Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 17

Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Yes
    Yes е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    28
    #1

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    Искам да попитам имали смисъл да си купувам АМД 64 битов вместо пентиум на 3200 Mhz имали пълна съвместимост с Win xp

    или половината неща няма да тръгнат

    И имали смисъл в преминаването към 64 битови архитектури днес

    Благодаря



    P.S.

    препоръчайте ми модел АМД 64

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    873
    #2

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    Къде е сега Лорда да дръпне една лекция за АМД 64.... Взимай п4-ката само ако се клоква 3,6 и нагоре. Иначе няма причини да не работят приложения на АМД 64 в 32 битов мод, пък и гледам на игралните бенчове добре се представя. В 64 битов мод не знам, там е друга песен, като за начало ти трябва работеща 64 битова ОС

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jan 2002
    Мнения
    3,368
    #3

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    Питай хората дъно да ти препоръчат.. процесора колкото пари имаш толкова по-добър си вземи

  5. Yes
    Yes е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    28
    #4

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    Ok четох една камара информация че АМД 64 няма проблеми в 32 битва среда и модел 3200+ беше сравняван с пентиум на 3400

    в 32 битова среда .



    Сега ще помоля да ми препоръчате и подходящо дъно за такъв процесор

    Благодаря

  6. Member
    Тук е от
    Feb 2002
    Мнения
    285
    #5

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    Абе разлика голяма няма да усетиш между двете платформи ... Сега точно смисъла от преминаването към 64-битова платформа е нулев , от друга страна пък А64 се справа отлично във 32-битова среда ... Ако го взимаш с презумцията , че когато се наложжи 64-битовата среда , ще си с актуален процесор - не се лъжи - няма да си , просто ще е неимоверно слаб дотогава ...

    Дъното за А64 е Абит KV8 PRO за сокет 754 , но според доста прогнози с754 е опречен на изчезване , така че си прецени ...Процесорите за 939 са пък неимоверно скъпи ...

    За интел дъната са няколко - Абит , Асъс с 875 чипсет , както и е малко по-непретенциозно за памет ... Има също много клокърски бройки процесори на Интел - 2.6 , 2.8 , 3.0 С - всичките се клокват отлично , ако попаднеш на бройка ,естествено ....

    Така , че избора си е лично твой , и в двата случай няма да сбъркаш []

  7. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,593
    #6

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    Все си мисля, че АМД64 все пак е едни гърди напред пред другите алтернативи, а и сега с излизането на дъна като Абит KV8 PRO за сокет 754, а и предстоящия НФорсе4 250, мисля че и проблемът с дъната ще намери решение.

  8.  
     
  9. sp
    sp е офлайн
    Novice
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    2
    #7

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    AMD са доста по напред вече с материала. Новите им процесори греят два пъти по малко от аналогичните Intel-и. Бързодействието им е по добро. Не случайно Intel се усетиха, колко е добра AMD64 технологията и веднага я включиха в новите си процесори. Докато излезат Intel-ите новите 64bit AMD все повече ще са се наложили като най добрите процесори и дори новите Intel няма да могат да ги мръднат от първото място. За съвместимостта - няма да имаш никакъв прблем. Оптероните си заслужават парите, но ако ти е по скромен бюджета си вземи Athlon64. От ниския клас най слабия (Athlon64 2800+) е най интересен в съотношение цена/производителност. Той и се клоква най яко, но за какво ли да го клокваш, той и така си е бърз като ферари.

  10. Senior Member Аватара на Kayso
    Тук е от
    Apr 2002
    Мнения
    2,092
    #8

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">AMD са доста по напред вече с материала. Новите им процесори греят два пъти по малко от аналогичните Intel-и. Бързодействието им е по добро.

    ........



    Той и се клоква най яко, но за какво ли да го клокваш, той и така си е бърз като ферари.



    <div align="right">Originally posted by sp*-*11/10/2004*:* 00:35:13</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">



    Aха, начи викаш два пъти по малко греят, имат по-добро бързодействие! и са бързи като ферарита а!

    Ехааааа, то това направо топ оферта ве, искам да зема 3-4 кила. само кажи от къде [8D][8D][8D]



    Сега сериозно по въпроса, че от такива изказвания като горното, яко ме пуши на смях

    Процесора хубаво ще го вземеш, обаче наистина за сега няма читав чипсет излязъл за него. Не че на сегашните нещо им има, обаче не са в състояние да отговорят на нуждите на подобно животно Няма да развивам сухи теории, но според мен, за момента е доста по-добре да си купиш нещо по обикновенно да клокнеш повечко и да си свирукаш, от колкото да си набухаш парите за подобна машина, още в "зародиша" на технологичното и развитие. А и да не забравяме, че софтуера е къде къде по назад от хардуера, което напрактика обезмисля закупуването на подобен процесор към момента.



    П.С. А и като ти гледам сигнатурата, по добре си купи FХ6800GT или някое Radeon-че тупалка (X800) вместо процесор и дъно, ще усетиш разликата дооооооста по-силно Не мисля, че разликата от 11*200 до А64 3200+ ще я усетиш въобще осен "няколко кадъра повече" ...

  11. Member
    Тук е от
    Dec 2003
    Мнения
    554
    #9

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    ASUS K8N/NF3 250/S754

    Но те съветвам да изчакаш докато паднат цените на атлонFX и след това да скочиш на s.939 NF3Ultra !

  12. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    1
    #10

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    Пич, ако още не си си взел нещо, горещо ти препоръчвам да си вземеш Атлон 64. Не слушай глупости от рода на "прекалено нова технология" или пък "сокет 754 няма бъдеще". Единствената, оказваща влияние разлика със сокет 939 е двуканалната памет на втория, която обаче не се оказва чак толкова решаваща. Ще забележиш бързината ВЕДНАГА и разликата с предното поколение Атлони е фрапираща. Уиндоус ХР се зарежда за около 4-5 секунди. СМАЗВАЩО Е!!! ) Аз съм с 3200+, взех си го преди месец от Америка за 200$, а сега мисля, че е около 180 в ритейл версията си (в кутия + АМД вентилатор). 754 архитектурата има още доста бъдеще, така че, ако нямаш пари за по-скъпите процесори на 939, определено няма да сбъркаш. Не се тревожи за съвместимост. Всичко върви чудесно. Още повече, че вече може да се намери 64-битов Уиндоус ХР. Днес ще го пробвам да видя за какво става дума. Конфигурацията ми е написана долу, хвърли един поглед.

  13. Junior Member
    Тук е от
    Jun 2004
    Мнения
    31
    #11

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    разбира се че 64бит е по-добре да не говорим ,че със сигурност ще измести 32бит платформи.има си и 64бит ОС с 64бит драйвери.просто все още са скъпи и за това не са популярни.обаче си вземи сокет 939 той ще е следващото поколение което ще се разработва и оптимизира и дъната за него.32бит си отива.на времето когато излезе ДДР се изприказваха много приказки и се негативни в настоящето НЯМА друга памет освен ДДР.направи си сам изводите за 64бит платформи и тяхното бъдеще.следващата ми машина която много скоро ще си направя ще точно 64бит сокет 939 Вин 64 едишън PCI Express който също със сиурност ще измести AGP.



    64bit RULEZZZZZ

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Jan 2004
    Мнения
    179
    #12

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    А да ми кажете кое е по - добре че до тук не ми стана ясно: Athlon64 2800+ 512kb cache vs 2.4GHz 512kb 200Mhz fsb HT???

  16. Member
    Тук е от
    Jan 1970
    Живее в
    София
    Мнения
    924
    #13

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    Комфортът при работа на Р4 с ХТ е много по-голям, отколкото при А64. Същият ХТ е причина А64 да изостава в енкодинга. Да не споменаваме, че при игрите много по-голямо значение има видеокартата, а не процесорът. Изказване от рода: вземи си А64 за игри, а не Интел, е смешно. С една добра видеокарта разликата в производителността е незабележима. Това обаче не може да се каже за разлика в рипването на филм примерно половин час нали (говоря за двупасово компресиране на двучасов филм да речем) :-)

  17. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    45
    #14

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    За всички, които разправят глупсти относно AMD/Intel моля внимателно да разгледат следнатата статия и да се образоват. Хубаво е да хвалиш собствения си процесор, ама от това той няма да заработи по-добре!



    http://anandtech.com/cpuchipsets/showdoc.aspx?i=2249

  18. Junior Member
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    45
    #15

    Как се справя AMD64bit Процесор в 32 bit среда

    <blockquote id="quote"><font size="1" id="quote"><b id="quote">quote:</b id="quote"></font id="quote"><table border="0" id="quote"><tr id="quote"><td class="quote" id="quote"><font size="1" id="quote">Комфортът при работа на Р4 с ХТ е много по-голям, отколкото при А64. Същият ХТ е причина А64 да изостава в енкодинга. Да не споменаваме, че при игрите много по-голямо значение има видеокартата, а не процесорът. Изказване от рода: вземи си А64 за игри, а не Интел, е смешно. С една добра видеокарта разликата в производителността е незабележима. Това обаче не може да се каже за разлика в рипването на филм примерно половин час нали (говоря за двупасово компресиране на двучасов филм да речем) :-)



    <div align="right">Originally posted by -CTPAX-*-*10/01/2005*:* 15:13:09</div id="right">

    </td id="quote"></tr id="quote"></table id="quote"></blockquote id="quote"><font size="2" id="quote"></font id="quote">

    Мисля че не е хубаво да говориш наизуст. Моля те дай примери!

    Аз дадох линк за статия с много добър тест на двете платформи. Там никъде не видях 1/2 час разлика при енкодинг на мултимедия.

    за Игрите има също много добри тестове[:D] Прочети и пак да си говорим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Как се справя Вашия климатик под -15° ?
    От antondonew във форум Всичко за климатиците
    Отговори: 52
    Последно: 23-02-12, 18:28
  2. Не мога да се справя сам!
    От ivec във форум Windows
    Отговори: 4
    Последно: 20-12-11, 00:40
  3. Графична среда на форума
    От silverfox във форум За Форума
    Отговори: 3
    Последно: 29-09-06, 21:39
  4. как да се справя с това
    От avoid във форум Уебдизайн и 3D
    Отговори: 4
    Последно: 13-07-06, 14:46

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе