Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 37

Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2015
    Мнения
    13
    #16

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Здравейте , малко е стара темичката, но искам да попитам как се държи този проектор BenQ" аз се колебая между такъв или SONY .

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #17

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Модели които искаш да сравниш ?

  4. Member
    Тук е от
    Dec 2004
    Живее в
    София - Младост
    Мнения
    171
    #18

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Взех миналата седмица 1070+ и останах приятно очарован, но признавам, нямам база за сравнение. Сега очаквам доставката и на безжичния комплект.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #19

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Моля за мнение,
    Колебая се между тези три проектора:
    BenQ W 1070+
    BenQ W 1080st
    Optoma EH341
    Възможни са и други подобни варианти!?
    Качеството на картината е приоритет.
    Функционалните и експлоатационни удобства също, но не от това значение.
    Мненията за първия модел са повече от безапелационни, но и за другите има не лоши отзиви.
    Особено третият!

  6. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #20

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Какъв е бюджета за проектор?
    + За какво ще се ползва проектора и в какво помещение(заведение,къща)?От какво разстояние ще гледаш също е от значение,а и екрана!
    3Д от значение ли е ?Ако да ,трябват и очила!
    Този пост е редактиран от antovasilev; 08-11-15 в 20:14.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2009
    Мнения
    43
    #21

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Ще гледам на проектора предимно концерти, опера, джаз и филми. 3Д е важно, защото от година добих тази тръпка.
    Помещението е в къща, достатъчно голямо, но мисля да се огранича, например в диагонал около 3 м.
    Бюджета не е неограничен, но не ми се дават повече от 2 500, за сега.
    Телевизорът, на който гледам е LG 55lb870v, и постави сравнително високи критерии.
    ------------------
    Отказах се от посочените модели!
    Вече имам повече яснота за себе си. Вчера посетих офис на фирма, където ми демонстрираха някои проектори, между които и един от трите последни модела на BenQ тази есен - BenQ W1110. Картината беше малко по-добра от тази на BenQ 1070+ и 1080st, нов, елегантен дизайн, чувствително по-тихо охлаждане и др. След като се поинтересувах и попрочетох за новите модели обаче, реших по форумни мнения и бележки, да се обзаведа с BenQ W2000 с доста препоръки от ревютата, най-вече заради прецизното калибриране в режим "Синема" и технологията свързана със стандарта Rec. 709., замяната на синтетичните лещи с оптика от стъкло и др. Всъщност, според повечето мнения, този модел е насочен към малко по-взискателната и ориентирана клиентела търсеща възможности за настройки на повече нюанси типове изображения. С други думи, подобрението, без да е значително, не е за подценяване - по думите на един от разсъждаващите (AVC Forum) малка еволюция, без революция!
    Ако някой има непосредствени впечатления, нека да сподели.
    Остава екрана и 3Д очила!?
    Този пост е редактиран от Dien; 11-11-15 в 14:11.

  8.  
     
  9. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #22

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Здравейте,
    предстои ми покупка на проектор и за сега модела е BenQ1070+. Може ли някой запознат с този модел да каже от 3,50 метра какъв ще е размера на картината при формат 16:9? При условие, че е разположен директно срещу екрана и е захванат на тавана. И още нещо, ако някой ползва HDMI
    кабел - каква е максималната дължина, защото ще е на поне 5 метра от ресивера?

  10. Senior Member Аватара на hristoslav2
    Тук е от
    Jun 2008
    Живее в
    Варна
    Мнения
    41,377
    #23

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Някъде към 140-150"
    За HDMI кабела съм писал тук
    https://forum.setcombg.com/samsung-%...tml#post746528

  11. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #24

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Цитат Първоначално публикувано от z_harris Виж публикацията
    Здравейте,
    предстои ми покупка на проектор и за сега модела е BenQ1070+. Може ли някой запознат с този модел да каже от 3,50 метра какъв ще е размера на картината при формат 16:9? При условие, че е разположен директно срещу екрана и е захванат на тавана. И още нещо, ако някой ползва HDMI
    кабел - каква е максималната дължина, защото ще е на поне 5 метра от ресивера?
    Проектора ми е същия модел - монтиран на тавана на около 3 м. разстояние и прави 120 инча диагонал. Задължително трябва да е монтиран точно по средата -срещу екрана, че няма настройка да се компенсира ъгъл по хоризонталата. Има настройка за вертикален ъгъл - т.е. става за таван и маса и т.н. но не и ако е изместен по хоризонтала. Използвам 10 м. HDMI кабел -не съм забелязал проблеми за вече почти 2 г. експлоатация. Аз обаче ползвам HDMI екстендър за да ми клонира сигнала за 2 екрана...

  12. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #25

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Няма да има проблем с това да го сложа точно по средата, но по средата тряябва да е лещата или средата на самия проектор.

  13. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #26

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Цитат Първоначално публикувано от z_harris Виж публикацията
    Няма да има проблем с това да го сложа точно по средата, но по средата тряябва да е лещата или средата на самия проектор.
    Не помня точно дали съм центрирал лещата ама то няма голяма разлика чак толкова - надали ще се усети някой друг милиметър след като може самия екран да ти даде повече изместване на изображението...

  14.  
     
  15. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #27

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Благодаря.
    Препоръки за екран? В те---лис го продават комплект с 84 инчов, но едва ли нещо особено. Не съм запознат като цяло с този вид техника. Запалих се преди една седмица и сега чета мнения и ревюта. Проектора съм го решил, но екрана ми е по мътна материя.

  16. Senior Member Аватара на ivodivo
    Тук е от
    Dec 2009
    Мнения
    5,621
    #28

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Аз си взех преди 2 год. ето такъв: ELITE SCREEN M120XWH2 MANUAL, 120" (16:9), 149.4 X 265.7 CM, WHITE - M120XWH2 - не помня цената но около 300лв. +/-100-тина лв.може би!
    Не знам лош ли е добър ли е - харесва ми картинаната но нямам база да сравнявам с други а и се съмнявам да има кой знае каква разлика (не съм такъв маниак да гледам с лупа екрана). Истината е че вечер е силата на проекторите... Според мен ако имаш място не падай под 120 инча.

  17. Junior Member Аватара на z_harris
    Тук е от
    Dec 2011
    Мнения
    101
    #29

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    Размера ще е някъде там - 120 инча. Разстоянието ми е 280 см м/у колоните. В стаята е доста тъмно а вечер си е пълен мрак. Идеално за проектор предполагам.

  18. Member Аватара на antovasilev
    Тук е от
    Sep 2011
    Живее в
    Плевен
    Мнения
    299
    #30

    Отговор: Предстояща покупка на Проектор и последна консултация

    За екран ти препоръчвам такъв с фиксирана рамка,и аз съм с 120 инча,пробвах първо с такъв на ролка ръчен но при наличие на климатик в стаята имаше движение на екрана, и сега го смених с фикс.120 инча в моя случай го гледам от 5м и ми е Ок..но при всеки е различно.Помисли и за едно добро 5.2 или 7.2 озвучаване.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Субтитри на последна версия на KM player
    От dodolan във форум HTPC - мултимедийни компютри
    Отговори: 0
    Последно: 14-12-13, 16:35
  2. Моля за консултация относно покупка на климатик
    От joro1331 във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 17
    Последно: 19-04-13, 09:37
  3. Моля за консултация относно покупка на климатик.
    От Kovachev във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 14
    Последно: 27-11-12, 23:32
  4. Отговори: 12
    Последно: 27-10-10, 12:03

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе