Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Помощ за конвенционален телефон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #1

    Помощ за конвенционален телефон

    изправен съм пред голям проблем - избор на конвенционален телефон. защо? защото:

    голям апартамент (145кв), като през него минава по дължина коридор, а проблемът е в 4-те стаи от едната му страна. съответно има 3 междинни стени, последната от които носеща. крайната стая след носещата стена е хол/всекидневна, в която се стои 90% от времето и където се предполага, че се ползва най-много телефона. най-отдалечената спрямо хола стая е спалнята, където също трябва да има обхват.

    изпробвани са следните телефони:

    panasonic kx-tcd200 (dect) /kх-tса120fx е моделът само на слушалката - поправено!/
    panasonic kx-t4010bx
    panasonic kx-tc1020bgb

    преместването на майките не помага - винаги, когато носещата стена е между майка и слушалка има проблем (при обикновените безжични връзката спонтанно прекъсва по време на разговор или не звъни; при dect-а слушалката е почти винаги в режим на търсене на майката и се изтощава за 3-4 часа)

    обясниха ми, че не би трябвало да има проблем, след като в носещата стена има врата към коридора, и че отразеният сигнал от-към слушалката имало откъде да минава, че технологията и силата на сигнала били едни и същи, но фактите са налице - не може спокойно да се използва безжичен телефон

    обръщам се към специалистите в тази област с молбата да ми препоръчат марка и модел, като единствените "изисквания" са:

    - безжичен
    - caller ID

    няма значение dect или не, няма значение марка - искам да работи "през една носеща стена"

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Mar 2005
    Мнения
    7,188
    #2

    Re: Помощ за конвенционален телефон

    Аз ползвам вкъщи KX-TCA115EX (безжичен е и има caller ID)
    Сигнала без проблеми минава през три железобетонни стени - две плътни и третата е с две врати (разстоянието е 10-12м)

    // Стените обаче са вътрешни и са с дебелина 15 см

  4. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #3

    Re: Помощ за конвенционален телефон

    DECT телефона с който си пробвал на 900MHz или на 2,4GHz.

  5. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #4

    Re: Помощ за конвенционален телефон

    Цитат Първоначално публикувано от Julian
    DECT телефона с който си пробвал на 900MHz или на 2,4GHz.
    ха сега де. не знам. като се прибера ще видя какво пише в книжката, защото в нета никъде не пише... егати случая

  6. Senior Member Аватара на dragozow
    Тук е от
    Dec 2005
    Мнения
    1,304
    #5

    Re: Помощ за конвенционален телефон

    Ами живея в апартамент около 100 квадрата с четири стаи,имам един с кабел който е само за когато няма ток.Другия е стар безжичен Панасоник KH-TC1401 произведен от Мацушита(Мексико).Стените са доста дебели(пълзящ кофраж) и майсторите не са жалили материал,блока е строен за нуждите на Кремиковци навремето.Та както споменах телефона е стар,няма дисплей даже НО си ходя навсякъде и говоря.Налагало ми се е да си взема слушалката няколко етажа по-надолу ако чакам да ми се обади някой,в асансьора също работи.Майката не е до прозореца,телефона струва от порядъка на 45-60 лева.Слушалката е с външна антена.Ако не държиш на екстрите(тоя няма такива) това е телефона.

  7. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #6

    Re: Помощ за конвенционален телефон

    @FearMe,
    У наше село аналаогичен случай! Същата големина на апартамента и също такова разпределение - дълъг коридор и 4 стаи с врати от едната му страна. Хола е в средата. В хола има една майка KX-TCD240, във всички други стаи - по един KX-TCD200, абонирани за майката. Работят на 900MHz. Никакви проблеми с покритието. Най отдалечения работи през една бетонна и две тухлени стени.
    Много е странно защо при теб се получава така...

  8.  
     
  9. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #7

    Re: Помощ за конвенционален телефон

    да допълня, за да стане мистерията пълна:

    същият KX-TCD200 в друг блок работи безпроблемно, дори и на 50 метра извън блока.
    в гореспоменатия апартамент същият телефон не може да се справи с въпросната стена!

    затова и търся инженерно мнение, защото явно нещо куца, и то не е в модела телефон. нещо по архитектурата спъва нормалните сигнали и затова търся телефон ако трябва с по-силен сигнал, с различен сигнал, с флагчета, димни сигнали или каквото и ще да е, но да работи като хората

    поже знам, че Caller ID, Missed Calls и т.н. могат да имат и не-DECT телефони, съм уточнил, че технологията е без значение. важни са функциите.

    P.S. благодаря на хората, които ми пишат със съвети на РМ! ще взема предвид всяко едно от тях, когато отново се забия по магазините.

  10. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #8

    Re: Помощ за конвенционален телефон

    На мен работата ми намирисва на друго - някой по мощен източник на сигнал в този диапазон ти забива обхвата. Огледай се за близкостояща антена на мобилен оператор, насочена към твоите прозорци - те работят в същия диапазон.

  11. Member Аватара на TODD
    Тук е от
    Jul 2006
    Живее в
    Варна
    Мнения
    443
    #9

    Re: Помощ за конвенционален телефон

    У нас ползваме ERICSSON Cordless Phone DECT 260 от около 5 години и до сега никога сме нямали проблеми. Апартамента е голям 122 квадрата. Ако оспеете да си докопате такъв телефон просто вземайте без да се замисляте. Можете да го видите тук: http://www.ericssoncs.com/homecordlessproducts.html

  12. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #10

    Re: Помощ за конвенционален телефон

    Ами ако 900Мхз нества, можеби решението да се мине на 2,4Гз. АПаратите не са скъпи. Нищо чудно някоя антена за GSM да е проблема. При 2,4Гз телефоните се смущава безжичните мрежи на 802.11г. Въобще няма идеален вариант.

  13. KTT
    KTT е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Живее в
    https://t.me/pump_upp
    Мнения
    531
    #11

    Re: Помощ за конвенционален телефон

    Споделям мнението на Lupus, че най-вероятно е наличие на смущаващ сигнал и проблема не е в зидарията. На dect независимо от модел и производител им гарантират 50 м. в сграда, т.е. и през 10 входа ще си работят. Освен това връзката е цифрова. Т.е. ако изобщо я има няма да има проблеми а ако я няма .... Та с две думи надали в стените е проблема.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    1,765
    #12

    Re: Помощ за конвенционален телефон

    Един ъпдейт на темата, за да не пускам нова. Препоръчайте ми DECT телефон - ще бъда много благодарен ако някой ако има лични впечатления от даден модели ги сподели тук.

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: Помощ за конвенционален телефон

    Panasonic. Това е телефона.
    GE не са хубави.
    От тези две марки има впечатления.

  17. Senior Member
    Тук е от
    Sep 2006
    Мнения
    5,204
    #14

    Re: Помощ за конвенционален телефон

    Eddie,
    И аз съм за Panasonic!
    Имам почти година KX-TG7100 / 69лв. беше тогава. Има и вариант с още една слушалка и зарядно за нея в комплекта - KX-TG7102, но беше по-скъп.
    Супер доволен съм: триредов дисплей с телефонен номер и име, 50 позиции CLIP, 50 позиции за телефонни номера с име, кирилица за имената и менюто.
    Батерийките (стандартни 1,2V / 2 x ААА / Ni-Mh 750mAh) държат около 5 до 7 дни според това, колко говориш. Бутоните и дисплеят светят, можеш да включиш общо 6 слушалки и т.н. Регулиране на силата на звука при разговор, силата на звънене и контраста на дисплея.
    Прекрасна чуваемост, но не очаквай да има покритие на горния етаж на блока, примерно. Това не са едновремешните 900MHz "зверове", които неизвестно защо в Европа са забранени или поне у нас! За Азия се предлагат 900MHz модели на Panasonic.
    И да знаете, DECT телефоните са на 1800 - 1900MHz обхват! Тези на 2,4GHz не са DECT стандарт, а са просто безжични телефони.

  18. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #15

    Re: Помощ за конвенционален телефон

    Още един глас за Panasonic! Oборудвал съм си цялата къща с такива. Един KX-TCD240FX в хола с телефонен секретар и три KX-TCD200FX по стаите.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Въпрос за конвенционален..
    От stirex4 във форум Основни принципи, теория, линкове и технически въпроси
    Отговори: 2
    Последно: 12-02-13, 15:20
  2. Помощ при избор на телефон
    От SongBird във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 2
    Последно: 13-08-11, 05:41
  3. Инвертор или конвенционален?
    От siso92 във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 6
    Последно: 18-02-09, 17:22
  4. Отговори: 5
    Последно: 19-03-08, 14:53
  5. Помощ за избора на телефон!!!
    От DoRa във форум Смартфони, телефони
    Отговори: 21
    Последно: 14-10-03, 23:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе