Резултати от 1 до 9 от общо 9

Търся много стар хард

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #1

    Търся много стар хард

    Издирвам хард около 5-6 гигабайта максимум за допотопна машина pentium 1 133 mHz, 32 mb RAM 16 mb някаква видео карта с неясен произход и всичко това + дъното / за което също нищо не ми е известно /, натъпкано в хоризонтална кутия. Машината ми трябва за експерименти с Линукс. Старият хард, който потурчих отвъд Голямата вода, беше Maxtor 6.5 gb, a още по-стария - Quantum 1.3 gb. Както се досещате, в наши дни вече трудно ще открия подобно "съоръжение" по магазините, затова искам да се примоля на някой ако му се намира излишно, да ми го продаде/даде/изпрати или както си реши. Благодаря предварително. Ще чакам на ЛС.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #2

    Re: Търся много стар хард

    6,4 Gb мога да намеря за Варна и София без проблем.
    Само че дето цената на която ще ми го продадат е ..............

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    147
    #3

    Re: Търся много стар хард

    Ами ако е за експерименти със Линукс защо не използваш виртуална машина. Аз например използвам VMWare Player - безплатен. За да си правя нова виртуална машина - VMmanager - безплатен със сорсовете, писан на Делфи.
    С VMmanager си правиш виртуална машина която се държи като отделен компютър в мрежа. На виртуалната машина си правиш дялове и каквото ти трябва и си инсталираш операционната система, например Линукс. И си правиш експерименти колкото си искаш. VMmanager си прави всички файлове за виртуалната машина в един фолдер който ти му казваш. И тоя фолдер - на CD. Като си омажеш линукса на виртуалната машина просто вземаш файловете от CD-то и имаш прясна инсталация. И пак мажеш ...
    Лично на мен такова решение напълно ме устройва и ми е удобно - точно за експерименти. Силно препоръчвам.
    И не се занимаваш със стари кокошкарници да им търсиш диск и място къде да ги поставиш и всички ядове наоколо.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    9
    #4

    Re: Търся много стар хард

    icq 51547794, skype : dan_gri, falit@mail.ru - imam podobna antika

  6. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Мнения
    123
    #5

    Re: Търся много стар хард


  7. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #6

    Re: Търся много стар хард

    Благодаря на всички отзовали се. За радост успях да намеря.
    Иначе идеята за виртуалната машина не е лоша, в интерес на истината не бях запозната с този вариант. Все пак ми се човърка старата щайгица, понеже "приживе" се държеше необяснимо добре и издържаше на всякакви гърчове под Уиндоус. Работи без проблеми цели 7 години с 98-ца СЕ, която не беше преинсталирана никога. Дори на моменти ми е отвръзвал ръцете, когато се скапеше нещо по другата машина. Та ми е интересно дали ще мога да я подкарам и под Линукс, тоест дали познанията ми по тази ОС са достатъчни, за да приведа "нещото" в редиците на полезните джаджи. Някакси ми е жал да го изхвърля или да стои така осакатено под леглото вече цяла година. Явно късно се сетих да му изнамеря хард. Имаше и друг вариант - да му сложа 256 мб рам и да вържа 10-ка хард, тъй като с тези си параметри в момента, не може да поддържа повече от 6.5, а пък няма и слот за друга пръчка памет. Самото дъно е много ^%&^*^%$$&%&^*^(&#$$#^%$ и ми е много "хикс" дали изобщо става за каквото и да е човъркане.

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на Malone
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    3,892
    #7

    Re: Търся много стар хард

    MrMyr, напиши какви са резултатите от тестовете ти с тази машина. Имам предвид дали си успяла да подкараш нещо съвременно на нея. Имам предвид нещо с графичен интерфейс разбира се. Ще е интересно и то не само на мен предполагам.
    Успех.

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #8

    Re: Търся много стар хард

    графичен силно ме съмнява, но чак сега виждам и се кефя на "дисхармонията" cpu на 133 и видео 16MB това видео спокойно "гледа" филми, ама на горкото процесорче няма да му стигнат силиците

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    331
    #9

    Re: Търся много стар хард

    Гледаше филми, да. Само някои .avi не вървяха, понеже трябваха кодеци за 98-цата, а не всички сработваха. Отделно icq 5, Opera, Mozilla i PS 7 също се държаха прилично, имайки предвид какъв процесор ги носи на гърба си. Силно се надявам с Линукс да е още по-добре.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Търся стар филм по описание
    От b_ignatov във форум Музика, филми и театър
    Отговори: 43
    Последно: 17-10-20, 08:43
  2. Отговори: 14
    Последно: 14-09-11, 19:59
  3. ПРЕМЕСТЕНО: Търся си стар компютър
    От fXOrange във форум Общ - хардуер
    Отговори: 0
    Последно: 12-01-10, 21:44
  4. Търся един стар Mahjong
    От stfn във форум ИГРИ
    Отговори: 2
    Последно: 18-10-08, 22:12
  5. От стар хард диск на нов
    От niksi във форум Общ - хардуер
    Отговори: 10
    Последно: 17-04-06, 17:02

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе