Резултати от 1 до 8 от общо 8

Шум в картината от проектор през HDMI

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #1

    Шум в картината от проектор през HDMI

    Здравейте, за първи път пиша във форума и се надявам да разрешим този проблем, че найстина се измъчих с него..
    Значи след ремонта окабелих целия апартамент. Пуснах, DVI, AUDIO i s-VIDEO от телевизора до компютъра. После от компютъра до проектора HDMI, DVI и въпросното s-video до проектора. Но не съобразих да пусна HDMI от ТВ-то (където е декодера) директно до проектрора.... след края на ремонта забелязах, че сигнала от декодера до проектора по video кабела има доста шум (картина със супер лошо качество звездички и т.н. доста голямо приключение беше да гледаме ТВ)..
    После след време намерих начин да пусна HDMI до декодера от компютъра.

    Днес купих нов HD декодер от blizoo. Пуснах HDMI в декодера, свързах ги на бюрото мъжки с мъжки HDMI към съществуващия HDMI до проектора и тъкмо когато си помислих, че всичко вече ще е супер... уви се появи супер шум в картината...даже прекъсва проектора...и незнам какво да правя.

    Кабелите са нови и качествени.. в момента главният ми заподозрян е преходника HDMI към HDMI..но може и да бъркам.. Моля за савети.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #2

    Отговор: Шум в картината от проектор през HDMI

    Какво значи шум? По HDMI не може да има шум.

  4. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #3

    Отговор: Шум в картината от проектор през HDMI

    Шум в картината. Показва се образа на половина. Има снежинки и прекъсва.

  5. Senior Member Аватара на Jack Krauser
    Тук е от
    Apr 2012
    Мнения
    5,735
    #4

    Отговор: Шум в картината от проектор през HDMI

    При HDMI не може да има шум защото сигнала е цифров. Белите снежинки са всъщност грешки в получените пакети. Тоест част от пакетите са грешни или изобщо не стигат до другия край.
    Вероятните причини за това са дефектни, некачествени или твърде дълги кабели, дефектен преходник, някакви смущения или интерференции.
    Трябва сам да търсиш и да откриеш причината.

  6. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #5

    Отговор: Шум в картината от проектор през HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от filpss Виж публикацията
    Здравейте, за първи път пиша във форума и се надявам да разрешим този проблем, че найстина се измъчих с него..
    Значи след ремонта окабелих целия апартамент. Пуснах, DVI, AUDIO i s-VIDEO от телевизора до компютъра. После от компютъра до проектора HDMI, DVI и въпросното s-video до проектора. Но не съобразих да пусна HDMI от ТВ-то (където е декодера) директно до проектрора.... след края на ремонта забелязах, че сигнала от декодера до проектора по video кабела има доста шум (картина със супер лошо качество звездички и т.н. доста голямо приключение беше да гледаме ТВ)..
    После след време намерих начин да пусна HDMI до декодера от компютъра.

    Днес купих нов HD декодер от blizoo. Пуснах HDMI в декодера, свързах ги на бюрото мъжки с мъжки HDMI към съществуващия HDMI до проектора и тъкмо когато си помислих, че всичко вече ще е супер... уви се появи супер шум в картината...даже прекъсва проектора...и незнам какво да правя.

    Кабелите са нови и качествени.. в момента главният ми заподозрян е преходника HDMI към HDMI..но може и да бъркам.. Моля за савети.
    въпроси:
    Колко метра е HDMI кабела от декодера до проектора? (+ каква марка е, цена и обозначение отпечатано върху кабела)
    Ако е над 5 метра, ще трябва да се изръсиш за активен HDMI кабел.

  7. Novice
    Тук е от
    Jan 2016
    Мнения
    3
    #6

    Отговор: Шум в картината от проектор през HDMI

    Дължината на HDMI от декодера до бюрото е 10м - на него пише -hi speed HDMI cable with enthernet Cablexpert.com.
    Дължината на HDMI от бюрото до проектора е 10м - , той е на HAMA,на него пише hi speed HDMI cable 82623 -HAMA.

    днес минах през магазин за ел техника и купих един адаптор HDMI кум VGA (понеже имам кабел VGA от бюрото към проектора) но пак не стана. Пускам го има картина и звук за момент но само за 1,2 секунди.
    Пробвах с друг TV, да не би да е от прокектора, но не стана през адаптора. Пуснах все пак адаптора през лаптопа за видя дали ще възпроизведе картина и звук през лаптопа в тВ и да има сигнал.. Вероятно не е пригоден за цифрова телевизия. а само за компютарен сигнал. така, че утре ще върна адаптора... и пак ще го мисля..

    hristoslav2 - някакви предложения?

    Мерси

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #7

    Отговор: Шум в картината от проектор през HDMI

    Проблема е в дължината на кабела.
    Обяснил съм го в този пост
    https://forum.setcombg.com/%D0%B0%D1...tml#post700283

  10. Member Аватара на frizera
    Тук е от
    Mar 2011
    Мнения
    499
    #8

    Отговор: Шум в картината от проектор през HDMI

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Проблема е в дължината на кабела.
    Обяснил съм го в този пост
    https://forum.setcombg.com/%D0%B0%D1...tml#post700283

    Аз смятам, че проблема е по-скоро в качеството на кабела. Използвам 10м. HDMI кабел вече 3 или 4 години и никога не съм имал какъвто и да е подобен проблем. Купувал съм го от Германия през сайт (не помня вече кой, но ще опитам да се разровя) и струваше доста парици. На него пише: High Speed HDMI Cable with Ethernet и нищо друго. Накрайниците са жълти, но не помня да съм чел някъде че са позлатени или нещо подобно. Факт е, че до сега го ползвах за гледане на някои филми които не исках да преработвам за да ги пусна на плеъра и за работа на компютъра, а сега е закачен на PS4 и скъсваме конзолата от битки. Картината е невероятна особено на Star Wars Battle Front. Не мога да преценя дали това, че кабела минава първо през ресивър ми спестява подобни проблеми или просто съм уцелил качествен продукт.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. проблемно 3D през HDMI
    От mjechev във форум Телевизори
    Отговори: 1
    Последно: 02-01-14, 08:08
  2. HDMI audio през HDMI изхода на POV 9600GT
    От jigsawx във форум Windows
    Отговори: 9
    Последно: 13-12-10, 17:15
  3. SAMSUNG TV и PC през DVI/HDMI
    От dstoy във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 3
    Последно: 22-12-07, 01:49
  4. Отговори: 9
    Последно: 22-08-07, 11:37
  5. PC-LCD TV през HDMI
    От doc във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 13
    Последно: 22-03-07, 19:51

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе