Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 26 от общо 26

Помощ за избор на Проектор до 5000 лв

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #16

    Re:Помощ за избор на Проектор до 5000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от fatmacheto
    Ами доста,имам 3 прозореца!
    Щори за 150лв. могат да ти свалят значително инвестицията в прожектор...

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #17

    Re:Помощ за избор на Проектор до 5000 лв

    Задължително щори със 100% затъмняване.
    Ако не постигнеш условия с еднакво светло помещение във всеки момент няма смисъл да купуваш скъп проектор.
    Така ще имаш винаги калибриран образ.

  4. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    26
    #18

    Re:Помощ за избор на Проектор до 5000 лв

    Ясно,при положение,че затъмнявам какъв цвят на екрана да избера?Бял или сив?Белия би трябвало по-добре да отразява светлината.Предложете ми модел но да е електрически.

  5. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #19

    Re:Помощ за избор на Проектор до 5000 лв

    Аз от Оптомата съм доволен за разлика от Тошиба. Гледай лумените да са повечка. 1300 са си малко, поне на мене са ми крайно недостатъчни. Имах вземане даване с една тошиба, която беше около 4000 лумена и въобще не останах доволен. Уш много лумените, но яркостта си беше ниска. Да не говорим, че и цветовете не бяха чак толкова добре, за висок клас проектор. Виж с Опотомата нещата са доста по различни. Цветовете и силата на светене са добре при ниския клас. Аз ползвам проекторите за презентации, а не за игри или филми. Хитачитата също са добри, но не съм ползвал по нов модел. Имах един 800х600, който може да се каже, че е морално остарял, макар да е доста силен.

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #20

    Re:Помощ за избор на Проектор до 5000 лв

    1300 лумена за тъмна стая са повече от добре. При презентациите обикновено стаята е по-светла и е проблем.
    Аз съм виждал по-нисък клас модел - HD65. Той се води 1600 лумена и в тъмна стая няма никакви проблеми с осигуряването на достатъчно ярък образ.
    Все пак имай предвид, че DLP проектора не е толкова ярък и го избери само ако можеш да осигуряваш напълно тъмна стая.

    Цитат Първоначално публикувано от fatmacheto
    Ясно,при положение,че затъмнявам какъв цвят на екрана да избера?Бял или сив?Белия би трябвало по-добре да отразява светлината.Предложете ми модел но да е електрически.
    Ако вземеш Optoma HD82, мисля че няма да имаш нужда от сив екран. Особено ако гледаш само на тъмно. Този модел е с много добро черно и много висок реален контраст. Спокойно може да търсиш модел със gain над 1.
    Хубаво е да приготвиш още поне 1000 лв за хубав екран.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    26
    #21

    Re:Помощ за избор на Проектор до 5000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    1300 лумена за тъмна стая са повече от добре. При презентациите обикновено стаята е по-светла и е проблем.
    Аз съм виждал по-нисък клас модел - HD65. Той се води 1600 лумена и в тъмна стая няма никакви проблеми с осигуряването на достатъчно ярък образ.
    Все пак имай предвид, че DLP проектора не е толкова ярък и го избери само ако можеш да осигуряваш напълно тъмна стая.
    Ако вземеш Optoma HD82, мисля че няма да имаш нужда от сив екран. Особено ако гледаш само на тъмно. Този модел е с много добро черно и много висок реален контраст. Спокойно може да търсиш модел със gain над 1.
    Хубаво е да приготвиш още поне 1000 лв за хубав екран.
    Мога да дам до 1500 за екран.Значи търся проектор с поне 1600 лумена с длп теехнология за тъмна стая и да видя дали нямам рейбоу ефект при мен?

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2010
    Мнения
    180
    #22

    Re:Помощ за избор на Проектор до 5000 лв

    Хайде късмет в търсенето
    и пиши какво си взел
    не всеки може да отдели толкова пари за нещо което го влече !!! !
    Но това не означава че не може да ти се порадваме !!!

  10. Member
    Тук е от
    May 2010
    Мнения
    264
    #23

    Re:Помощ за избор на Проектор до 5000 лв

    Ако още си избираш, погледни и Panasonic PT-AE4000U. Вярно, LCD но има едни бутони с които може да се гледа 1:2.39 без анаморфни лещи, и с бутона обратно 16:9 на фокус. Малко домашни прожектори имат такава функция.

    Когато преди 5-6 години излезоха DLP се наложиха защото по това време LCD страдаха от недостатъчен контраст, а имаха и органични панели които старееха. При DLP обаче се ползва диск със сектори с основните цветове (color wheel) който се върти пред източника на светлина за пресъздаване на цветовете и това беше причина някои зрители да страдат от rainbow effect, та чак до степен на главоболие. Различните хора имат различна поносимост към rainbow effect, някои дори не го усещат. За намаляване на rainbow effect, започнаха да увеличават скоростта на color wheel (3Х, 8Х, и т.н) не съм следил докъде стигна скоростта при едночиповите модели DLP. Разбира се има и 3 чипови модели DLP, при които rainbow effect изобщо не съществува, тъй като не се ползва color wheel, но те са в съвсем друга ценова категория. Препоръчително е всеки да гледа DLP модела (едночипов) който възнамерява да вземе за да види дали ще усеща rainbow effect.

    Междувременно, се появиха нови технологии (dynamic iris) , неорганични панели (3LCD), които в съществена степен излекуваха контраста на LCD и те се върнаха в състезанието с DLP/SXRD/D-ILA (тези последните две са много сходни но SXRD се ползва от Sony и клонингите, а D-ILA от JVC които първи комерсиализираха технологията в края на 90-те, след като я бяха разработили съвместно с Hughes Aerospace. Между другото първите D-ILA страдаха от ужасно нисък контраст (1:600), но и на тях им помогна динамичния ирис.

    Обратно към Panasonic PT-AE4000U, 1,600 лумена, $1,999 (multi voltage) е петата итерация:
    http://www.projectorcentral.com/pana...tor_review.htm
    и доста апетитен, дори с напълно легален внос от САЩ и ДДС

    За лумените и контраста (най-важното) е от съществена роля екрана (материала демек):
    http://www.screeninnovations.com/cat...iamond-videos/
    позагледай Black Diamond in extremely bright room в частност

    Успех в търсенето и наистина сподели какво си взел, тъй като front pj все още си пробива път на домашния фронт у нас, а е вече постижим и е на цената на големшък LCD телевизор, но 55" и 90-120" са съвсем различни неща вЕрвайте ми.
    кажете НЕ на гледането на домашно кино на айфони и лаптопи

  11. Novice
    Тук е от
    Aug 2012
    Мнения
    2
    #24

    Re:Помощ за избор на Проектор до 5000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от fatmacheto
    Добре май ще бъде оптомата ами екран?Сив,бял?
    silver е предназначен за 3D ;0 .... не че не може да се ползва и иначе ,но това му е идеята ....

  12. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,411
    #25

    Отговор: Помощ за избор на Проектор до 5000 лв


  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #26

    Отговор: Помощ за избор на Проектор до 5000 лв

    Цитат Първоначално публикувано от hristoslav2 Виж публикацията
    Само не дай Боже да погледнеш светлината от него.

  14.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Помощ при избор на проектор?
    От bobiengland във форум Проектори и екрани
    Отговори: 2
    Последно: 25-04-14, 10:37
  2. Избор на проектор
    От Naiden1979 във форум Проектори и екрани
    Отговори: 0
    Последно: 31-08-13, 22:28
  3. Помощ при избор на проектор
    От pdimitrov във форум Проектори и екрани
    Отговори: 1
    Последно: 16-08-12, 12:37
  4. Помощ за проектор - нищичко не разбирам
    От kando във форум Системи за домашно кино, плеъри и HTPC
    Отговори: 1
    Последно: 02-06-10, 07:01
  5. Отговори: 0
    Последно: 16-10-06, 11:29

Тагове за тази тема


SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе