Вижте резултатите от анкетата: KOI KOGO

Гласували
36. Не можете да гласувате в тази анкета
  • Pentium 4,630,LGA 775,3GHz,2Mb Cache

    12 33.33%
  • Athlon 64,939,3500+,2.2GHz,512Kb Cache

    19 52.78%
  • chervenata shapchica

    1 2.78%
  • loshiq vylk

    1 2.78%
  • loveca

    3 8.33%
Резултати от 1 до 14 от общо 14

Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

    Има подръжници на Атлон има и на Пентиум ...всеки може да изкаже предимства за единия и за другия ...аз лично не съм мн запознат с Атлон но знам че преди им викаха котлони и ,че работят с нереална честота ,която предоставя реална производителност за новите Пентиуми знам че поддържат Хипер Триидинг ,Интел Дисабле Бит Технология,64 бит,Интел Спеед Степ технология,2 мб кеш и т.н. повече инфо на интелския сите ето и мойте предложения ...както винаги форм фактор си е била цената... този случай също не прави изключение .... според мен това е най-доброто решение цена-производителност е гласуваите и кажете защо вашия избор е правилен... 200$ за 1 бр.

    /Mod Edit Ско: позволих си да редактирам анкетата, защото такъв модел на АМД (какъвто беше посочил) нема /

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #2

    Re: Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

    аз лично, когато си копувам домашен компютър, а ти май това правиш гледам кривата на цена/производителност, примерно при хардисковете цената на гб пада до някакъв размер после, започва да се дига. Купувам от групата дето е точно преди този момент.

    то при процесорите е малко сложно това да се определи прозиводителноста, щото според една програма ще е едно според друга друго. Но принципно в такива случай поглеждам в "Хардуера на Том". Там има богати сравнения и на 3-4 месеца правят едни големи сравнителни таблици с текущите процесори примерно.

    connect, усещам, че следващата тема ще е за избор на винчетата за захващане на дъното за кутията.


  4. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #3

    Re: Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

    Цитат Първоначално публикувано от dark
    ...
    Но принципно в такива случай поглеждам в "Хардуера на Том". Там има богати сравнения и на 3-4 месеца правят едни големи сравнителни таблици с текущите процесори примерно.
    ...
    Хм, аз хардуера на чичо Том спрях да го гледам отдавна. Прескачам линкове към техни ревюта/статий/каквото-и-да-било. Това е сигурно най-пристрастния сайт за хардуер в мрежата. Особено за процесори. Там са върли Интел фенове. Не че аз не съм AMD фен, но гледам да съм обективен и ако видя проблем в AMD бих си признал. Тяхното е под всякаква критика. Stress теста на двуядрените платформи беше последния пирон в ковчега. Това беше върха на манипулацията. За Бога, имам чувството, че самите Интел и Майкрософт в сравнение с THG са 100% честни във всяко свое изказване.

  5. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #4

    Re: Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

    Абсолютно съмсъгласен за чичо ТОМ. Работат там стана платена реклама...без да са платили. Аз лично съм лют фен на intel но цена скорост определно АМД. Все пак не става въпрос за сървър а за домашен калкулатор ...

    --Едит---
    темата е много изтъркана .. AMDvsINTEL NVIDIAvsATI
    ако поразбуташ ще намериш много инфо..

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #5

    Re: Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

    Ами аз не забелязвам нищо в подкрепа на интел но щом така го разбирате ... темата не е изтъркана както казваш, тя е вечна ... докато не се намери конкурентен процесор ,тогава темата ще се разшири... Просто трябва да гледаш по детаилно на нещата щот тва не е левски - цска ... точно затва намесих и червената шапка след като том бил корумпиран както казвате редно е да предложите нещо от кадето да гледам 'реални' резултати

  7. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #6

    Re: Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

    http://www.ixbt.com/
    или спецялно за случая чети http://www.ixbt.com/cpu.shtml
    тези като че ли ги харесвам повечко

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #7

    Re: Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

    Мдаа, друго си е Digit-Life (скаран съм с руския) или X-bit Labs. AnandTech също се справят добре.
    Не знам това: http://www.xbitlabs.com/news/cpu/dis...602023614.html
    колко е по темата, но е интересно да се разберат плановете на AMD за идните години.
    Четивото е на английски, да кажа аз.
    Цена/скорост AMD? Ми не искам да споря особено, ама то в момента и само скорост (да пренебрегнем цената) пак AMD.
    @connect: Какво не забелязваш в подкрепа на Интел? За чичко Том ли говориш, че не виждаш? Хм не знам как не го виждаш. То е все едно да си в мъгла и да твърдиш, че не виждаш мъгла.
    За пример: на стрес теста направиха ВСИЧКО възможно да спънат AMD платформата и въпреки всичко тя продължаваше да насмогва. Накрая изцепиха, че Интел без НТ е доста по-слаб от АМД, но като се използва, тогава ставал по-добър. Грънци, стомни и дамаджани. В този тест АМД срита задника на опонента си дори и при видео компресията. Нещо, което до момента не беше ставало. Пичовете бутаха какви ли не приоритети, спираха тестове само и само АМД да не събира точки от някои тестове за да може интел да насмогне.
    Да не говорим, че по брой рестарти АМД през целия период имаше цифром и словом 1 рестарт (този, който бяха направили да сменят видео картите в началото). Интел си забиваше на произволни начала. Естесвено не биваше да се вижда това и отвреме-навреме нулираха брояча на Интел. На АМД платформата не и смениха нищо, освен видеокартата, но не се брои, защото я смениха и на Интел платформата.
    На интел обаче сменяха, захранвания, вентиалтори на процесора, дъна и какво ли още не. Не успяха да го стабилизират. Мисля, че го сложиха на нФорс дъно и като не вървеше ОК изръсиха, че явно това не е стабилна платформа за Интел. После го метнаха на интелско дъно. Пак същите проблеми. Хе-хе, оказа се, че и интелските дъна (по тяхната логика) не са готови за този процесор.
    На всичкото отгоре температурата на АМД си стоеше под пълно натоварване около тази на Интел на IDLE. И това АМД със stock охладител. На интел камо ли не течен азот не му сложиха.*
    Не знам как са се чувствали смотаните швабчета. Аз ако бях на тяхно място щях да потъна в земята от срам какви ги върша. Накрая, както казах, пак си държаха на тяхното. Бях потресен как имаха наглостта да го направят.

  10. wsd
    wsd е офлайн
    Member
    Тук е от
    Jul 2003
    Мнения
    447
    #8

    Re: Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

    казах аз че се отваря кутията на пандора.. ама няма да подхващам спора..

  11. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Мнения
    1,029
    #9

    Re: Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

    @Raziel разбира се, че всяка статия е малко или много пристрастна,... но все пак ако имаш малко акъл в главата можеш да изкараш фактологията от разсъжденията и да си направиш сам за себе си изводите.

  12. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #10

    Re: Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

    Ами амд вървят само с ддр рам ..докато моя интел може да тръгне с ддр 2 на 667 МХз що се отнася до температурите норално е един процесор на 3 ГХз да грее амд обаче маи нямат такъв

  13. Member
    Тук е от
    Jan 2003
    Мнения
    270
    #11

    Re: Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

    @dark: Акъл имам достатъчно. Целта на една статия е да е максимално обективна. Това, което го написах е истина. В този форум беше линка към форума на ExtremeTech (ако не се лъжа) кудето се коментираше този тест дооооста обширно. А и има хора с малко акъл, които дори и да прочетат няма да успеят да си извадят нужната информация (ако въобще е изведена както трябва). То стига да заблудиш по-малко разбиращите хора. Дано ми следиш мисълта (ако имаш малко акъл в главата).
    @connect: MHz не значат нищо. В един много хуабв материал на X-bit labs за TFT мониторите се цитираше някаква важна клечка от Интел. Той казава, че хората купували мегахерци. Демек повече мегахерци = по-мощен процесор, нещо което не е задължително да е така. Както и времето за реакция на ТFT мониторите. Тези милисекунди де факто не значат нищо. Монитор с 8 може да в пъти по-зле от монитор с 16 или повече. ТОВА Е МАРКЕТИНГ. Има една величина, която се явява определяща и хората гледат нея и съдят за бързината. Все едно да съдиш за дадени тонколони само по честотната характеристки, която всъщност може НИЩО да не значи.

  14.  
     
  15. Member
    Тук е от
    Feb 2001
    Мнения
    781
    #12

    Re: Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

    Кучетата си лаят.... а хората продължават да купуват и двете компании печелят и то не малко.
    Хайде стига с тези безмислени спорове...
    В този дух.... Кое е по-добро: Кола с дизелов двигател или с бензинов...така че...нема значение :-)

  16. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #13

    Re: Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

    govorja za MHz na ram-a

  17. Member
    Тук е от
    Sep 2003
    Мнения
    856
    #14

    Re: Направете Своя Избор ...ПРОЦЕСОРИ

    /offtopic

    не им ли мина времето на подобни дискусии....непоумняхме ли.......

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Избор между процесори и дъно към избрания.
    От pheox във форум Общ - хардуер
    Отговори: 15
    Последно: 20-09-13, 20:44
  2. Sony намалява цената на своя Blu-ray плейър
    От IvO™ във форум Blu-ray и DVD плейъри и рекордери
    Отговори: 3
    Последно: 07-06-07, 10:13
  3. Отговори: 2
    Последно: 05-05-05, 03:08
  4. Направете си телевизор/монитор за 3000$
    От Xpert във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 07-06-04, 13:25
  5. Направете един прост тест на системата си.
    От DeathKnight във форум Общ - хардуер
    Отговори: 12
    Последно: 10-11-03, 14:44

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе