Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 29 от общо 29
Like Tree7Одобрявам

Нещо много лошо ми замириса климатика

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Nov 2008
    Мнения
    801
    #16

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Моя и той мирише на блато, ще търся сребърната вода, ако не стане го разглобявам целият.
    П.С
    Днес си купих сребърната вода , но не я ползвах.
    Направо преминах към разглобяване. Не беше особено трудно, до свалянето на турбината, а в нея имаше най-много мръсотия и най-много миришеше от там. Та турбината излиза трудно наложи се да повдигам топлообменника, но няма аварии от това.
    Измих турбината и ваничката, първо с Меглио и после с веро и гъбичка.
    С каквото и да се пръска трябва да се измие турбината.
    Остана миризмата по топлообменника, който в долният си край имаше доста мъх и прах. Обрах я с четка за зъби. После напръсках с белина да убия мухъла.
    Резулатата е добър, не мирише вече ,само на белина, която да ден два знам ,че ще изчезне.
    Преди тази профилактика, пръсках директно на топлообменника, никакъв резултат, моментно мирише на лимон и след това още по лошо отколкото е било.
    Климатика е GE 25 VA .
    Този пост е редактиран от ivan1; 26-06-13 в 23:29.

  2.  
     
  3. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #17

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Онзи ден пръснах със сребърната водица, действа за 1-2 дена и днес вместо миризма на блато, усещам вече миризма на кисело зелце.
    Колкото помогна антифриза за предпазване от замръзване на външното тяло, толкова и сребърната вода за предотвратяване на смрадта от вътрешното.

  4. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #18

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Най-ефективното е нисък минимум в режим охлаждане-поне 900 вата.Ако може да е нисък минимума в режим отопление ...

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #19

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    И ще подухва хладичко зимата...най-добре нисък минимум, ама 200-300 вата, лятото и по-висок зимата:rolleyes:
    Този пост е редактиран от pilot; 04-07-13 в 11:25.

  6. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #20

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Аз използвах сребърна вода с концентрация 10 mg/Liter, като преди това си бях измил турбините, ваничките и изпарителите. Вече трета седмица, никакви миризми. С 200 ml спрей се обработват 2 вътрешни тела, като се пръскат обилно само ламелите, след което климатизаторът не трябва да се включва поне 8 часа. Ефектът при мен бе поразяващ!
    Ето и спрея, от Цапер:
    banner-silver-water-spray.jpg

  7. Member
    Тук е от
    Sep 2012
    Мнения
    192
    #21

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    Най-ефективното е нисък минимум в режим охлаждане-поне 900 вата.Ако може да е нисък минимума в режим отопление ...
    Или просто си слагаш Тошиба с автоматично изсушаване на топлообменника
    smqnab одобрява това.

  8.  
     
  9. Moderator Аватара на Mega
    Тук е от
    Oct 2009
    Живее в
    София
    Мнения
    5,688
    #22

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Цитат Първоначално публикувано от Pr_br Виж публикацията
    Или просто си слагаш Тошиба с автоматично изсушаване на топлообменника
    и Плазма на входа.
    smqnab одобрява това.

  10. Moderator Аватара на justify
    Тук е от
    Jun 2009
    Мнения
    9,302
    #23

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    На мен нито едно то фуджицата не ми полъхва хладничко зимата, въпреки че са 900 вата минимум.Предполагам и при тошиба е така.
    И това не е само мое мнение- на моято място в офиса върху мен при насочена надолу струя въздух от климатика са сядали и предубедени към отоплението с климатик хора и други са питали "духа ли хладно?", отговора беше "Не, дори е приятно." което си е истината, защото след като хапнеш, спокойно може са си дремнеш под приятния топъл полъх от климатика ...
    Този пост е редактиран от justify; 04-07-13 в 16:32.
    Mega одобрява това.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2011
    Мнения
    3,319
    #24

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Цитат Първоначално публикувано от justify Виж публикацията
    На мен нито едно то фуджицата не ми полъхва хладничко зимата, въпреки че са 900 вата минимум.Предполагам и при тошиба е така.
    По мое мнение 900 вата не е нисък минимум . Аз лично за нисък минимум приемам от 500 вата надолу, а около такава машина усещам хлад зимата и не само аз, но пък лятото е добре, няма я бръснещата струя.

  12. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #25

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Цитат Първоначално публикувано от dodo_pv Виж публикацията
    Аз използвах сребърна вода с концентрация 10 mg/Liter, като преди това си бях измил турбините, ваничките и изпарителите. Вече трета седмица, никакви миризми. С 200 ml спрей се обработват 2 вътрешни тела, като се пръскат обилно само ламелите, след което климатизаторът не трябва да се включва поне 8 часа. Ефектът при мен бе поразяващ!
    Е, то с миене и баба може и тогава едва ли има нужда от разни дезинфектанти. Аз се надявах да има някакъв фунгицид(хипотетично - промишлен ), който да натравя перманентно гадините, и дори да се просмуква в мръсотията, така, че гъбите да не виреят в нея, понеже, макар че турбината не образува конденз, смърди, та не се трае като си навра носа в отвора.

    Мисля да мина през някоя агроаптека, там има и малки разфасовки препарати и да ги метна един по един, пък някой може и да заработи. Оптимист съм, понеже щом има работещи спрейове за крака (където има влага и топлинка ), защо да няма химикал и за организмите по климките.



    Цитат Първоначално публикувано от Pr_br Виж публикацията
    Или просто си слагаш Тошиба с автоматично изсушаване на топлообменника
    Ама признай, след зимата ми ли вътрешните чаркове, след като са набрали прилично количество прах и мъх? Щото при мен случая е такъв и на Тошо му миришат чорапките(турбината), макар и да има тънък филм от прах, и да суши и да не суши. От начало, като ми го сложиха сушенето вършеше работа първото лято и до там.
    Този пост е редактиран от kalcheff1; 05-07-13 в 02:44.
    zarko359 одобрява това.

  13. Senior Member Аватара на dodo_pv
    Тук е от
    Jan 2007
    Живее в
    Пловдив
    Мнения
    6,511
    #26

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Баба може и да може с миене, ама при мен не стана номера! По-скоро стана, но само за три дни, заради проклетите ванички. принципно, всички фунгицидни препарати съдържат хлор, причиняващи, меко казано, дискомфорт при употреба.

  14.  
     
  15. Senior Member Аватара на kalcheff1
    Тук е от
    Aug 2011
    Живее в
    Варна
    Мнения
    1,065
    #27

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    На теория, мога да взема малко кир от турбината, да ида при личната лекарка и да й кажа "Виж какво изкарах изпод мишницата ми" и материалът да отиде за изследване, да се определи какви са микроорганизмите причиняващи целият гнилостен процес и след това вече да се намери точният препарат, Само лекарката да не ми каже: "Използвай тривка в банята и стикче и ще си здрав"
    karambam одобрява това.

  16. Junior Member Аватара на adrian_dimitrov
    Тук е от
    Dec 2014
    Мнения
    100
    #28

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Сега, да не се засегне някой, но решението е да си миете филтрите. Ако не веднъж на 2 седмици, както е препоръчително, то поне 1 път месечно.
    Да чукна на дърво, мухъл и плесен нямам в климата, за сметка на банята ....

  17. Senior Member
    Тук е от
    May 2008
    Живее в
    Burgas, Bulgaria, Bulgaria
    Мнения
    2,081
    #29

    Отговор: Нещо много лошо ми замириса климатика

    Цитат Първоначално публикувано от adrian_dimitrov Виж публикацията
    Сега, да не се засегне някой, но решението е да си миете филтрите. Ако не веднъж на 2 седмици, както е препоръчително, то поне 1 път месечно.
    Да чукна на дърво, мухъл и плесен нямам в климата, за сметка на банята ....
    ако ти го разглобят ще се учудиш какви РАБТИ има вътре

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Въпрос за принудително автоматично спиране на климатика при много ниски t°
    От provigo във форум Климатици Fujitsu, General Fujitsu, Fuji Electric
    Отговори: 9
    Последно: 22-07-09, 18:42
  2. Има ли нещо против обледяване на климатика?
    От imegogo във форум Климатици Hitachi
    Отговори: 16
    Последно: 25-11-08, 12:28
  3. Отговори: 56
    Последно: 08-04-06, 21:41
  4. Нещо много странно......
    От kolev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 3
    Последно: 19-05-03, 18:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе