отговор: свързване на газов котел теси с термостат

    В магазина са търговци, те обикновено нямат достатъчно хора за монтаж и сервиз. Има други магазини и най-вече сервизи
    dokazruk одобрява това.

  12. Infraction Users
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    10
    #10

    Отговор: свързване на газов котел теси с термостат

    Ами този котел няма ли някаква сервизна документация да се виси къде се включва този термостат. Лазар като специалист трябва да знае.На мен ми предстои закупуване на друг вид термостат с термоглави и също смятам да пиша защото инсталатора на котела който вече купих каза че досега не е слагал подобно нещо и явно двамата ще се мъчим

  13. Moderator Аватара на Lazar
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Варна
    Мнения
    5,259
    #11

    Отговор: свързване на газов котел теси с термостат

    Инсталатора пробива дупки и връзва тръби, после трябва да дойде сервизен да го пусне, настрои, да попълни гаранцията и да го въведе в онлайн системата на Бош, за да върви гаранцията. Не разрешавайте неуки хора (неоторизирани) да се учат на скъпата ви техника (към 4К). Ако нямаш доверен сервиз - има национален телефон на Бош, от там ще ти пратят фирма и после ще очакват отчет докъде е стигнала работата, т.е. приключване на поръчката. Обаждаш се и казваш - искам това и това да ми се достави и монтира и да бъде инструктиран - това е твое право. После задължително ще ти се обадят да те питат дали си доволен от свършената работа
    dokazruk одобрява това.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #12

    Отговор: свързване на газов котел теси с термостат

    Аз чаках фирмата, от която купих и ми инсталира котела (официален представител на висман в моя град) три месеца да ми решат проблема с пускането на външната помпа. При монтажа ми казаха да я пускам от предпазителя и аз им оговорих, че е абсурдно и искам котела да я управлява, при което обещаха да 'проучат' какво трябва. След няколко безрезултатни разговора се обадих във Висман, които ми казаха какъв модул трябва да се монтира - обадих се на фирмата инсталирала котела да я поръчат и да я монтират.. пак нищо, обаждам се, ами май трябва още един датчик, ОК поръчайте го. Дойде отоплителния сезон и звъннах пак на висман, където един печен техник ми обясни как да свърша работа сам. Имам и още по-абсурдни примери от приятелил за монтаж и настройки от лицензирани фирми.
    Този пост е редактиран от pip00; 10-02-23 в 21:32.

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Отговор: свързване на газов котел теси с термостат

    То затова битува мнението, че е скъпо на газ.
    Масово са куцо настроени котлите и небалансирани системите.
    erm одобрява това.

  17. Novice
    Тук е от
    Feb 2023
    Мнения
    6
    #14

    Отговор: свързване на газов котел теси с термостат

    Благодаря от сърце на @espace за адекватния отговор всичко е точно всичко работи както трябва, а за другите които си търсят тема за да им мине времето можете да го направите на друго място примерно в социалните мрежи или да гледате клипчета за да ви мине времето не е колегиално за форума да отказвате хората които са потърсили помощ без да знаете човека с какво се занимава или на какво е способен.
    dokazruk одобрява това.

  18. Member
    Тук е от
    Apr 2001
    Мнения
    265
    #15

    Отговор: свързване на газов котел теси с термостат

    Такъв като теб появил се единствено да пита нещо и най-вероятно да изчезне до следващия въпрос е последния, който може да има претенци, най-малкото от хора като Lazar.
    bobivg и dokazruk харесват това.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Отговори: 2
    Последно: 08-10-22, 21:17
  2. Отговори: 9
    Последно: 05-03-20, 20:28
  3. Отговори: 0
    Последно: 18-12-18, 20:08
  4. Отговори: 1
    Последно: 24-05-18, 06:43
  5. комбиниране на газов котел и термостат.
    От orlincho във форум Отопление
    Отговори: 1
    Последно: 18-09-12, 20:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе