Резултати от 1 до 6 от общо 6

Проектор за домашно кино през Wi-Fi

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Sep 2009
    Мнения
    7
    #1

    Проектор за домашно кино през Wi-Fi

    Здравейте,

    Искам да си взема проектор, като мога да го монтирам на тавана (имам свободен чифт за ток) на около 2,5-3 метра от стената. Въпроса е че няма как да изкарам HDMI до там. Мисля проектора да се ползва основно за филми, през PC. Има ли вариант да стриймвам филми към проектора от компютъра, като се ползва рутера. За да е качествен звука, ще трябва да е през компютъра, към колоните, а да предам само картината към проектора.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на estqwerty
    Тук е от
    Feb 2003
    Мнения
    3,261
    #2

    Отговор: Проектор за домашно кино през Wi-Fi

    имам лг проекторче към което може да се каства и от андроид и от лаптоп - skreenshare нещо си по спомен, не съм се зачитал м просто работи.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Nov 2007
    Мнения
    1,224
    #3

    Отговор: Проектор за домашно кино през Wi-Fi

    Колега, има проектори с ОС Андроид, с WiFi 2.4 и 5GHz, с прилично свободно дисково пространство, но пък и с Kodi - няма да се налага сваляне на филми. Има WirelessScreen - за плейване от друго устройство през WiFi. Освен това имат и прилично вградено стерео за звук. От това разстояние ще разпъва 80-100 инча диагонал.
    Намират се дълги HDMI кабели - все пак, виж дали разстоянието е проблем, или прокарването.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    90
    #4

    Отговор: Проектор за домашно кино през Wi-Fi

    Ако вече си купил/избрал проектор без смарт функциите описани от колегите си вземаш един chromecast или някакъв подобен streaming stick и го бодваш в HDMI на проектора (ако има USB порт може да пробваш да вземеш захранване от него). Аз лично ползвам Plex - потърси how to install plex on PC, или дори на български - Как да пуснем плекс и ще намериш ръководства.

    Но наистина е по-добре да потърсиш кабел. Аз съм ползвал този 10 метров от еМаг и съм доволен- https://www.emag.bg/kabel-a-high-spe...ch-Action=view В момента излиза 24 лева с доставката.

    Има и плоски кабели - https://www.cable.bg/kabel.php?produ...Path=103_10317

  6. Member
    Тук е от
    Dec 2011
    Живее в
    София
    Мнения
    264
    #5

    Отговор: Проектор за домашно кино през Wi-Fi

    Привет,
    Колко бюджет трябва да се предвиди за домашно кино? И каква стая.
    Втора ръка - има ли смисъл?
    50"вия ТВ нещо ми малее... а частните прожекции в малко кино не са лесни за организиране. Та се питах има ли сметка да се прави в дома такова и какъв е минимумът?

  7. Member Аватара на vencifcl
    Тук е от
    Sep 2010
    Мнения
    868
    #6

    Отговор: Проектор за домашно кино през Wi-Fi

    Ако си фен на киното е супер ако можеш да си позволиш такава стая. Смятам че минимум 12-14 кв. м. на горе колкото можеш да си позволиш. Втора ръка за проектор не знам, но за другите компоненти да. Бюджета е най-разтегливото понятие в случая, зависи от къде започваш от нулата или... и как ще подходиш към нещата дали си склонен някои неща да са "Направи си сам" или всичко ще се купува и т.н. Мисля че озвучаването ще е най-големият харч, съвсем груби сметки (без кръчмар) една такава стая от нулата би следвало да е от 6-7 на горе, като горната цена може да стигне и 5 че и 6 цифрено число според джоба и какво искаш де. Може да падне и под тези 6-7 но задължително "Направи си сам" ще трябва да е сериозно застъпено + много търпение.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Шум в картината от проектор през HDMI
    От filpss във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 7
    Последно: 21-01-16, 22:35
  2. Отговори: 0
    Последно: 29-09-14, 09:20
  3. Проект домашно кино с проектор :)
    От kristian_nk във форум Проектори и екрани
    Отговори: 6
    Последно: 21-11-11, 20:43
  4. Насичат DVD филмите гледани през USB на домашно кино LG HT303SU D0
    От apeiron във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 18-08-11, 16:07
  5. Избор на проектор за домашно кино
    От sawaster във форум Проектори и екрани
    Отговори: 4
    Последно: 12-12-10, 11:12

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе