Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

Помощ за избор на компактен фотоапарат

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #1

    Помощ за избор на компактен фотоапарат

    Решил съм да си купувам цифров фотоапарат.
    За сега съм се спрял на:
    SONY W 350 - http://www.sony.bg/product/dsc-w-ser...TechnicalSpecs
    SONY W 360 - http://www.sony.bg/product/dsc-w-ser...TechnicalSpecs
    CANON IXUS 100 IS - http://www.technopolis.bg/b2c/app/di...9B%29/.do?rf=y

    Моля за съвет! Както и, ако има нещо по-добро в този ценови диапазон, да ми предложите!

  2.  
     
  3. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #2

    Re:Помощ за избор на компактен фотоапарат

    Вземи си Panasonic!
    Казвам примерно Panasonic Lumix DMC-FS30 - не съм го виждал даже. Модела е 2010г.


  4. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #3

    Re:Помощ за избор на компактен фотоапарат

    sony w360

  5. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,247
    #4

    Re:Помощ за избор на компактен фотоапарат

    От личен опит, всеки път, когато тръгна да си купувам поредната сапунерка проучвам и разпитвам като теб.
    А след като я купя - винаги ми върши работа. Явно е, че след като си се насочил към тези модели и от теб, както и от мен професионален фотограф няма да излезе
    Така че, вземи този, който най-много ти допада на външен вид, съобразено спрямо цената му.
    Звучи диелетантски подход, но в 90% от случаите води до правилния избор...

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #5

    Re:Помощ за избор на компактен фотоапарат

    Благодаря на всички отзовали се!
    Цитат Първоначално публикувано от peterstamov
    Вземи си Panasonic!
    Казвам примерно Panasonic Lumix DMC-FS30 - не съм го виждал даже. Модела е 2010г.
    Бих ли те затруднил, ако те помоля за подробности, относно предложението ти? Предварително благодаря!
    Цитат Първоначално публикувано от КрИс
    Явно е, че след като си се насочил към тези модели и от теб, както и от мен професионален фотограф няма да излезе
    Така че, вземи този, който най-много ти допада на външен вид, съобразено спрямо цената му.
    КрИс, и аз си мисля, че нямам заложби за тази професия, но след като и други ти го кажат .....

  7. Member Аватара на peterstamov
    Тук е от
    Dec 2006
    Мнения
    676
    #6

    Re:Помощ за избор на компактен фотоапарат

    Ами както написах не съм се докосвал до този модел. Не се занимавам професионално, но даста време съм прекарал сред професионалисти в областта - Фотофиести. В такава среда не се гледа сериозно на малките машинки, но много от тях препоръчват в кози клас Панасоник! Става въпрос за предходните години. Сега този модел е нов и едвали още някой си го е купил за да напише впечатление. Говорят за Sony, че нямали точни цветове! В този ред на мисли как профитата слагат почти под един знаменател малките машинки правилната насока е в поста на @КрИс.

    Тука има ревю на този модел. Пишат, че до ISO 800 снимал добре, което за размерите му е супер! Не те навивам специално за този модел, просто видях че е нов на пазара 2010.

    http://www.techradar.com/reviews/cam...view?artc_pg=3

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    286
    #7

    Re:Помощ за избор на компактен фотоапарат

    peterstamov,
    Благодаря!
    Ще погледна и този Панасоник.

  10. Banned
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    4,748
    #8

    Re:Помощ за избор на компактен фотоапарат

    Има го в ТП - на промоция - 399 лв !

  11. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #9

    Re:Помощ за избор на компактен фотоапарат

    Добре, дайте моля мнение за апарат до 250лв. /да не е СОНИ/ !
    Аз също съм се насочил към PANASONIC LZ10. Моделът е от 2008г.
    Гледам апартчето е с хубава оптика на LEICA, голяма матрица 1/2,33, 10МР разделителна, хубав дисплей и 5х зуум, което за този клас и цена си е направо рядкост.
    Моля, ако има някои с наблюдения върху този апарат да драсне своето мнение.
    Ако някой има по-добро предложение в този ценови диапазон да казва.

  12. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #10

    Re:Помощ за избор на компактен фотоапарат

    не робувайте на определена марака! всяка марка си има успешни и не модели! За панасоник LZ10 морално остарял, слаб обектив най-голям отвор на блендата 3.3/колкото по-малко по-добре/ , евтините модели Отговарям на bobeno с това исо и този обектив не чаквай на средно и слабо осветление да се получи качествена снимка! Ниско исо , сега исото е 1600 и 3200! /на евтините модели панасоник слагат матрици на самсунг а на по-скъпите модели свои и на сони.
    ето в момента вървят разпродажби:
    http://www.photopavilion.com/
    например ето този канон
    http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-1
    прави снимки които не са с нищо различават от китовия обектив на DSLR canon . Няма стабилизация но тогава се показва символ 2 ръчички които подканят да се сложи на статив или подпре неподвижно апаратчето по време на снимантето. по принцип стабилизацията си има граница и понякога и тя не помага!
    http://www.photopavilion.com/?page=c...#slides-pane-1
    същите параметри съсв повече оптична стабилизация и визьор.
    канон слагата процесор DIGIC 4 който също се поставя и на DSLR ите от среден клас! С една дума тези апарати снимат много бързо и скоростно!
    За сони че снимат с неверни цветове не съм съгласен, всичкото е от недобър баланс, т.е до настройки. И ако правим сравнение м/у сони и панасоник то сони купиха коника-минолта и наготово получиха опита и технологията. новите сони обективи са си минолта.
    Та вземете една карта памет и идете в магазина и направете снимки с набелязаните за закупуване апарати, първо на ауто после с ръчни настройки и не се лъжете какво се вижда на дисплея! Прегледайте и увеличете на компютър с монитор с голяма разделителна способност. Успех на всички в търсенето на апарат!

  13. Member
    Тук е от
    Aug 2009
    Мнения
    527
    #11

    Re:Помощ за избор на компактен фотоапарат

    още малко разяснения по написаните от мен по-горе редове,
    та какво значи бързо снимане- когато на ауто натисните копчето на апарата да направи мигновено снимка и и при отпускане и натискане веднага да направи втора , т.е процесора за много кратко време да обработи, постави в буфера и готов за следваща /мемори картата не се има в предвид защото е възможна да е поставена бавна/
    Някои фирми като фуджи филм/апаратите им са с бавен процесор fd1000/ са сложили настройка за скоростно снимане но апарата тогава снима на 3 мпиксела.
    Другите недостатъци на обективите са хроматичните аберации и се срещат при апаратите с голям зум. Как да разберем - снимайте с увеличение кадър на който в краищата попадат голи клони от дърво и при увеличение на монитора се виждат цветни контури около клоните.
    И още един недостатък по краищата на кадъра фокуса се губи /особено отчитливо е при по-слаба светлина-бек фокус/лица снимани в права редица в двата края не са на фокус.
    изкривявания на обектива - срещтат се при широкоъгълните , снимайте тухлена стена и би трябвало да няма изкривяване на правите лини по краищата.
    Та с една дума няма идеален апарат /за това при DSLR са измислени сменяеми обекттиви/

  14.  
     
  15. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #12

    Re:Помощ за избор на компактен фотоапарат

    Изненадващо, но съм по-съгласен с Кристиян, отколкото с GMIR. Доколкото разбирам, апарата ще се ползва основно в направлението "Трапезна фотография". Е, вземи най-евтиното, което отговаря на изискванията ти. След 2 години, ще го смениш без никакви угризения.

  16. Junior Member
    Тук е от
    Jan 2010
    Мнения
    42
    #13

    Re:Помощ за избор на компактен фотоапарат

    И един съвет от мен!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    Не давайте фотоапарат на жена да снима!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
    изпускане на апарат=ремонт и пари второ изпускане от друга жена=отказ от сервиза за ремон=боклук


    П.П. забравих да спомна, че и предишният го соплетя подобна участ пак със главен герой жена.......................... леле като се замисля какъв късмет имам само

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2006
    Мнения
    32
    #14

    Re:Помощ за избор на компактен фотоапарат

    Ееееее добре, последно за 260лв. какво свестно мога да взема?
    Чакам предложения с точни модели.

  18. Moderator Аватара на Kasap
    Тук е от
    Oct 2008
    Живее в
    Лудница
    Мнения
    7,804
    #15

    Re:Помощ за избор на компактен фотоапарат

    Цитат Първоначално публикувано от bobeno
    Ееееее добре, последно за 260лв. какво свестно мога да взема?
    CANON POWERSHOT A 1100 IS
    SONY DSC-W310B
    NIKON COOLPIX S-230 BLACK

    Ми май това...

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Продавам няколко Компонента за PC
    От Sinnerr във форум Приключили продажби
    Отговори: 0
    Последно: 31-01-12, 11:01
  2. Продавам климатик втора употреба(на част
    От MatZo във форум Приключили продажби
    Отговори: 3
    Последно: 16-12-11, 19:51
  3. Продава широкоекраннна 14 " матрица за лапm
    От Mr.TECHNO във форум Приключили продажби
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-11, 22:47
  4. Помощ при избора на проектор
    От Foster във форум Проектори и екрани
    Отговори: 18
    Последно: 12-12-10, 21:59
  5. Малко помощ за избор на фурна за вгражданk
    От presar във форум Бяла техника
    Отговори: 2
    Последно: 06-02-10, 18:32

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе