Страница 2 от 2 ПърваПърва 12
Резултати от 16 до 17 от общо 17

Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #16

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    Приятел, много е хубаво да четеш статиите на Ананд, но също така трябва и да имаш и някакви практически познания, за да ги тълкуваш. Убягват ти някои основни момента:

    1. При рипване на филм не се енкодва само картината, а и звукът. При ХТ това става на двата различни логически процесора, докато при А64 не, което допълнително го забавя. При тестовете на Ананд звукът кой знае защо е изключен.

    2. Има рипващи програми, които ползват НТ, има и такива, които не ползват. С каква ли е тествал Ананд? Познахте, с такава дето не ползва - AutoGK, което е фронтенд. Ако беше тествал двд рипване с XMPEG, дали щеше да е толкова малко преимуществото на П4?

    3. Има разлика дали се енкодва с Дивх или с Хвид. Хвид не е оптимизиран за П4, даже напротив, някои рилийзи откровено показват ниска производителност с Р4 при дифолт настройки на кодека, поради бъгове или отношение на автора. Имаше една руска статия по темата. Нали не мислим всички, че Ананд е седнал да си играе с оптимизациите, та да види при какви настройки Р4 или А64 са най-бързи.



    Така че говорейки си, не се доверявай сляпо на разни графики и тестове. А колкото до комфорта, явно не ти се е случвало да работиш на двупроцесорна машина, защото на мен ми се е (имам предвид истинска, не Р4) :-)

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    45
    #17

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">

    А колкото до комфорта, явно не ти се е случвало да работиш на двупроцесорна машина, защото на мен ми се е (имам предвид истинска, не Р4) :-)



    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Ми то твоята "истинска" мащина си е с процесори Xeon. И какво толкова истинско си правил на такава машина?

    Да кажем, че за рипването съм ламе, аз и за това цитирам само.

    Какво стана обаче с производителността при игрите?

    а за оптимизациите - ами много хубаво че някои опртимизира за Интел, но какво става ако няма оптимизации? Ами ако ползваш основно програми които не са оптимизирани?

    A това за HT:

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">We expected Intel to launch Hyper Threading with killer applications and benchmarks that would truly show its necessity on the desktop, but we were rather surprised to see that the best we got two years ago were some scripts that simulated isolated situations.</td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Не ме разбирай неправилно - Интел е велика фирма, която е донесла много иновации и ще продължава да носи. Просто понякога маркетинга им представя желаното за действителност.

    Факт е че АМД от почти фалирала фирма успя да настигне Интел, като заложи изключително много на АМД64 - което си беше пак маркетингов ход, що се отнася до часта 64. В крайна сметка обаче АМД си е х84-64 т.е. обикновен 32 бит. процесор с разширение от 64 бит. инструкции.

    На сегашния етап аз лично не бих си купил Прескот.

    ПС: Работил съм на такава истинска машина, но какво от това?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 2 ПърваПърва 12

Подобни теми

  1. Как се справя Вашия климатик под -15° ?
    От antondonew във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 52
    Последно: 23-02-12, 17:28
  2. Не мога да се справя сам!
    От ivec във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 19-12-11, 23:40
  3. Графична среда на форума
    От silverfox във форум За Форума
    Отговори: 3
    Последно: 29-09-06, 20:39
  4. как да се справя с това
    От avoid във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 13-07-06, 13:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе