Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 31

Дъното ли е или RAM-a?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    11
    #1

    Дъното ли е или RAM-a?

    Компа ми се рестартира без видима причина ;o((



    Когато RAM-a е на първи или втори слот (от 3) го прави през 2 мин, на 3-ти през 2-3 часа. Скоро смених и дъно, и RAМ, и процесор, и сега си сърбам попарата ;o((



    Мислех си да не е от професора, ама ми се струва че няма логика когато паметта е на различни слотове да се държи по различен начин, пък и температурата му е в разумни граници.



    Дайте акъл !!!

  2.  
     
  3. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #2

    Дъното ли е или RAM-a?

    Сигурен ли си , че не става дума за навия вирус W32.Sasser.C.Worm? Излиза ли някакво съобщение на екрана? Ако - да, -> виж ТАЗИ ТЕМА, Ако - не -> казвай каква ти е конфигурацията, дъно, памет, процесор, ....и т.н.



    И, Добре дошъл във форума![]

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    295
    #3

    Дъното ли е или RAM-a?

    Това си е видима причина ) хихи Какво ти е дъното рамта с какви параметри и процесора какъв е ?

  5. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    11
    #4

    Дъното ли е или RAM-a?

    Червей не е със сигурност. Предпочитам да беше ;o))



    Дъното е ASUS A7V8X-X VIA KT400, с процесор ATHLON XP-2400+, 2.0GHz, RAM-a - DDR-400 256MB, PQI



    Температурата на процесора е между 32 и 38 градуса, в кутията към 40 - 42 градуса.

  6. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #5

    Дъното ли е или RAM-a?

    А нищо не казваш за захранването. Какво е, колко вата е, ново ли е, старо ли е. АКо е ново може и дефектоно да е. Както и паетта може да е дефектна, че даже и дъното.

  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Дъното ли е или RAM-a?

    Хайде и аз да кажа нещи4ко



    Амиго - влез в биос , и изключи "Agp Fast Writes"



    Тоя проблем напоследък става ежедневие за някои видеокарти - най-често на АТИ - 7000 / 7500

    и ГФ2 МХ200 /400

  8.  
     
  9. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    84
    #7

    Дъното ли е или RAM-a?

    1. Провери си таймингите на РАМ паметта

    2. Какъв ти е HDD?, имаше някакъв бъг с MAXTOR 30-40GB от серията 6E030L0, 6E040L0 -> ъпдейтваш BIOS-а



    Ако това не помогне пиши, ще го мислим

  10. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    11
    #8

    Дъното ли е или RAM-a?

    Захранването е 230W и не е ново, до сега нямаше проблеми, но пък и конфигурацията на която работеше беше друга.



    Колкото до видеото наистина е Radeon само че 9200SE. Ще пробвам да изключа "Agp Fast Writes".



    HDD-то е Seagate Barracuda 7200 80GB, за този бъг с MAXTOR и аз бях чувал нещо, но за Seagate нямам инфо да прави такива въртели. Макар че всяко нещо си има начало ;o((



    Благодаря на всички за помощта, ще пробвам всички варианти и ще пиша какви ги е сътворил компа, че като се сетя за вариант разкарване по сервизи, лошо ми става.



    10х още веднъж

  11. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #9

    Дъното ли е или RAM-a?

    И аз имах като твоя проблем и се оказа че едната ми платка на рама дава грешки.Провери я с някоя програма за тестване на рам.Аз ползвам Memtest86.Потърси я с Гогъл и ще я намериш.Правиш си една дискета и стартираш от флопи и теста започва.

  12. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    11
    #10

    Дъното ли е или RAM-a?

    Проверявах я с DocMemory Ram не откри грешки, но пък в описанието пишеше Software optimized for: Intel CPU. Едва ли е от значение но ще пробвам и с Memtest86.



    10x.

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #11

    Дъното ли е или RAM-a?

    AAAAAAAAA на съда всичко е ясно - да влезе убития



    Амиго проблема ти се нарича - захранване - имам същия проблем с една тухла - дето като и турих 80 Гб с 1700+ процесор ДВД и записвачка и ми дава дефекти - не ти стига тока - смени си захранването и ще се оправи

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    182
    #12

    Дъното ли е или RAM-a?

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">AAAAAAAAA на съда всичко е ясно - да влезе убития



    Амиго проблема ти се нарича - захранване - имам същия проблем с една тухла - дето като и турих 80 Гб с 1700+ процесор ДВД и записвачка и ми дава дефекти - не ти стига тока - смени си захранването и ще се оправи



    <div align="right">Originally posted by Mr.TECHNO*-*05/05/2004*:* 11:06:22</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Наистина най-вероятната причина за тези проблеми е захранването ти!Сменяй го без да се замисляш-ако имаш пари най-добре с нещо марково[8D]

  16. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    11
    #13

    Дъното ли е или RAM-a?

    То се е видяло че ще го сменям. И без това май му е време, а че ще взема марково, почти нямам съмнения. По добре малко повече $$$ отколкото повече ядове.



    Пък да видим дали ще има е ефект върху цялата тази боза ;o(

  17. Member
    Тук е от
    Jun 2003
    Мнения
    192
    #14

    Дъното ли е или RAM-a?

    С какво захрнване си сега колко вата е?

  18. Junior Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    11
    #15

    Дъното ли е или RAM-a?

    230W

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 3 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Съвместими ли са дъното и рам-а ?
    От ivan_don4ev във форум Общ - хардуер
    Отговори: 13
    Последно: 11-02-14, 10:44
  2. май дъното замина :(
    От sparrow във форум Общ - хардуер
    Отговори: 5
    Последно: 02-12-13, 21:29
  3. Смених си дъното и...
    От get във форум Общ - софтуер
    Отговори: 8
    Последно: 12-09-04, 17:23
  4. Какво ми е дъното
    От spun във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 26-02-04, 11:45
  5. За дъното и BEOSа
    От Vova във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 17
    Последно: 11-09-02, 17:37

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе