Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 37
Like Tree3Одобрявам

Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    10
    #1

    Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Здравейте.Спрял съм се на модела Epson HD Ready EH-TW570.Всичко това е новост за мен,но за няколко дни успях да събера достатъчно информация.Това което не разбирам и ми убягва до сега е изборът на екран.Това което знам е,че формата на екранът трябва да съвпада с формата на проектора,примерно 16:9 екран на 16:9 проектор или 4:3 на 4:3 или 16:10 на 16:10(както е в моя случай).Въпросният проектор Епсон е с резолюция 1280x800 16:10 native,което се води разширена версия на 16:9.И тук идва моя въпрос: мога ли да проектирам или прожектирам(не съм сигурен как е правилно да се каже) върху екран с формат 16:9?? за 4:3 екран знам,че няма да стане,защото ще има черни ленти от страни или от горе или долу.Та ще го има ли този ефект и на 16:9 екран.Ще навреди ли по някакъв начин на качеството на картината ако не е 16:10?


    PS:Има доста теми по този въпрос: Проектор-Екран,но точно по въпроса който ме интересува нищо не намерих,за това и пускам нова тема

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    15
    #2
    Цитат Първоначално публикувано от Iliev Deyan Виж публикацията
    Здравейте.Спрял съм се на модела Epson HD Ready EH-TW570.Всичко това е новост за мен,но за няколко дни успях да събера достатъчно информация.Това което не разбирам и ми убягва до сега е изборът на екран.Това което знам е,че формата на екранът трябва да съвпада с формата на проектора,примерно 16:9 екран на 16:9 проектор или 4:3 на 4:3 или 16:10 на 16:10(както е в моя случай).Въпросният проектор Епсон е с резолюция 1280x800 16:10 native,което се води разширена версия на 16:9.И тук идва моя въпрос: мога ли да проектирам или прожектирам(не съм сигурен как е правилно да се каже) върху екран с формат 16:9?? за 4:3 екран знам,че няма да стане,защото ще има черни ленти от страни или от горе или долу.Та ще го има ли този ефект и на 16:9 екран.Ще навреди ли по някакъв начин на качеството на картината ако не е 16:10?


    PS:Има доста теми по този въпрос: Проектор-Екран,но точно по въпроса който ме интересува нищо не намерих,за това и пускам нова тема
    Моят съвет е да си вземеш Benq W1070 или Optoma HD131XE.Относно екрана ,ако ще се ползва за игри,филми и тв най-добре 16:9.Незнам в какво помещение ще прожектираш , но ако прожектираш на бяла стена резултата е презадоволителен , стига да можеш да затъмниш достатъчно.Другият вариант е електрически екран,най-добре 120".

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    10
    #3

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Спрял съм се на Епсон,защото се вписва перфектно с бюджета ми.Също има и доста добри характеристики:контраст,яркост живот на лампата.Ще се ползва само за филми.Стаята ми покрива всички изисквания - добре затъмнена,достатъчно-дълга,широка,висока и бяла.Един екран от порядъка на 100" ще пасне идеално и ще е напълно задоволителен.Иначе и на мен идеята ми е такава-първоначално да го пусна директно на стената и да видя резултата.ако ми отговаря като качество,ще си спестя парите от покупката на екран,въпреки че за перфектна картина си е казано-ЕКРАН.Това,че епсона е 16:10 не ме притеснява изобщо.Както казах по-горе този формат се явява разширена версия на 16:9,пригодена както за дома,така и за офис презентации.Това което ме безпокои е,че до сега търсейки за 16:10екран,попаднах само на няколко модела,от който нито един не ме задололява-или е много скъп или с много малък размер.Докато при 16:9екран там вече избора е много по-голям от към диагонали,модели,пари и т.н. иииии от това дойдох на въпроса


    и още едно питане,отклоняващо се леко от темата.Субтитрите?Понеже за източник на сигнал ще ползвам лаптопа,не трябва да са вградени във филма,нали?в смисъл ще си вървят съвсем нормално като на лаптопа?

  5. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    15
    #4
    Цитат Първоначално публикувано от Iliev Deyan Виж публикацията
    Спрял съм се на Епсон,защото се вписва перфектно с бюджета ми.Също има и доста добри характеристики:контраст,яркост живот на лампата.Ще се ползва само за филми.Стаята ми покрива всички изисквания - добре затъмнена,достатъчно-дълга,широка,висока и бяла.Един екран от порядъка на 100" ще пасне идеално и ще е напълно задоволителен.Иначе и на мен идеята ми е такава-първоначално да го пусна директно на стената и да видя резултата.ако ми отговаря като качество,ще си спестя парите от покупката на екран,въпреки че за перфектна картина си е казано-ЕКРАН.Това,че епсона е 16:10 не ме притеснява изобщо.Както казах по-горе този формат се явява разширена версия на 16:9,пригодена както за дома,така и за офис презентации.Това което ме безпокои е,че до сега търсейки за 16:10екран,попаднах само на няколко модела,от който нито един не ме задололява-или е много скъп или с много малък размер.Докато при 16:9екран там вече избора е много по-голям от към диагонали,модели,пари и т.н. иииии от това дойдох на въпроса


    и още едно питане,отклоняващо се леко от темата.Субтитрите?Понеже за източник на сигнал ще ползвам лаптопа,не трябва да са вградени във филма,нали?в смисъл ще си вървят съвсем нормално като на лаптопа?
    Не мисля , че този Epson превъзхожда по какъвто и да е критерий посочените от мен модели , като цената на всички е почти еднаква , но щом така си решил.Проблем със субтитрите няма да имаш.

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    10
    #5

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Епсона си има свойте плюсове:контраст,яркост,часове на лампата.От друга страна двата модела посочени от теб са с по-голяма резолюция и с по достъпен формат.Точно за това се разрових по на дълбоко,да видя дали няма нещо по-добро да изкочи.Така попаднах на модела OPTOMA HD26 иии мисля да се спра категорично на него.Ще ми дойде малко по-скъп,но си мисля,че напълно си заслужава.Всичко е по много при него и мисля че си струва.Още повече е 16:9 и така проблема с екрана,за който е и темата отпада напълно.За субтитрите не бях сигурен и за това попитах- благодаря за отговора.И ако не ти представлява проблем,виж го този HD26 и сподели мнение,въпреки че този път няма да се разколебая

  7. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    15
    #6
    Цитат Първоначално публикувано от Iliev Deyan Виж публикацията
    Епсона си има свойте плюсове:контраст,яркост,часове на лампата.От друга страна двата модела посочени от теб са с по-голяма резолюция и с по достъпен формат.Точно за това се разрових по на дълбоко,да видя дали няма нещо по-добро да изкочи.Така попаднах на модела OPTOMA HD26 иии мисля да се спра категорично на него.Ще ми дойде малко по-скъп,но си мисля,че напълно си заслужава.Всичко е по много при него и мисля че си струва.Още повече е 16:9 и така проблема с екрана,за който е и темата отпада напълно.За субтитрите не бях сигурен и за това попитах- благодаря за отговора.И ако не ти представлява проблем,виж го този HD26 и сподели мнение,въпреки че този път няма да се разколебая
    Като цена и качество за мен най-доброто за момента е Benq W1070 .Не гледай характеристиките на хартия , защото сам ще се заблудиш.Няма да видиш разлика ако ти пусна един проектор с 2000 лумена и друг да речем с 2800.Аз ползвам проектор от 1 година и мога да ти кажа , че преди това не знаех нищо за тях , защото не съм се интересувал , но след като прочетох този форум , съм наясно с доста неща .http://www.forodvd.com/foro/43-proyectores-y-pantallas-de-proyeccion/

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #7

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Не гледай само техническите данни! Ще те подведат...
    Виж в нета има ревюта и сравнения и точно този Benq W1070 има доста по ярък образ от OPTOMA HD26 (въпреки тех.данни) по думите от форумите след калибрация! Но има и добри отзиви - разгледай и си прецени сам!
    Аз ползвам Benq W1070 с екран "
    ELITE SCREEN M120XWH2 MANUAL, 120" (16:9), 149.4 X 265.7 CM, WHITE - M120XWH2"
    Има и значение и фокусното му разстояние - т.е. от какво разстояние колко диагонал ще разпъне! Когато си определиш къде да се намира и на какво разстояние проектора от екрана и колко диагонал да ти вади - има и късофокусни и ултракъсофокусни и т.н.
    Специално моя проектор вади 120 инча от 4-4,5м. , което е идеално за моите условия и съм го монтирал да виси от тавана!

    https://www.avforums.com/review/opto...r-review.10726
    Optoma HD26 vs BenQ HT1075 - AVS Forum
    Optoma HD26 review | TrustedReviews

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    10
    #8

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Цитат Първоначално публикувано от ivodivo Виж публикацията
    Не гледай само техническите данни! Ще те подведат...
    Виж в нета има ревюта и сравнения и точно този Benq W1070 има доста по ярък образ от OPTOMA HD26 (въпреки тех.данни) по думите от форумите след калибрация! Но има и добри отзиви - разгледай и си прецени сам!
    Аз ползвам Benq W1070 с екран "
    ELITE SCREEN M120XWH2 MANUAL, 120" (16:9), 149.4 X 265.7 CM, WHITE - M120XWH2"
    Има и значение и фокусното му разстояние - т.е. от какво разстояние колко диагонал ще разпъне! Когато си определиш къде да се намира и на какво разстояние проектора от екрана и колко диагонал да ти вади - има и късофокусни и ултракъсофокусни и т.н.
    Специално моя проектор вади 120 инча от 4-4,5м. , което е идеално за моите условия и съм го монтирал да виси от тавана!

    https://www.avforums.com/review/opto...r-review.10726
    Optoma HD26 vs BenQ HT1075 - AVS Forum
    Optoma HD26 review | TrustedReviews

    IVODIVO,що се отнася до разстоянието аз разполагам с до 5.5метра дължина.Стената ми обаче няма да позволи екран с по голям диагонал от 100'' -110''.За такъв диагонал предполагам че няма да е проблем и че около 3-3.5 метра ще са ми достатачни и за BENQ и за Optoma(BENQ го прави) абе с други думи място има.И след като и двамата с NAIDEN1979 настоявате за BENQ,да ви питам кой модел-W1070 или W1070+ е по-доброто решение?За втория знам че е по-нов,но има ли някаква особена разлика освен че е с около 200 лумена повече?? И за екрана дето ти използваш,виждам че е с Gain 1.2 май. Мога ли да използвам екран с 1.0 GAIN с BENQ проектора???
    Този пост е редактиран от Iliev Deyan; 01-12-14 в 03:06.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2013
    Мнения
    15
    #9
    Цитат Първоначално публикувано от Iliev Deyan Виж публикацията
    IVODIVO,що се отнася до разстоянието аз разполагам с до 5.5метра дължина.Стената ми обаче няма да позволи екран с по голям диагонал от 100'' -110''.За такъв диагонал предполагам че няма да е проблем и че около 3-3.5 метра ще са ми достатачни и за BENQ и за Optoma(BENQ го прави) абе с други думи място има.И след като и двамата с NAIDEN1979 настоявате за BENQ,да ви питам кой модел-W1070 или W1070+ е по-доброто решение?За втория знам че е по-нов,но има ли някаква особена разлика освен че е с около 200 лумена повече?? И за екрана дето ти използваш,виждам че е с Gain 1.2 май. Мога ли да използвам екран с 1.0 GAIN с BENQ проектора???
    Вземай W1070 и не се чуди.Относно екран за под 1000 лв. не можеш да вземеш качествен екран , така че не си струва инвестицията освен ако не си филмов маняк , разликата не е толкова драстична.Аз ползвам Optoma HD131XE със екран 120" за £ 56 електричен и съм повече от доволен.Прожектора го ползвам като тв , минимум 10 часа на ден.Ако бях чел малко повече форума който съм постнал по горе сега щях да съм с W1070 ама мерак.На един приятел го препоръчах , който също се беше навил на прожектор и мога да твърдя , че превъзхожда Optoma HD131XE и много други прожектори в ценови клас до 2500 лв.Макар , че когато вземах моя W1070 беше по-евтин , сега е обратно.

  12. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    10
    #10

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Момчета проектора е вече вкъщи ..... BENQ W1070+ това избрах.Реших да ви послушам.Освен това гледам в нета доста се говори за модела иии склоних Пуснах го естествено вече да го пробвам и съвсем кратко и скромно ще кажа,че е точно това което очаквах и както си го представях.Доволен съм.Напълно задоволява нуждите ми.За в момента проектирам директно на стената(ще има и екран до няколко дни) и качеството е доста добре,като се има предвид че стената е минавана само с латекс,защото знам че има специални мазила и бои за хора който не искат да се бръкнат за екран Екранът които съм поръчал,не е кой знае каква марка или цифра,но си има свойте свойства и очаквам да допринесе към качеството на картината.Ако може да кажете също,има ли как да махна черните рамки на филм от горе и от долу без да орязва картината,само да я разтяга.При мене системата е такава: Аренабг,филма,после от лаптопа,с GOMplayer,та на проектора.Само че одеве като пуснах един,не останах много доволен.От лаптопа през ТВ-то си ги гледах и така,но тук искам максимума,искам всеки инч от екрана да бъде картина

    - - - - - - - - - -

    Това с рамките го оправих и то много лесно.Явно вчера съм бил прекалено развълнуван и съвсем съм забравил колко елементарно се коригира Ако може някой да хвърли малко светлина по въпроса за калибрирането-задължително ли е и какви опции имам,при условие че аз нищо не разбирам?

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2012
    Живее в
    Русе
    Мнения
    326
    #11

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Хайде честито и със здраве да си го ползваш! Това е доказано добър проектор за цената си и ще си доволен. Ако за гледане на филми беше взел първия проектор, който си обмислял, определено щеше да го отчетеш като грешка след време. Нито нейтив резолюцията му е 1920/1080, нито нейтив аspect ratio-то му е 16:9. Някои неща обаче биха били плюс. Първото е екранът, който определено ще помогне за по-доброто възприемане на магията на киното, но все пак зависи колко е качествен. Дано този, който си поръчал, да притежава един оптимален gain 1.1-1.2. Киноекраните са изработени от специални материали отпред - за добро отразяване и усилване на прожектираната картина и от задната му страна, допринасящи за минимизиране на светлинните разсейки зад екрана, грубо казано. Второто са настройките. Специално калибриране няма нужда да му правиш според мен, тъй като проекторът си много добре калибриран "out of the box", а и освен това си е ненужна екстра, извършваща се в сервиз срещу съответното заплащане. В един известен сайт се препоръчваше леко да се побутне червеното ниво нагоре, а синьото и зелено ниво - надолу, от порядъка на +- 5 единици според индивидуалното усещане. Филмите ти препоръчвам да ги гледаш в максимално затъмнена обстановка на eco smart режим на лампата или economic, на ниво 2.8 2д, 2.5-2.6 3д, пак по индивидуално усещане. Тогава контрастът е най-добър. Ако има опция за "живи цветове", по-добре я изключи - прави цветовете някак неестествени. По-добре не изкривявай оригиналното аspect ratio, дори да е в широкоекранен формат, в крайна сметка нали затова е големият екран, за да е достатъчно голяма картината в оригинал. Аз съм на real. Няма универсална рецепта, всеки по различен начин възприема дадена картина, същото важи и за rainbow ефекта, който почти липсва при този проектор. Нагласи си потребителските профили с различни настройки и експериментирай, докато ти дойде най-комфортно на теб. При гледане на 3д филми третото важно нещо са 3d dlp очилата, които ползваш. Някои от тях имат различни параметри и дават по-добър образ поради херцовете, на които работят, и контрастния коефициент. Например аз зарязах оригиналните BenQ очила преди време (стоят за резерва :D ), тъй като открих по-добра алтернатива за същите пари. Марката е Hi-Shock, като и двата модела Blue Heaven и по-новата Lime Heaven DLP 3D glassess работят на 144 и 200Hz, с contrast ratio 1200:1 срещу 750:1 и 1000:1 на оригиналните. Възприеманата картина в 3д действително е малко по-контрастна, което е много важно за 3д. За съжаление няма представител за България и съм си поръчвал на два пъти от ebay.de от един много коректен търговец. Дано да съм ти бил полезен и приятни кино изживявания.

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    10
    #12

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Цитат Първоначално публикувано от Phoenix_1 Виж публикацията
    Хайде честито и със здраве да си го ползваш! Това е доказано добър проектор за цената си и ще си доволен.... .
    Доста подробен отговор и полезна информация.Благодаря ти.Проекторът ще остане без калибрация-както казах доволен съм и така,но просто исках да знам малко повече.Екранът,който все още очаквам,е с gain 1.0 матово бял отпред и черен отзад.Някъде в нета бях прочел,че за домашно кино,екран с Gain фактор не по-малък от 1.0 е напълно доволно.Иии малко след това ми излезна един на супер цена и с идеален за стаята ми размер и нямаше как да не го поръчам.За 3D очилата е хубаво да се знае,въпреки че
    ще отложа покупката им за по-нататък

  16. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    10
    #13

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Здравейте отново За да не пускам нова тема,а би било добре да има една такава,искам да попитам ако някой е способен да хвърли малко светлина върху въпроса за 3D очилата за проектор BenQ.Търсих из нета за инфо,но абсолютно всичко на което попадах е само за 3D очила за 3D Телевизори,което на нас с проекторите не ни върши работа.До колкото понаучих очилата за проектор нямат нищо общо с тези за телевизор или се бъркам....незнам.НО,ако съм прав до сега,то тогава бих искал да знам що за очила трябва да търся и на какви характеристики трябва да отговарят,за да паснат на проектора ми и всичко да е ОК и да нямам проблеми с гледането на 3D филми?Варианта да отида в магазина и да взема на готово BENQ 3D очила за проектор BenQ винаги ще го има,но идеята ми е,че може да има нещо по-добро,на по-ниска цена и т.н. Както колегата Phoenix_1 по-горе споменава е намерил по-добър вариант от оригиналните и е посочил съответната марка и модел.Но аз бих желал да науча повече за самите очила,а не за марката(естествено винаги е добре да се вметне като препоръка)


    И като второстепенен въпрос,да питам-видео картата ми,трябва ли да отговаря и тя на някакви специални изисквания за да пускам 3D blu ray,и ако е ДА,то какви са минималните защото ако не ги покривам,то тогава няма да има 3D, няма да трябват и очила! и за съжаление ще трябва да се задоволя с "половин" Blu Ray

  17. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,434
    #14

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Това са активни 3D очила с TN матрица.
    Active shutter 3D system - Wikipedia, the free encyclopedia
    Синхронизацията е чрез фотосензор - между съдържанието се изпраща бяла светкавица на екрана, а активните очила използват това, за да се синхронизират.

    Предимствата на DLP над RF/IR моделите: Не е обходим отделен трансмитер; очилата могат да бъдат малко по-евтини от подобните IR или RF очила; Съвместимост при няколко производители; не се влияе от дистанционни управления или WiFi продукти.

    Недостатъци: Ограничено използване на съвместими DLP-тек дисплеи; някои хора се оплакват от промяна на цвета, което се дължи на бялата светкавица; обикновено не можете да настроите закъснението/работният цикъл; нужда от хоризонтална зрителна линия - директно срещу екрана и синхронизация (важи за IR, но не и за RF).

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2014
    Мнения
    10
    #15

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Благодаря ти hristoslav2 за това което си предоставил като информация.Но аз вече взех очила и от една седмица съм на 3D маратон вкъщи :D Весели празници

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Субтитри на последна версия на KM player
    От dodolan във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 14-12-13, 15:35
  2. Моля за консултация относно покупка на климатик
    От joro1331 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 19-04-13, 08:37
  3. Моля за консултация относно покупка на климатик.
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 27-11-12, 22:32
  4. Отговори: 12
    Последно: 27-10-10, 11:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе