Резултати от 1 до 5 от общо 5

ODBC driver

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #1

    ODBC driver

    Има ли начин / програмка която да инсталира даден ОДБЦ драйвер, например за MS Access. Идеята ми е в дадена директория има база дании на Access и там има още едно ехе или от рода което като се пусне инсталира въпросния драйвър все едно си стигнал до Админ. тулс ОДБЦ конекшънс и тн. Абе да не обяснявам на разни хора по половин час как да го направят а да цъкнат един два пъти и всичко да е ок.

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #2

    Re: ODBC driver

    Мисля, че трябва да обясниш какъв точно е проблемът, който искаш да решиш, а не да питаш дали решението, което си намислил, е изпълнимо.

    Конкретно по въпроса, ODBC драйверът обикновено е .ехе и се инсталира с дабълклик. В този смисъл аз лично не разбирам какво питаш. Обясни каква връзка до каква база и от какво приложение искаш.

    ЕДИТ: Прочетох още няколко пъти поста ти. Явно говориш за ODBC DSN(Data Source Name), а не за драйвер, така ли е?

  4. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #3

    Re: ODBC driver

    Емиии да, май съм го обяснил като първокласник. Значи имам програмка (Java) и тя гледа в една MS Access базичка, ала за да се върже трябва да се създаде DSN (страшно се извинявам за недъгавото обяснение). И ето го и проблема...искам това упражнение да се прави автоматично от НЕЩО, по възможност да не е задклавиатурно у-во.

  5. Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    796
    #4

    Re: ODBC driver

    На теория е възможно заобикалянето на някои изисквания при манипулирането на DSN и съответно създаването на такъв автоматично, надявам се, че долупосочените линкове ще са полезни:

    http://support.microsoft.com/default...b;EN-GB;184608

    http://support.microsoft.com/default...b;EN-GB;171146

    ------------------------------------------------

    Проблемът не е нито в ms access нито в java, проблемът е всъщност в използването на odbc - затруднения като горепосоченото са "цената" за универсалността на odbc драйверите и реализацията на достъпа до DB във windows.

    и малко off-topic :
    Ако се ползват native драйвери отпада необходимостта от DSN, нещо повече DSN всъщност не е задължително да бъде използван даже и със odbc драйверите дори и когато се работи със бази на MS :
    http://www.databasejournal.com/featu...le.php/1491011

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2006
    Мнения
    649
    #5

    Re: ODBC driver

    Като чета какво са сътворили от Микрософт май мога да се размина с едни .рег файлче ама ще пробвам събота и неделя ....и ще информирам за развитието. Иначе благодара много за линковете трябва да се оправя вече...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. DOS Driver
    От LZ4 във форум Общ - софтуер
    Отговори: 12
    Последно: 08-09-07, 14:53
  2. Driver
    От Tores във форум Общ - софтуер
    Отговори: 1
    Последно: 11-06-05, 21:02
  3. Driver
    От Tores във форум Общ - софтуер
    Отговори: 3
    Последно: 24-12-04, 13:02
  4. DVD Driver za XP
    От fiGARO във форум Windows
    Отговори: 3
    Последно: 17-05-03, 16:44
  5. Driver for CTX?
    От CreatoR във форум Общ - софтуер
    Отговори: 4
    Последно: 28-12-02, 13:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе