Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 19

Помощ при избора на проектор

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #1

    Помощ при избора на проектор

    Здравейте!
    Имам свободна стая с размери около 5х4 метра и от известно време ми се върти в главата идеята да я пригодя за гледане на филми и мачове с приятели. За тази цел съм се навил да си взема някой проектор. Проблемът е, че не мога да реша, какъв да бъде той.
    Доста се рових и четох, но в интернет има десетки модели и не знам на кой да се спра. Бихте ли ми дали някаква препоръка относно модел и параметри, като се има предвид, че стаята няма пряка слънчева светлина и може да се каже, че е почти тъмна. Разстоянието, от което ще се гледа е около 5 метра.
    Харесах си един модел BenQ MW512 (Native Resolution - 1280 x 800, 2800 ANSI lumens, Contrast 4000:1, Aspect Ratio 16:10), тъй като параметрите му не са лоши, а цената също.
    Какво ще кажете за този модел? Някой от вас виждал ли го е на живо?

    Бюджет - до 1300 лв.

    Благодаря ви предварително за помощта!!!

  2.  
     
  3. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #2

    Re:Помощ при избора на проектор

    На живо не съм го виждал този модел,но на хартия изглеждат добре параметрите.Поинтересувай се има ли резервна лампа в комлекта и евентуално за цената и.Предполагам знаеш че е консуматив и не влиза в гаранцията.Огледай се също така за модели на Тошиба ,те бяха в същия ценови клас и със сходни параметри.

  4. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #3

    Re:Помощ при избора на проектор

    С този бюджет си за 720р - HD Ready проектор. Не че е голям проблем, но трябва да съобразиш с това размера на екрана и откъде ще го гледаш.
    Приличен модел в този клас е Epson EH-TW450. Ако стаята ти наистина е тъмна може да помислиш за DLP модел. По-добрия вариант е за кино. Например BenQ W600.
    Гледай само модели, предвидени за домашно кино - 16:9.
    СПоред мен се напъни за 1080р модел - Optoma HD20 или Mitsubishi HC3200. Защо не и новия HC4000.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #4

    Re:Помощ при избора на проектор

    Добре, но какво имаш предвид с това, че ако си взема 720р трябва да се съобразявам с размера на екрана и с това, откъде ще го гледам? До какъв размер на екрана би се виждало най-добре, т.е. без влошаване на качеството, при един 720р проектор? И разстоянието от 5 метра добре ли е за наблюдение? Питам понеже проектора няма да е за всекидневна употреба и просто искам да знам дали разликата ще е наистина осезаема, тъй като разликата в цената на 720р и 1080р моделите е двойна.
    И още един въпрос относно DPL и LCD - казваш, че при затъмнена стая е по-добре DPL, а евентуално приглушено осветление ще се отрази ли негативно на картината?

  6. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #5

    Re:Помощ при избора на проектор

    Ти трябва да прецениш откъде ще гледаш в стаята. Да кажем ако е по 5 м. то ще прожектираш от макс. 4,50 и да гледаш от около 4 м. Аз съм имал за кратко 720р проектор и от точно 4 м. го ползвах. На 240 см. екран /108" диагонал/ беше на ръба да се виждат пикселите и да те дразни. Може би 80" ще е най-добре.
    С 1080р модел ще може да сложиш по-голям екран и да имаш по-добро кино усещане.
    Ако стаята не е напълно тъмна ще трябва да избереш модел, който се представя по-добре в такива условия.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #6

    Re:Помощ при избора на проектор

    Аха, благодаря за бързия отговор
    Като казах приглушено осветление имах предвид лунички, които да светят съвсем леко - като се съберем да гледаме някой мач няма как да затъмня напълно все пак
    И още нещо - има ли някаква разлика между гледането на филми и на телевизия (булсатком) и има ли нещо друго, което трябва да съобразя при избора на проектор?

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #7

    Re:Помощ при избора на проектор

    След дълго размишление и дълго ровене из нета, май все пак реших да се спра на 1080р проектор. Като данни (и преди всичко контраста 40000:1) много ми допадна H7530D на ACER.
    Този модел е около 1000 лв по-скъп от този, който първоначално бях решил да взема, но все пак го купувам с идеята да го ползвам дълго време.
    Вие какво мислите? ACER по принцип добри проектори ли правят и дали този модел си заслужава парите?

    Ето и брошурата за продукта: http://www.acer.de/acer/wr-resource/...Plus%2024P.pdf

  10. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #8

    Re:Помощ при избора на проектор

    Мисля, че ако ще вдигаш бюджета задължително виж DLP моделите на Mitsubishi - HC3800 / HC4000.
    Този ACER не сън го виждал, но ревютата за него и коментарите не са много добри.
    Специално HC3800 е направо отличен и е на супер цена. Наследника му HC4000 го водят още по-добър и е абсолютен хит в момента.

  11. Moderator
    Тук е от
    Oct 2008
    Мнения
    1,491
    #9

    Re:Помощ при избора на проектор

    Тези ACER наскоро излязоха на пазара на подобни продукти и не вярвам да са кои знае колко добри.Аз не бих с направил толкова скъп експеримент.Виж DLP моделите на Mitsubishi както те съветва колегата.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #10

    Re:Помощ при избора на проектор

    Да, сигурно сте прави. Аз затова и се допитвам до вас
    Точно разглеждам двата модела и видях, че този HC3800 се предлага на наистина много добра цена (в момента май е на промоция)
    Не мога обаче точно да установя разликата между HC3800 и HC4000.
    Да си призная честно, първоначално се насочих към този ACER заради внушителните му параметри. Помислих, че е като при колите - колкото повече конски сили - толкова по-добре
    Тези Mitsubishi имат малък контраст и лумени, но и аз прочетох сега само хубави неща за тях и предполагам, че като технология са може би по-добри.

  13. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #11

    Re:Помощ при избора на проектор

    Изобщо не гледай какво пишат по етикетите. Контранста е важно колко в реални условия след настройване, а не full on/off както го пишат.
    Яркостта наистина може да е проблем ако не гледаш на тъмно. Това са модели за наистина тъмна стая и гледане на филми.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #12

    Re:Помощ при избора на проектор

    Благодаря ви за изчерпателните отговори. Мисля, че събрах достатъчно информация и вече се колебая само между два модела - Optoma HD20 или Mitsubishi HC3800.
    Ще ви помоля за последно ваше мнение и приключваме темата с проекторите

  16. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #13

    Re:Помощ при избора на проектор

    Аз мисля, че HC3800 е по-добрия вариант, но и Optoma-та е добър и много популярен проектор.

  17. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2010
    Мнения
    11
    #14

    Re:Помощ при избора на проектор

    Цитат Първоначално публикувано от lazarus18
    Да кажем ако е по 5 м. то ще прожектираш от макс. 4,50 и да гледаш от около 4 м. Аз съм имал за кратко 720р проектор и от точно 4 м. го ползвах. На 240 см. екран /108" диагонал/ беше на ръба да се виждат пикселите и да те дразни. Може би 80" ще е най-добре.
    С 1080р модел ще може да сложиш по-голям екран и да имаш по-добро кино усещане.
    Ако стаята не е напълно тъмна ще трябва да избереш модел, който се представя по-добре в такива условия.
    В момента обмислям вече какъв екран да си взема за проектора. Според теб как би се държал HC3800 на платно с 275 см ширина, т.е. 124" диагонал.
    Имал ли си възможността да го тестваш този модел или подобен на него на екран с такива размери?

    Питам понеже стената ми е 3,10 м и сега се чудя дали да си взема екран с ширина 275 см или 240 (108" диагонал).
    Предполагам, че на по-малкия екран ще се вижда по-качествено, но може би чувството при гледане на филми на по-големия ще е по-добро.

  18. Moderator
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    8,827
    #15

    Re:Помощ при избора на проектор

    Много е относително. Зависи какъв е точно екрана, от какво разстояние се прожектира и от какво се гледа.
    Иначе по-големия е по-добре винаги

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  2. Помощ за избор на компактен фотоапарат
    От prince във форум Фото и видеокамери
    Отговори: 19
    Последно: 24-12-10, 09:56
  3. Прекратена продажба на монитор Philips Brilliance 22"
    От Penoff във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 30-10-10, 20:30
  4. Малко помощ за избор на фурна за вгражданk
    От presar във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-10, 18:32
  5. Отговори: 0
    Последно: 06-07-09, 05:34

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе