Резултати от 1 до 4 от общо 4

Двупроцесорна система - как ?

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #1

    Двупроцесорна система - как ?

    Въпроса ми е следния.
    Преди дни видях една стара IBM workstation, за съжаление не ми направи впечатление модела. Инъче дъното за годините си е желязно - дуал Слот 1(тия, които са на едни "плочки", където не е само процесора), SCSI support и разни такива екзотични истории.
    Процесора е на към 400-450 мхз (не знам точно).
    Въпроса ми е: мога ли да сложа втори процесор на дъното с различна честота от другия процесор. Ако мога - трябва ли да флашвам фирмуеъра/БИОС-а.

    Съжалявам за малкото информация за дъното която дадох, но видях машинката за има-няма 5-10 минути.


    P.S. На празния слот има една карта, която явно играе роля на някакъв терминатор може би. Процесора сега е Deschutes (или нещо такова) на 512 кб кеш от второ ниво, а този, който искам да сложа е Кламат на 550 мхз също с 512 кб кеш.

    И ако сложа и двата и нещо не се сработят - ще има ли изпусхило дъно или просто няма да запали?

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #2

    Re: Двупроцесорна система - как ?

    За да не досадя, като се повтарям, тук съм написал каквото съм чел по въпроса: Търся два процесора PIII 550MHz Slot1, или един процесор PII 450.

  4. Member
    Тук е от
    Aug 2004
    Мнения
    301
    #3

    Re: Двупроцесорна система - как ?

    Цитат Първоначално публикувано от emos
    За да не досадя, като се повтарям, тук съм написал каквото съм чел по въпроса: Търся два процесора PIII 550MHz Slot1, или един процесор PII 450.

    Доколкото разбрах от линк-а трябва да имам два процесора от една партида . . .
    А ти взема ли си втори процесор и ако да - на каква честота?


    А ако няма никой отговор на въпроса ми - за да пробвам - има ли вероятност да изпуши нещо по дъното ако сложа процесор, който не е то същата фамилия (различна от Klamath) ?

  5. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #4

    Re: Двупроцесорна система - как ?

    Чети внимателно - написал съм "каквото съм чел по въпроса", а не "каквото съм направил по въпроса"...
    Не съм запознат с детайли по въпроса за двупроцесорните системи. Навремето, като почнаха да излизат, четох, и разбрах, че за да има смисъл, трябва и ОС и софтуера към нея да са за multitasking. Тогава таква ОС беше WindowsNT, и максималното повишаване на производителността беше постигнато с 3DStudioMax - 80%. Нито ми харесваше тази ОС, нито рендирах за Pixar, затова си направих труда само да науча някои специфики по въпроса, които помня и до днес.
    И понеже ми се налага да се занимавам и с вехти машини, да попитам - нали се сещаш, че финансовата равносметка от закупуването на тази машина и 2-ро CPU за нея са малко по-малки от купуването на дъно с Дюронче и памет, които ще ти дадат по-голяма производителност?
    Но пък защо да не пробваш - тъкмо ще кажеш какво е станало!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. термосифонна система
    От saracan във форум Други начини за отопление
    Отговори: 4
    Последно: 03-04-12, 17:38
  2. Избор на система до 600 лв.
    От Tafkooo във форум Аудиотехника
    Отговори: 1
    Последно: 15-10-11, 16:41
  3. ДВД Система?
    От kocenino във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 4
    Последно: 29-12-06, 10:03
  4. Отговори: 1
    Последно: 14-09-06, 14:36
  5. Продавам двупроцесорна работна станция
    От DragonLtd във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 15-02-06, 15:58

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе