Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 27 от общо 27

SEMPRON - Новият процесор на АМД!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    323
    #16

    SEMPRON - Новият процесор на АМД!

    И аз имам един въпрос. Взех наскоро един Semptron 2200+, който си работи идеално, но... дъното и WinXP SP1 го разпознават като Athlon 1500Mhz и което е по интересно, има L2 кеш. Доколкото знам те са общо казано на принципа на Duron-е, орязан кеш за по малко пари. Въпроса ми е това нормално ли е и нужно ли е да качвам SP2 и да флашвам BIOS-а за да го разпознае нормално или това му е нормалното?



    <font color="teal">Edit:</font id="teal">

    Мдааа, който не чете предишните линкове е така, не знае [] От линка даден от Mr.TECHN0 си получих информацията, за която благодаря. Но въпроса с флаш-а на BIOS-a остава, да го сменям ли? Дъното е GA-7N400-L. То по принцип си работи, но все пак...



    <font color="green">Edit:</font id="green">

    Няма да го сменям BIOS-а, всичко работи, като нещо засече ще го сменям. Няма да ми е за първи път, но все е гадна тая процедура, щото ако не запали после... []

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    84
    #17

    SEMPRON - Новият процесор на АМД!

    @sorrowsad



    Тези процесори са орязани Barton-и, откъм L2 cache и нямат нищо общо вече с добре познатите Duron-и. По скоро се явяват заместител на Athlon XP, тъй като AMD са решили че това е объркващо за потенциалните купувачи на Athlon 64 и затова сменят търговската марка на Sempron.



    Що се отнася до BIOS-а, смени го от това няма да изгубиш нищо, не че ще спечелиш много, но все пак



    @Х15



    Според мен колкото по-нисък е рейтинга на процесора, толкова по-лесно се клоква, ако разбира се това има значение за теб.



    Успех!

  4. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    120
    #18

    SEMPRON - Новият процесор на АМД!

    Ако компа ти не разознава Семпрончето като 2200+ (нали толкова беше) , то значи задалжително трябва да си флашнеш биосчето.

    Това е доста лесна и бърза процедурка, стига да си намериш лесно драйвер за биоса. Повечето производители на дъна си имат подробни обяснения как се прави флашането в сайтовете си.

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    18
    #19

    SEMPRON - Новият процесор на АМД!

    и какво като показва "Atlon 1500" - не работи както трябва ли ?

    Не мисля така - по -добре не го закачай биоса , да не стане фалл

  6. Novice
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    6
    #20

    SEMPRON - Новият процесор на АМД!

    И според мен ако проблема е в изписването на типа процесор, няма смисъл от флашване на биоса, само може да го скапе, но ако новия биос оправя и някои други неща тогава да си преценява.

    един съвет: като свалиш файла след това го свали още веднъж и го сравни евентуално с тотал командера дали са еднакви, ако не са продължавай отново.

  7. Junior Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    84
    #21

    SEMPRON - Новият процесор на АМД!

    Та да не стане грешка, хората от Gigabyte са направили ей тази програмка @BIOS, a това е адреса откъдето можеш да я дръпнеш от тук,

    а самият BIOS от тук



    Надявам се това вече да ти помогне![:D]

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Apr 2003
    Мнения
    941
    #22

    SEMPRON - Новият процесор на АМД!

    sempronite-бяха пуснати за да отвърнат на "нашествието" на celeron d ! но уви неуспешно ! имам преки наблюдения върху семпрон 2200 и селерон 2400 д ! просто няма база за сравнение !по всеки еидн показател сене4ето е напред! 3дмарк, аудиоконверт, видеоконверт и каквото изкате още а за клок ..... написа се не малко до колко се клоква Д-то и как вурви !

  10. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #23

    SEMPRON - Новият процесор на АМД!

    mxkolev, сравнението ти е неуместно:



    celeron 2.4 d - $80

    sempron 2.2 - $50



    за $80 се взима sempron 2.6, a там нещата ще бъдат малко по-различни. не отричам, че sempron-a е слабичък, но като ще се дават примери, то нека поне бъдат коректни

  11. ISB
    ISB е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    30
    #24

    SEMPRON - Новият процесор на АМД!

    Sempron-a s koito sam ot mesec e 2400+ bez problem na @1.83Ghz FSB 183Mhz Ram na 333Mhz(400 Mhz byaha mnogo scapi predi godina i polovina) MB Asus A7V8X KT400



    nad 183 FSB zabiva, no problema mislya e v 333 Mhz Ram



    my sample test with SiSoftware Sandra Professional (Win32 x86 Unicode) 2003.1.9.30



    [img]c:\downloads\image2.jpg[/img]

    [img]c:\downloads\image1.jpg[/img]



    za $60 napravo si e super

  12. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #25

    SEMPRON - Новият процесор на АМД!

    ако държиш някой да ги види тези screenshot-и няма да е зле ги качиш някъде, а не да са ти на компа []

  13. Banned
    Тук е от
    Sep 2004
    Мнения
    1,083
    #26

    SEMPRON - Новият процесор на АМД!

    абсолютна ПРЪЧКА - от 3-4 дни при мен е един Sемпрон 2300+ - за пациент е - дава малко по-висока производителност от XP Palomino 1600+(все пак 166FSB) - не се клоква(на 176MHz - пали забива, на 200 - не пали)



    като съм казал, че не се клоква - за мен един проц се клоква без да му се повишава напрежението ... - не съм пробвал с повишаване - не мисля и да го направя..[B)]



    пробван на KT400/ DDR400 / - с различни видеа( да не би от AGP да забива - Asus V9180SE/NV18 AGP 8x/64/64 bit, Axle GF4 MX440/NV 18 AGP 8x/64/128 bit, Axle GF4 MX440/NV 17 AGP 4x/128/128 bit, Manli GF4 MX440/NV 18 AGP 8x/64/64 bit, Palit Daytona GF4 MX440/NV17 AGP 4x/64/128 bit



    паметта е V-DATA 400 - купена заедно с проца - освен тя дя гърми...[?]




  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,606
    #27

    SEMPRON - Новият процесор на АМД!

    Копие на поста ми от другата подобна тема.

    "От двата Семпрона 2400+, които съм слагал на компове и двата тръгнаха от раз без проблеми на 200ФСБ без да се пипа нищо по напрежението. И това на обикновени дъна АсРок К7Upgrade с КТ880. 1 с боксовото охлаждане, което е много куцо, но го докара до 43-45 градуса, а другия с УисперРок4 38 - Idle."

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Отговори: 0
    Последно: 13-07-12, 17:41
  2. Продавам процесор AMD Sempron
    От krasipet във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 08-01-12, 18:16
  3. Продавам: Процесор Sempron 3200+, АМ2, BOX
    От leo_i във форум Приключили продажби
    Отговори: 1
    Последно: 31-03-11, 11:26
  4. Процесор AMD Sempron 3000+ АМ2 socket
    От konuka12 във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 28-11-10, 21:52
  5. Продавам дъно GB, процесор Sempron и памет
    От kerat във форум Продава
    Отговори: 4
    Последно: 20-10-08, 16:07

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе