Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно
Резултати от 16 до 30 от общо 33

Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #16

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    хехех каква мислиш че може да е
    точния модел е : Gigabyte К7VT880-L

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #17

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    Нека и аз се включа в нещата....
    Първо ВИА чипсет никога не е имала PCI/AGP lock на честотата. Такова чудо има само NForce чипсетите. Четох някъде че и SiS предлагали такова нещо , но не познавам такова дъно с последния чипсет да се е видяло в БГ.

    Относно спора с процесорите , ако Ви се чете инфо може да идете на&
    http://www.tomshardware.com/index.html там има всичко за всеки. Тестове , сравнения, всичко. Може би най - добрия саит за хардуер.

    Ще ви кажа накратко моето мнение по въпроса:
    Barton-а е по добър. Още като е проектиран от АМD са решили че това е високия им клас процесори. Semptron-а го пуснаха от AMD година и нещо по късно , когато вече бяха решили , че ще минават на нов сокет и решението беше че който иска високия клас минава към 64 битовите процесори, а който иска нещо ниско остава на Semptron-а, който впрочем замести DURON-четата и по специално DURONчетата със ядро MORGAN , което си беше ебати животното за времето си , клокваше се зверски , чипа беше флип,тоест обърнат, не грееш и прочее.
    Бартона е с ядно "зелена ябълка (честно, така се казва)" и е пушка.
    Наистина Семтрона е с повече херци отгоре, но пак изостава , аз мисля че дори в повечето приложения, не само в кодирането.
    И накрая, не е важно колко херца е процесора, а какво му е FSB , L2 кеша и още нещо важно, колко и какви инструкции има вътре в него - демек за какво е проектиран, за игра , за офис пакет или за сериозна работа!!!
    Това от мен, дано съм бил полезен.

  4. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #18

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    да но това което не разбирам е че ако му се сложи процесор на 200 шина(barton 3000+) PCI/AGP честотите ще са си нормални предполагам а не виждам как мога да ги вдигна ръчно на стандартни 200

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #19

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    mitkosan ,напротив има . нарича се обаче Asinhrone speed - ела да видиш , има го в Асус, има го и gigabyte ( само че трябва да се пусне разширен биос - след влизането му се натиска ctrl + F1* ) а в гигабайт го има 100 % ( даже в по-слабите модели на виа присъстваше !

    Ако не вервате - пращайте дъна и ги връщам свирнати с заключен AGP /PCI

    PP
    друг аватар не можа ли да си намериш ?

  6. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #20

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    Mr.TECHNO
    ще кажеш ли малко по подробно как да я заключа тази PCI шина?

    Да попитам в тази тема също
    в момента шината ми е 166 MHz а на паметта е 200
    чувал съм че като не са синхронни има забавяне и логически го разбирам но пък съм правил тестове с програми и те "доказват" че когато паметта ми работи на 200 MHz дава малко по добри резултати!?

  7. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #21

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    При ASUS A7V880 е "Asynchronous Frequency", и при GB трябва да е нещо такова. Тази екстра се появява едва в КТ880 Mr.TECHNO, но на FSB 200MHz не би трябвало да е нужна според мен.

  8.  
     
  9. Banned
    Тук е от
    Jun 2005
    Мнения
    879
    #22

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    Цитат Първоначално публикувано от mitkosan
    Нека и аз се включа в нещата....
    Първо ВИА чипсет никога не е имала PCI/AGP lock на честотата. Такова чудо има само NForce чипсетите. Четох някъде че и SiS предлагали такова нещо , но не познавам такова дъно с последния чипсет да се е видяло в БГ.

    Относно спора с процесорите , ако Ви се чете инфо може да идете на&
    http://www.tomshardware.com/index.html там има всичко за всеки. Тестове , сравнения, всичко. Може би най - добрия саит за хардуер.

    Ще ви кажа накратко моето мнение по въпроса:
    Barton-а е по добър. Още като е проектиран от АМD са решили че това е високия им клас процесори. Semptron-а го пуснаха от AMD година и нещо по късно , когато вече бяха решили , че ще минават на нов сокет и решението беше че който иска високия клас минава към 64 битовите процесори, а който иска нещо ниско остава на Semptron-а, който впрочем замести DURON-четата и по специално DURONчетата със ядро MORGAN , което си беше ебати животното за времето си , клокваше се зверски , чипа беше флип,тоест обърнат, не грееш и прочее.
    Бартона е с ядно "зелена ябълка (честно, така се казва)" и е пушка.
    Наистина Семтрона е с повече херци отгоре, но пак изостава , аз мисля че дори в повечето приложения, не само в кодирането.
    И накрая, не е важно колко херца е процесора, а какво му е FSB , L2 кеша и още нещо важно, колко и какви инструкции има вътре в него - демек за какво е проектиран, за игра , за офис пакет или за сериозна работа!!!
    Това от мен, дано съм бил полезен.
    Май тука е редно та попитам, моя и още един компютър в офиса са с дъна K7S41GX(Asrock), само че, единия е с процесор Паломино 1600+, а другия(моя) със Семпрон 2300+, та що ми се струва, че паломиното работи по-добре?

  10. Senior Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    1,378
    #23

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    И защо не? Я посочи и реалните честоти на процесорите си и кеша им и всичко ще си дойде по местата...

  11. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #24

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    До MR TECHNO

    Хей пич, форума не е място за заяждане, а възможност човек да научи нещо ново.
    Аз съм със супер наточено дъно ЕПОКС , чипсета ми е ВИА КТ600 и там НЯМА заглючване на АGPто !!!
    Няма и в по - предните версии на ВИА, дори те си го признават.
    Асихронна FSB се появява още в MVP4, наследника на 3ката,и това стана преди 4 -5 години, но идеята там не е да се заключи AGPто !!!!
    В КТ800 и 880 се появява наистина, но колко от нас са с последните чипсети ????
    АЗ ще ти отговоря - единици.

    За мен аватара си е номер едно , сепер як е !
    Може да отворим форум за това , дали хората ми сек кефят на аватара или не - моля мнения тук !!!

    А сега по темата от форума.
    Колеги разберете че за АMD Semptrona си е чисто DURONче с ново ядно. Няма нищо по ново от последния Duron с ядро MORGAN и той си работеше на 166 шира, за това какъвто и SEMPTRON да си купи човек , не можете да очаквате, че ще работи като висок клас AMD бил той паломино, бартун, т-брет и прочее....

    И още едно дооточнение: каквото и дъно да си купи човек, АСУС, ГИГАБАЙТ, ЕПОК и прочее, винаги чипсета / системната логика е една и съща , и като изключим 2 вида биоси AMI и AWARD то функционалността на дъното си е една и съща, поне теоретична от това което дава чипсета.
    Да наистина може да е орязана от биоса , с цел да стане по стабилно дъното , или напротив ако дъното е ЕПОК да е клокърско, но няма как да се появи нещо нечувано и невиждано, което не е обявено от производителя VIA

  12. kod
    kod е офлайн
    Administrator Аватара на kod
    Тук е от
    Jul 2000
    Живее в
    София
    Мнения
    9,244
    #25

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    Лек офтопик, защото не говорим за същата платформа, а за Семпрон/Атлон64 за с.754, но... тук се говори за двойни разлики при процесори, работещи на подобна честота и различаващи се в кеша. Ето ви реално сравнение в разнообразни приложения на процесори на еднаква честота, различаващи се по обема кеш - 128, 256, 512, 1024КБ.
    http://www.overclockers.ru/lab/18044.shtml
    Ако се наложи - ще потърся и за с.А подобно сравнение за да оборя евентуален резултат, различаващ се двойно заради наличието на повече кеш...

  13. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #26

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    Цитат Първоначално публикувано от mitkosan
    До MR TECHNO

    Хей пич, форума не е място за заяждане, а възможност човек да научи нещо ново.
    Аз съм със супер наточено дъно ЕПОКС , чипсета ми е ВИА КТ600 и там НЯМА заглючване на АGPто !!!
    Няма и в по - предните версии на ВИА,* дори те си го признават.
    Асихронна FSB се появява още в MVP4, наследника на 3ката,и това стана преди 4 -5 години, но идеята там не е да се заключи AGPто !!!!
    В КТ800 и 880 се появява наистина, но колко от нас са с последните чипсети ????
    АЗ ще ти отговоря - единици.

    За мен аватара си е номер едно , сепер як е !
    Може да отворим форум за това , дали хората ми сек кефят на аватара или не - моля мнения тук !!!

    А сега по темата от форума.
    Колеги разберете че за АMD Semptrona си е чисто DURONче с ново ядно. Няма нищо по ново от последния Duron с ядро MORGAN и той си работеше на 166 шира, за това какъвто и SEMPTRON да си купи човек , не можете да очаквате, че ще работи като висок клас AMD бил той паломино, бартун, т-брет и прочее....

    И още едно дооточнение: каквото и дъно да си купи човек, АСУС, ГИГАБАЙТ, ЕПОК и прочее, винаги чипсета / системната логика е една и съща , и като изключим 2 вида биоси AMI и AWARD то функционалността на дъното си е една и съща, поне теоретична от това което дава чипсета.
    Да наистина може да е орязана от биоса , с цел да стане по стабилно дъното , или напротив ако дъното е ЕПОК да е клокърско, но няма как да се появи нещо нечувано и невиждано, което не е обявено от производителя VIA
    Първо изцяло говорех за 880 , а за по ниските ревизии , някой производители го слагаха като опция в биос.
    Не се заяждам - аватара ти е добър , ама мисля че има и друг юзер с него , та питах щото може и да не* му е приятно на човека .
    Относно Семпрончето - тука малко не съм съгласен с теб
    колко дурона си виждал с 256к - аз нито един ( освен моднатите , но те вече се разпознаваха като атлончета )
    Семпрона си е чист Торобред премаркиран ( последните торобреди бяха на 333 FSB s 256 кеш и се различаваха от Бартон само по кеша " е ядрото бе много по- голямо де" ) орязаните бартъни предполагам много добре знаеш че се казваха Тортон - та семпроните излязоха с двете ядра , но са си премаркирани атлончета с намален множител , което и намаляваше драстично бързодействието им в сравнение с атлон със същия PR. Другата разлика бе ниската температура и възможноста процесора да държи от раз 200FSB ( Коефицента на успеваемост в сравнение с Атлон Торобред бе по-голям - говоря за моделите със заключен множител )

    Радвам се като насреща си имам достоен "противник " , така става интересна беседа.

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,150
    #27

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    гледах, струвах няма такова нещо като заключване на честотите
    с Ctrl+F1 наистина се влиза в разширено меню но не виждам да има заключване или каквото и да било
    някой няма ли с такова дъно да е пускал процесор на 200 шина
    глупавото е че като напиша 200 да ми е шината ми вдига PCI на 40
    как тогава се пуска процесор с такава default шина?

    повтарям дъното е Gigabyte 7VT880-L

  16. Junior Member
    Тук е от
    Mar 2004
    Мнения
    101
    #28

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    Цитат Първоначално публикувано от saint056a
    гледах, струвах няма такова нещо като заключване на честотите
    с Ctrl+F1 наистина се влиза в разширено меню но не виждам да има заключване или каквото и да било
    някой няма ли с такова дъно да е пускал процесор на 200 шина
    глупавото е че като напиша 200 да ми е шината ми вдига PCI на 40
    как тогава се пуска процесор с такава default шина?

    повтарям дъното е Gigabyte 7VT880-L
    няма и какво да търсиш, просто няма ....
    има в НФОРСА
    не мъчи процесора, остави ФСБто на 200 а вдигай умножението, пак е нещо и пак е без пари
    Поздрави

  17. DGP
    DGP е офлайн
    Junior Member
    Тук е от
    Aug 2003
    Мнения
    137
    #29

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    Цитат Първоначално публикувано от mitkosan
    няма и какво да търсиш, просто няма ....
    има в НФОРСА
    И при КТ880 има, но е възможно умниците от Гигадръв да са го скрили "предвидливо" от BIOS-менюто ... и тогава ще се наложи лек BIOS-едит.

    Saint056a: С какво гледаш колко са ти AGP/PCI честотите? Щото аз така и не намерих програма, с който да видя дали наистина тоз lock работи на A7V880.

  18. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #30

    Re: Sempron 2600+ (462) vs Barton 2500+

    Mitkosan - как на семпрон ще вдигне множителя ?

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 2 от 3 ПърваПърва 123 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. 2500+ 512cash VS 2600+ 256cash
    От dancov във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 1
    Последно: 26-01-04, 21:04
  2. P4 1.8@ 3.00Ghz vs 2600+ Barton 333
    От king_pin във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 48
    Последно: 23-01-04, 17:14
  3. BARTON 2500+
    От dancov във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 5
    Последно: 22-11-03, 20:00
  4. Barton 2500+ или Tbred 2600+ ????
    От Vova във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 11-10-03, 05:50
  5. Barton 2500+
    От wfw във форум Овърклок
    Отговори: 7
    Последно: 02-09-03, 17:33

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе