Имам следния проблем, който се надявам да намери разрешение във форума. Неразбирам с каква сложност е въпроса ми и как да подходя за разрешаването му. Направих програма на delphi, която събира рекурсивно измежду много шаблонни текстови файлове данни и ги вмъква като записи в таблици на paradox (.db). Текстовите файлове са от справки извлечени от програма под дос. Работя с delphi7. На dbgrid се вижда перфектно съдържанието на таблиците. Когато отворя, обаче таблиците под access 2002 се виждат заврантулки. Задължително ми е да се обработват данните на access, за да ползвам графично изображение на данните (pivotchart view). Знам че delphi също може чрез своите отчети, но все пак access има на всяко pc. Заяциклих и опитвах какво ли не: tntcontrols, stringtoutf8 function и обратно, експортирах таблиците от access в текстов файл с надежда да конвертирам текстовия файл някак си и пак да го импортна.... не и не... всичко си е наред в делфи, вижда се перфектно текста, но когато отворя с access таблицата, кирилския текст се вижда скапано. Даже четох и си премахнах от regional settings (US) layot, че нещо се бъгясвало XP-to, ама то това е при clipboarda, когато се копи и паства... Вие сте... ИДЕИ?