Резултати от 1 до 7 от общо 7

Дъно Acorp 6BX ZX VIA86 ...

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    7
    #1

    Дъно Acorp 6BX ZX VIA86 ...

    Имам проблем с дъно Acorp 6BX ZX VIA86 !Не иска да ми детектне хард диск 40 GB .Прави проблем с форматирането на хард диск 6 GB при опит за инсталация на ОС по-нова от Win 98! Възможно ли е проблема да е в Биоса,и от къде мога да си изтегля ъпдейт!Друго което ме интересува е дали някой знае колко максимум RAM потдаржа това дъно и какви процесори могат да работят под него!Вмомента съм с един Intel Celeron 333 Mhz клокнат до 416.Благодаря предварително!

  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #2

    Дъно Acorp 6BX ZX VIA86 ...

    Според мен проблема е в биоса. Последната версия можеш да намериш на сайта на акорп - www.acorp.com.tw, използвай търсачката. Другия вариант е на погледнеш на този сайт - www.rom.by (на руски). Там има програмка, която коригира някои грешки в биос-а, включително и разпознаването на големи HDD. Препоръчвам ти го само ако знаеш какво правиш!



    ПС: Трябва да уточниш точния модел на дъното (6ZX86, 6BX86 или 6VIA86)!

  4. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    7
    #3

    Дъно Acorp 6BX ZX VIA86 ...

    Първо благодаря за съвета и за сайтовете-ще се поразровя!Това,което ме притеснява вмомента е наистина точния модел на дъното!Аз също забелязах в доста сайтове разновидностите които ти спомена,но само на две места бях открил съвсем малко инфо за въпросното дъно(поне във вида в който аз съм го написал)!Значи-върху самата дънна платка пише следното:

    6BX/ZX/VIA86 VER: 1.1

    Чуся се,тъй като не съм много добре запознат,от къде мога да проверя компютъра като какъв модел е детектнал дъното!Просто не съм много на Ти с моделите дъна на Акорп!Ако знам,че дъното ми е точно конкретно някоя от трите съзможни версии по-лесно бих се ориентирал точно какъв ъпдейт за биоса да тегля!Ако можете да ми помогнете ще съм ви изключително благодарен!

  5. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    7
    #4

    Дъно Acorp 6BX ZX VIA86 ...

    Така-то не било толкова трудно След малко вглеждане по биоса успях да видя точния модел!Значи-модела ми е Acorp 6ZX86 !Номера на биоса ми е 2A69KX3J Version 2A .Значи-това което изтеглих от руския сайт е биос с номер 2A69KX3JC-00 Version C .Надявам се това да е правилната версия!На сайта на Акорп намерих три версии Биос и изтеглих версия 2C .

    Бихте ли ми казали правилно ли съм се ориентирал,това ли са правилните ъпдейти и най-важното-как точно да си ъпдейтна биоса?!

  6. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #5

    Дъно Acorp 6BX ZX VIA86 ...

    Аз имам същото дъно, но с Intel-ски чипсет(6ZX85).В момента конфигурацията ми е следната:

    Процесор Celeron - 600MHz@750MHz

    Ram = 256 MB

    Hard Disk = 80 GB IBM

    Всичко това си върви идеално и се занимавам (почти)спокойно с 3D Studio Max.

    Bios-а ми е флашнат за разпознаване на големи дискове с версия 2В (мисля).

    И аз имах проблеми с инсталацията на Win98, но се оправи . . . като инсталирах ХР [:D]



    Ако има въпроси - питай

  7. Novice
    Тук е от
    Nov 2004
    Мнения
    7
    #6

    Дъно Acorp 6BX ZX VIA86 ...

    Nedko,мерси за информацията!Значи-моята машина е по-слаба от твоята,но например аз съм работил на нея с 3dsmax 3 и 4,също и с програми като Photoshop 7 и Macromedia Flash MX като разбира се вървят тежичко предвид конфигурацията ми!Все пак директно на въпроса ми: тъй като до сега не съм си ъпдейтвал биоса до по-горна версия и незнам точно как става(чрез флопито или как?) бих се радвал ако ми обясните точно принципа за да си флашна биоса до версия 2C например!

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Mar 2003
    Мнения
    221
    #7

    Дъно Acorp 6BX ZX VIA86 ...

    Ето едно ръководство за флашване на биос (на английски): http://vbb.hotbox.ru/AWARD%20FLASH%2...te%20Guide.doc

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Проблемен ъпдейт на BIOS, на дъно ACORP 6ZX81
    От Karajata във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 14-02-06, 09:46
  2. Въпрос за дъно Acorp 6zx85
    От tonion във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 06-11-04, 18:39
  3. Отговори: 21
    Последно: 24-09-04, 21:49
  4. Acorp HCF USB Modem
    От XM6002B във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 16-05-02, 13:22
  5. Acorp 5ali61 и USB
    От mitkom във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 24-04-02, 15:41

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе