Резултати от 1 до 15 от общо 15

Java

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #1

    Java

    Има място и за тази тема - проблеми, отговори, полезни библиотеки, всякакви хитринки...

    Колкото повече хора се включат, толкова по-бързо и безболезнено ще напредваме, нали

    Който търси добри книжки по темата, да разгледа http://mindview.net/Books.

    //
    Някой ползва ли eclipse-3.0.1? Нещо не мога да се разбера с него

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #2

    Re: Java

    Аз тепърва прохождам с еклипс също. Досега съм ползвал други IDE-та и ми идват малко в екстра всичките му възможности, но ще се разбираме, умница е.
    Кое те тревожи ?

  4. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #3

    Re: Java

    Опитвам се да използвам чужди класове, които обаче са *.java, вън от workspace.

    Първо ги отворих в Еклипса като "Нов проект", но още в прозорчето където си въвеждам тялото на моя код ми се появяваше маркер за грешка на реда, където им правя import.

    След това в моя проект направих нещо като "шорткът" на неговите пакети и маркерът изчезна. Обаче, слад като си я стартирам, ми хвърля ексепшън "ClassNotFound" на реда, където се опитвам да създам нов обект от чуждия клас.

    (сигурно вече разбираш, че едва прохождам в това, предполагам, че нещо елементарно греша, но четох, четох, не открих какво е)

  5. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #4

    Re: Java

    Цитат Първоначално публикувано от Bibi
    Опитвам се да използвам чужди класове, които обаче са *.java, вън от workspace.
    1. Чуждите класове винаги трябва да са компилирани *.java не ти върши работа а *.class.
    2. Ако тия классфайлове са извън работното пространство не е проблем, но трябва да покажеш на eclipse де да ги търси.
    Мисля, че става така: След като е създаден един проект, цъкваш с дясното копче на него и избираш properties. После Java Build Path, posle Libraries и там казваш в коя директория да търси тия классфайлове или *.JARs.


  6. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #5

    Re: Java

    Тези *.class ги създадох и това, което казваш го изпълних, но нищо не се промени.
    java.lang.NoClassDefFoundError: com/bruceeckel/simpletest/Test
    at test.T13_Overloading.<clinit>(T13_Overloading.java:42)
    Exception in thread "main"
    ... пак това пише в конзолата.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Feb 2005
    Мнения
    137
    #6

    Re: Java

    А като ги импортираш в началото на твоята програма дава ли ти грешка? Ако не, тогава е вероятно да се опитваш да създадеш нов обект по грешен начин(конструктор).
    Пусни най-добре кода на тоя T13_Overloading.java и как се опитваш да създадеш нов обект.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #7

    Re: Java

    Аз цялата задачка я взех от учебника (с Copy-Paste).
    static Test monitor = new Test();
    "Чуждите пакети" си вървят заедно със същия учебник.
    Огледах как е описал класа Test - има си такъв конструктор.
    Но наистина ще опитам да го копирам в тялото на моя, да видим какво ще се случи.

  10. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #8

    Re: Java

    Bibi, считам, че тисе компилира кода но при опит да сестартира хвърля въпросния ексепшън. ако си направила, това което Grossmaul каза за пътя до класовете, просто се увери в опциите на eclipse къде слага класовете след компилация. Обикновено при ИДЕ-та имаш source folder за *.java файловете, class folder и оutput folder. възможно е еклисп да ги слага в пoследния (където и да е той) а да търси всичко в указания class folder. нормално тогава да се компилира правилен код но да не тръгва.

  11. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #9

    Re: Java

    Ама аз пъро проверих в коя директория ги е създал и после с Java Build Path му казах AddClassFolder.
    Но много ви благодаря, сега поне имам нови идеи за експериментиране
    Даже ако го преборя, ще напиша каква е била работата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    54
    #10

    Re: Java

    Виждам, че пишете на Еклипс. Някой от вас ползвал ли е JBuilder и ако да коя от двете програми е по-добра и защто. Аз в момента пиша на JBuilder, но ако Еклипс е по-добра бих минала на нея.
    Какви са и системните изисквания?

  13. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #11

    Re: Java

    беше ГРЕШКА

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    542
    #12

    Re: Java

    Цитат Първоначално публикувано от magda
    Виждам, че пишете на Еклипс. Някой от вас ползвал ли е JBuilder и ако да коя от двете програми е по-добра и защто. Аз в момента пиша на JBuilder, но ако Еклипс е по-добра бих минала на нея.
    Какви са и системните изисквания?
    Коя е по-добра и защо - не мисля, че може да получиш еднозначен и коректен отговор. И двете са добри, може би най-добрите. Със сигурност обаче JBuilder май е най-тежкото IDE. Eclipse има доста подръжници и се модифицира лесно и с разни plug-ins, аз лично бих го предпочел. Всичко е въпрос на личен избор и общо взето веднъж като се спреш на нещо, си го харесваш и си оставаш с него.

  16. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #13

    Re: Java

    Най-после успях да го накарам да се компилира!
    Обаче чрез магия!...
    Заврях директорята с чуждите сорсове с едно ниво по-навътре и това даде резултат.
    Хабер си нямам защо, някаква тъпня ще да е, ама за момента ми стига и това, че проработи.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    13
    #14

    Re: Java

    КВО да си сваля от sun.com че да мога да си пиша програмки за телефона

  18. Senior Member Аватара на Bibi
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    2,757
    #15

    Re: Java

    Трябва ти Микроджава:
    http://java.sun.com/j2me/index.jsp

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Java za FireFox
    От TopBG във форум Общ - софтуер
    Отговори: 6
    Последно: 08-06-05, 21:43
  2. java to C#
    От hristinannn във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 13-05-05, 15:18
  3. Java help
    От Lord_Spawn във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 1
    Последно: 06-09-03, 10:20
  4. Win XP и Java
    От nniki във форум Windows
    Отговори: 2
    Последно: 09-05-03, 11:11
  5. JAVA za XP ???
    От AMOK във форум Windows
    Отговори: 10
    Последно: 10-08-02, 20:09

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе