Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 25

Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #1

    Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    Има ли някъде официална информация за тези услуги. Т.е. ако искам да разбера колко ще ми струва дадено обаждане или обратното - по даден номер да получа информация за каква услуга се отнася?

    В случая ме интересува номер 0871983, sms към който струва 5лв за каква услуга се отнася.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Отговор: Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    твоят оператор е длъжен да ти обясни.

  4. Senior Member Аватара на Tommorow
    Тук е от
    Sep 2006
    Живее в
    Пловдив, България
    Мнения
    7,161
    #3

    Отговор: Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    В случая ме интересува номер 0871983, sms към който струва 5лв за каква услуга се отнася.
    Я да видим кой се е заиграл с андроид телефона си

  5. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #4

    Отговор: Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    Телефона е на малкия, но той твърди че не е пускал SMS или може и да не е разбрал - не ми е за 5-те лева, но искам да разбера какво и как е станало за да му кажа къде да внимава. .. и да с андроид е.

  6. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #5

    Отговор: Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    И аз се чудех дали не е с андроид защото и други хора са пропищявали ,че приложения им пращат смс-и.

  7. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #6

    Отговор: Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    на мен ми се е случва да получа известие, че някакво приложение е свалено и да го инсталирам, може от там да е тръгнало всичко, доста е неприятно ако се направи без много много да се мисли и ти се трупа сметка

  8.  
     
  9. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #7

    Отговор: Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    Е как приложения без мое съгласие ще пращат смс-си - това си е жива кражба. тоя номер нали го е регистрирал някой - КОЙ и за какво? А и все си мисля, че плащанията за разни програми стават с кредитни карти или банкови сметки.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #8

    Отговор: Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    Андроида ми като го взех , един познат ми каза да си изключа веднага мобилната мрежа - тръгва от раз и така не се усещаш как ти трупа Интернет на сим карта без включена такава услуга - сметката подскача от раз - нещо което трябва да го няма ама нали всички искат лесна и бърза пе4алба от невежи хора. Отделно не съм срещал приложение досега да ми праща смс , но никога не е късно.
    Но съм 100 % убеден че ако е на такъв номер , то е с помощта на оператора- нещо за което трябва да им подишаш във вратовете.

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #9

    Отговор: Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    За спиране на интернета от оператора направо се отива в офиса и искате да ви махнат APN -изтриват точката за достъп и така сима няма достъп до интернет услуги докато не решите вие,че искате да ползвате мобилен нет.Колегата има друг проблем обаче.Неговата сметка е набъбнала от смс,което значи,че е инсталирано заразено приложение изпращащо смс без да те известява или AirPush.Препоръчвам възстановяване на заводските настройки,формат на сд карта и да си прегледате добре какво инсталирате после.Забранете инсталирането на приложения ,които не са от маркета и внимавайте дори с инсталирането на игри.Инсталирате си LBE Privacy Guard oт Google play и огледайте всички програми какво искат.Може да се настрои всички програми да питат преди да пращат смс
    Този пост е редактиран от granity; 23-02-13 в 20:56.

  12. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #10

    Отговор: Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    Мда.... проблем с интернета нямам - телефона е с две сим карти и едната е с неограничен интернет - да си тегли каквото и колкото иска. Проблема са тези смс-си. засега блокирах всички изходящи смс съобщения с код.

    E тия са виновниците за съществуването на такива смс-и:
    https://www.smspay.bg/services/sms_payments

    не съм аз единствения с такива смс-и.
    Има ли и други измамени с този номер 1983
    Интернет измами с лични данни на номер 1983
    [Оправено] Проблем със sms до номер 1983 (Страница 1) - Sony Xperia S - Sony (Ericsson) - Android Форум

  13. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #11

    Отговор: Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    Цитат Първоначално публикувано от Pat Виж публикацията
    ..........
    E тия са виновниците за съществуването на такива смс-и:
    https://www.smspay.bg/services/sms_payments
    .........
    Тук малко грешиш, защото не си запознат със системите за SMS разплащания. Собственик на този сайт е фирма Нетфинити - сериозен и коректен оператор. Номера и да е техен, те не носят отговорност за това, кой го наема и как го ползва. Те са агрегатор на услугата и този номер можеш да ползваш и ти за твой сайт или приложение, за което искаш да се плаща. Те от платената от клиента сума вземат някакъв %, друг такъв (до 50%) взема оператора и останалото отива при ползвателя на номера. Потърси в телефона какви приложения са теглени! Не е проблем някакво приложение да се накара да праща SMS-и към някакъв номер, както и да ги набира. Гадно е, но много трябва да се внимава, когато се работи с телефони с ОС и се свалят приложения.

  14.  
     
  15. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #12

    Отговор: Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    Сериозна - несериозна въобще не ме интересува щом дава възможност значи е виновна - повече от ясно е, че ще се намерят такива които да злоупотребят. По тая логика що не мога да отида си купя 1-2 калашника и лимонки от кауфланд?

  16. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #13

    Отговор: Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    Би трябвало да имаш получен смс за направено плащане поне ако не е от заразено приложение.

  17. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #14

    Отговор: Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    В телефона няма никаква следа от такъв изпратен смс, нито пък някакво потвърждение за изпратен смс и плащане.
    Малкия каза че му се появявали някакви звездички в нотификейшън бара той ги докосвал и ги скривал след това... не е гледал какво става след това. Като четох из нета най вероятно е тях.

    Код за блокиране на SMS изходящи:vivacom (не знам дали става и за други оператори)
    *33*0000*16#зелена слушалка
    Разблокиране:
    #33*0000*16#зелена слушалка
    Този пост е редактиран от Pat; 23-02-13 в 23:16.

  18. Member Аватара на p0ckata
    Тук е от
    Apr 2009
    Живее в
    Варна
    Мнения
    445
    #15

    Отговор: Услуги с добавена стойност ( SMS , Call )

    За съжаление тепърва ще навлизат тези вирусчета за злоупотреба.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. НОВИ Е-УСЛУГИ НА САЙТА НА НОИ
    От nikolin във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 17-01-12, 21:19
  2. 3 компании получиха лиценз за ефир на мобилни услуги
    От nikolin във форум Коментирай новина
    Отговори: 0
    Последно: 15-12-11, 17:35
  3. Отговори: 5
    Последно: 17-12-10, 15:22
  4. Отговори: 0
    Последно: 27-10-10, 07:40
  5. Отговори: 25
    Последно: 12-11-03, 16:36

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе