Става въпрос за следната система:
CPU P4 630 BOХ
MB ASUS P5ND2-SLI
Video ASUS Extreme AX800 256 MB
RAM KINGSTON 2x512MB DDR400
HDD SEAGATE 200GB SATA
FORTRON 350W
Проблемът е, че системата работи на шест, но отвреме на време зависва -
без рестарт чрез РЕСЕТ бутона няма оправяне.
Зависването е в произволен момент и при произволно натоварване - случва се и при игра, и при филм, може дори ако само е стартирано РС-то и оставено 15-20 мин или по-малко без натоварване - само на скрийн сейвър да не може да тръгне.
Всички компоненти са тествани поотделно на други системи - без забележки.
Имам чувството, че в даден момент САТА диска просто се разкача от системата и при обръщение към него - ненамирайки го - тя зависва.
При първо инсталиране на ХП Про сложих само СП1 и отгоре СП2 без ъпдейти. След инсталирането на драйверите за дънната платка долу вдясно в трея се появи символа за закачено външно преносимо устройство - все едно е закачен флаш диск - като поставиш курсора отгоре - изписва "Safely RemoveHardware", а за хардуер е посочен дискът САТА???!!!
Досега не бях срещал подобно нещо, ама нали човек се учи цял живот, пък и АСУС са много "екстремни" дъна с "екзотични" биоси на първо време не му обърнах внимание, ама после започна зависването.
При втора инсталация начисто на ХР сложих СП2 + всички критични и препоръчителни ъпдейти. Пак след инсталирането на драйверите за дънната платка долу вдясно в трея се появи символа за закачено външно преносимо устройство.... Засега системата рабори без зависване - пуснах 3 пъти 3ДМрак - мина без проблеми...
Моля за компетентно мнение - има ли някаква особеност при инсталирането на драйверите на това дъно, която аз пропускам. Считам се за достатъчно опитен за да правя наивни грешки, ама знае ли човек? И защо излиза тази иконка в трея?