Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Мнение за Албатрон

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    103
    #1

    Мнение за Албатрон

    Здравейе!



    Трябва ми спешно nForce dual channel дъно.

    Бях си харесал един GB. Ама се оказа че в момента го няма на пазара. Намерих едно дъно което покрива изискванията : Albatron KX18D Pro -s.A, nForce2 Ultra 400, 3xDDR400 dual ch., AGP8x, ATA133, LAN,Audio, 6xUSB 2.0, ATX.

    Обаче не съм чуван нищо за тая марка. Някои има ли впечатления?



    Другия вариант е ASUS, но цената му е почти двойна. :-(

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    66
    #2

    Мнение за Албатрон

    С риск да си навлека обществения гняв, то за мене е по добро от Gigabait, като производител и надежност!

    Най-малкото ,нямя да ти се "запали в рацете" докато работиш!

  4. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #3

    Мнение за Албатрон

    и аз съм съгласен - доста са качествени

  5. Gadget
    Guest
    #4

    Мнение за Албатрон

    Albatron не е ли подразделение на Gigabyte?

    Иначе за дъната ненам, но видеокартите им са много куци

  6. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    103
    #5

    Мнение за Албатрон

    Чак да ми се запали в ръцете ли?



    Значи дотука имам 2:2 негативни и позитивни мнения ( другите две не са от форума :-) ). И то все от хардуерни специалисти.



    Gadget, мнението ти е по-скоро отрицателно така май ще ми се наложи да постоя без машина докато не докарат Gigabyte-а или A7N8x.



    Мерси много за информацията!

  7. Gadget
    Guest
    #6

    Мнение за Албатрон

    По-добре вземи Asus-a. Може повече да ръчкаш с него в BIOS-a

  8.  
     
  9. Senior Member Аватара на breiii
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    София
    Мнения
    1,150
    #7

    Мнение за Албатрон

    Още един глас за Albatron, от доста време работя с тях, и досега съм имал само 1 с дефект.

  10. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    103
    #8

    Мнение за Албатрон

    Уф!

    Ами сега? :-) Breii, май все пак ще заложа на по-известната фирма. Все пак ако нещо се обърка ще имам в предвид мнението ти. Благодаря!



    Gadget, аз по принцип съм фен на ASUS, обаче е 2 пъти по скъп, макар че както е тръгнало може би ще си ги взема него. Е ще се наложи да почакам малко но пък както казва един приятел ASUS си е ASUS.

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #9

    Мнение за Албатрон

    Гаро - кои карти са куци бре

    с Албатрон 5900 ХТВ изкарах 6200 точки на 3ДМарк 03

    това ако е куца карта - баси Асуса не можа да извади толкова - само 5900 ( аз си помислих че сигнатурата означава точките на 3ДМАКР03 )

    Албатрон са бивша руска военна техника , която изнесе завод в Тайланд и китай и почнаха да правят Руски машини - Албатрон - машина времени

  12. Gadget
    Guest
    #10

    Мнение за Албатрон

    //offtopic

    Ненам за 5900, ама от MX480, което си е чисто MX440 съм недоволен спрямо Manli например. Пасивно, дървено окачено и изработено охлаждане и платка. По-лоши резултати на марковете. Грее яко...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #11

    Мнение за Албатрон

    Xaero, бегай да си взимаш EPOX 8 RDA+ и не се занимавай с други глупости, определно и двете марки с тези дъна са по-слаби от тези на EPOX-а. Личен опит!!!

  14.  
     
  15. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2003
    Мнения
    103
    #12

    Мнение за Албатрон

    EPOX ама Most не продават EPOX. :-( А така ако стане проблем ще ми го решат тихомълком. :-) Не че досега съм имал проблеми с техни неща, но си е друго да имаш твой човек там. Albatron-а беше вариант защото е много евтин.

  16. Novice
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    2
    #13

    Мнение за Албатрон

    @xaero -

    цеков, здрасти ;-), виждам че имаш нужда от помощ при избор на дънце. направо на въпроса - последните 10-12 дъна с които съм

    се занимавал бяха все със nforce2 чипсет. предполагам, че модела който си харесал, и който изчезна е 7n400pro - работи стабилно, клоква се нелошо и е пълен с разни допълнителни глезотийки, част от които определено са полезни. по-късно изчезна и 7n400vpro, което е същото, но с вградено видео и един ком порт на задната планка по-малко. vpro-то също не беше лошо, но се клокваше по-зле ясно е защо. след това gigabyte пуснаха pro2 i vpro2 - с южен мост вече MCP, а не MCP-T като предните, както и с вграден glan. за мен тези промени само осакатиха дъното и този модел не го харесах. Пробвах и asus a7n8x-x - то няма dual channel ddr и mcp-t, но пък се клокваше отлично и работеше много стабилно (и няма вентилатор върху северния мост, който при gigabyte-тата много бързо се раздрънква). така че a7n8x deluxe би трявало да е супер дъно.

    сега на тази база имаш 4 варианта - да си намериш отнякъде изостанало 7n400pro или vpro; да вземеш албатрон-а - хубава марка, хубави дъна и видеа правят, че и цената е добра; да вземеш asusa, който е скъп и както всички знаем си струва парите; или най-добре разгледай както някой вече ти е написал epox EP-8RDA6+ Pro - за момента изглежда най-добрият вариант (единствен минус за мен е липсата на mcp-t). успех !



    пп. ако искаш да питаш нещо знаеш как да ме намериш ;-)

  17. Junior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    36
    #14

    Мнение за Албатрон

    Имам такова дъно Albatron от около 6 месеца и смятам, че си заслужава всеки един от 70$, които струва !

    Много съм доволен, стабилно е , има добър Bios с много възможности и настройки за клок /аз лично съм стигал засега до 230 MHz шина/ и има 30 месеца гаранция.....

    Е, южния мост е MCP, но на мен не ми трябва апаратно Dolby Digitall декодиране, имам си отделна звукова карта.

    Още един глас за Albatron-a !



    P.S. Ако някой се интересува, марката Albatron е създадена от бивши специалисти на Gigabyte и AOpen, които са се отцепили преди около 3 години и са създали тази фирма......

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #15

    Мнение за Албатрон

    Xaero, да не са само МОСТ в тази държава???!!!! аз преди малко повече от година звъннах на Бачо Киро и Григор от ХАРДУЕРБГ и си получих всичко каквото бях заявил и досега си работи без проблеми. Така, че се замисли.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. ТВ - мнение
    От Ibr1975 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 14-12-12, 14:54
  2. Мнение за ТВ
    От pipe82 във форум Телевизори
    Отговори: 20
    Последно: 30-11-11, 17:04
  3. мнение за
    От vladeee във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 0
    Последно: 14-05-10, 12:39
  4. Мнение
    От hunter79 във форум Аудиотехника
    Отговори: 11
    Последно: 21-04-07, 17:30
  5. Мнение
    От Lupus във форум За Форума
    Отговори: 9
    Последно: 04-11-04, 20:04

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе