Резултати от 1 до 7 от общо 7

За МЕИ София?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    37
    #1

    За МЕИ София?

    Здравейте ,12 клас сьм в гимназия и вече се насочвам кьм следващата си фаза на учене!Имам желание да следвам софтуерно инжинерство в МЕИ София!Имам познания в програмирането - два продадени продукта на добра стойност и много други за лично ползване!Владея Visual Basic 6 ,който е непрентециозен от кьм кой знае какви знания!
    Вьпроса ми е какво е нужно за да ме приемат , какьв бал изискват ,какви са испитите и т.н. ?
    Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на glarus
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    1,846
    #2

    Re:За МЕИ София?

    По мое време т.е. 10 години преди да кандидатстваш се искаше диплома 6.00 и 5.00 минимум на изпита по математика. Но като гледам много не са се променили нещата така че четене му е майката.

  4. Member Аватара на shanto
    Тук е от
    Feb 2008
    Мнения
    621
    #3

    Re:За МЕИ София?

    1."инженер -> инженерство", "изпит->изпити"
    2.Преди 20 години, когато кандидатствах също се искаше 6.00 диплома и поне 5.00 на изпита, но сега с това финансиране на образованието мисля, че почти всички подали документи влизат.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2007
    Мнения
    131
    #4

    Re:За МЕИ София?

    Имай предвид, че софтуерното инженерство е едно, а инженер от МЕИ е малко по-друго. Там ще те учат на още един куп неща (дисциплини), повечето от които смея да твърдя са ми били от полза, колкото и налудничаво и безмислено да звучат като ги прочетеш за първи път. За да се чувстваш на място в МЕИ-то трябва да те влече техниката, новите неща, да се чудиш кое как е направено и как работи, да искаш сам да правиш/конструираш неща. Това включва и софтуера.
    Ако искаш чист софтуер може би е по-добре да се ориентираш към университета...
    В крайна сметка ти си преценяваш.
    Само не очаквай, че където отидеш ще те занимават само с неща, които са ти интересни! Има общообразователни дисциплини, които както казах са необходими но изглеждат безмислени.
    И друго: не си мисли за МЕИ-то ако по математика си дупка. (Това е моето мнение). То и за университета е така май...

  6. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2009
    Мнения
    37
    #5

    Re:За МЕИ София?

    Мерси за информацията!
    Това означава яко решаване на задачи и такам!

  7. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    100
    #6

    Re:За МЕИ София?

    Аз вмомента следвам там и съм във факултет Автоматика, доста съм доволен от университета. За разлика от много други университети, оценките в ТУ са обективни. Всеки случай ако не си упорит и не учиш, тоя университет няма да го завършиш. Когато влизаш в него бъди с нагласата, че ще те скъсат от учене Дет` има една приказка "В ТУ лесно се влиза - трудно се излиза "

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Lupus
    Тук е от
    Aug 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    13,807
    #7

    Re:За МЕИ София?

    Цитат Първоначално публикувано от xzone
    Аз вмомента следвам там и съм във факултет Автоматика, доста съм доволен от университета. За разлика от много други университети, оценките в ТУ са обективни. Всеки случай ако не си упорит и не учиш, тоя университет няма да го завършиш. Когато влизаш в него бъди с нагласата, че ще те скъсат от учене Дет` има една приказка "В ТУ лесно се влиза - трудно се излиза "
    Не плаши човека! И по мое време (1972-1977г) се влизаше с подобни оценки в "Електроника". Иска се интерес към техниката и доста четене. Запомнил съм мисълта на един преподавател: "Колеги, МЕИ ви дава правото да станете инженери, а не ви прави такива. Останалото зависи от Вас".

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Hi-Fi Expo София 2010 от 4 до 6 юни в Гранд Хотел София
    От shuko във форум Аудиотехника
    Отговори: 33
    Последно: 06-06-10, 21:15
  2. Търся 2 бр. HDD в София....
    От Garu във форум Продава
    Отговори: 2
    Последно: 23-11-06, 07:32
  3. Сбирка София?
    От kod във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 9
    Последно: 06-04-06, 22:06
  4. Има ли в София....
    От IBANEZ_ във форум Дъра-Бъра
    Отговори: 2
    Последно: 29-06-03, 22:20

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе