Резултати от 1 до 6 от общо 6

Помогнете ми да избера дъно за К7 2400+Thorougbred

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #1

    Помогнете ми да избера дъно за К7 2400+Thorougbred

    Извинявайте за темата, но се оказах в доста затруднено положение, след като не успях да подбера дъно за посочения процесор. Не че не мога да подбера, но не съм пазарил дъна поне от 1 година и не мога да разбера каква е разликата в дъната с еднакви обозначения на различни фирми производители. Предполагам че има разлика в производителността и качеството. До сега за подобен процесор (1800+Thorougbred) съм ползвал дъно Гигабайт GA7VT КТ600/sound/-L - мисля, че така беше. Моля ви препоръчайте ми дъно, че нищо не подбирам от новите дъна (не само []). Прочетох темите в раздела и някой неща ми стана ясно (напр. за чипсета на нфорсе и вия). Не дъжа да клоквам процесора, просто искам дъно - не искам проблеми (като в рекламата на онези бойлери). За сега съм се спрял на Гигабайт K8VT800/S754/KT800/, което въобще не знам дали ще стане.

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #2

    Помогнете ми да избера дъно за К7 2400+Thorougbred

    За К7 платформа по-добрия избор според мен е с НФ2 чипсет. Доста препоръчвани са Солтек като много добро съчетание на цена-производителност. Също добър избор е и Абит NF7S, Epox8RDA+\3+.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Помогнете ми да избера дъно за К7 2400+Thorougbred

    ако не държиш да изстискаш и последната капка производителност всяко nf2 дъно ще ти свърши чудесна работа. ако искаш все пак и малко стабилност и безпроблемност се спри на утвърдени и изпробвани марки като epox, msi, abit.... десетината $ в повече си струват.

  5. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #4

    Помогнете ми да избера дъно за К7 2400+Thorougbred

    Ако просто искаш дъно и си се ориентирал към Gigabyte (както личи от написаното), от личен опит ти препоръчвам 7N400L (NForce2 Ultra 400/MCP, 8x AGP, AC' 97, LAN). Цена около $70.

  6. Gadget
    Guest
    #5

    Помогнете ми да избера дъно за К7 2400+Thorougbred

    На втора ръка се продават Epox 8RDA+ за около 70$

  7. Junior Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    101
    #6

    Помогнете ми да избера дъно за К7 2400+Thorougbred

    Благодаря ви за помощта, която ми оказахте в супер кратки срокове. Разгледах посочените от вас дъна и смятам, че което и да сложа ще ми свърши работа. Разликата в цената е нищожна - 10 на долара, а относно дъното Epox 8RDA+ - @Gadget смятам, че с 19 долара няма да забогатея, и затова предпочитам да си е новичко, с гаранция. Спрях се на Epox-а, след като му прочетох характеристиките. Вече съм на мнение, че колкото по-малко вградени неща има на дъното - по-добре. От 3 седмици чакам да ми върнат дъното - Gigabyte GA7VT КТ600/sound/-L след като се развали вградената саунд карта (имам още 1 год и 6 м. гаранция - има време... та още седя на пътя и питам ... Иде ли??? По последни данни дъното е опряло чак в София (а компютъра е купен в Бургас) абе ... късмет.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Помогнете да избера LG vs Panasonic
    От ekalchev във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 3
    Последно: 04-08-14, 10:00
  2. помогнете ми да избера външен hdd.
    От desimiteva във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 17-07-13, 16:49
  3. Помогнете ми да си избера 40'' TV
    От giorgo във форум Телевизори
    Отговори: 27
    Последно: 30-06-12, 17:04
  4. Помогнете ми да избера ?
    От yavorsub във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 23-06-10, 14:34
  5. Помогнете да избера
    От LZ4 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 26-12-03, 00:47

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе