Резултати от 1 до 9 от общо 9

SLI problem

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #1

    SLI problem

    имам дъно Asus P5LD2 Deluxe има два слота за видео карти и в спецификацията пише че и двата са x16 самоче когато сложа и втората видео карта не мога да работя в SLI ... windows я разпознава отлично дава ми да правя настройки но до там ... изпробвам със 6600 ГТ 128

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #2

    Re: SLI problem

    Аве ман ти сложи ли си SLI кабела на двете карти??? Тъпо е, но питам щото може и да не си го сложил. Този кабел ти идва с дъното. Аде виж и после кажи с какви драйвери си, истегли си най-новите 81,98 отпреди 4-5 дена.

  4. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #3

    Re: SLI problem

    Цитат Първоначално публикувано от LUDIA
    Аве ман ти сложи ли си SLI кабела на двете карти??? Тъпо е, но питам щото може и да не си го сложил. Този кабел ти идва с дъното. Аде виж и после кажи с какви драйвери си, истегли си най-новите 81,98 отпреди 4-5 дена.
    ами естествено ,че съм го сложил...ама започвам да си мисля че дъното не поддържа СЛИ ще пробвам с дриверите но по принцип трябва да става и със старите ...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Oct 2003
    Мнения
    117
    #4

    Re: SLI problem

    А SLI-ключа на дъното включи ли го на подходяща позиция?

  6. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #5

    Re: SLI problem

    ами то проблема всъщност ,е че не мога да ги подкарам в режим x 16 и двете другата тръгва най-мн на x4

  7. T
    T е офлайн
    Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    287
    #6

    Re: SLI problem

    E май няма как, дъното няма толкова ПСИ експрес канала за 2х16. Обаче мисля, че трябва да могат да тръгнат в конфигурация ПСИе 8х + 8х.

  8.  
     
  9. Member
    Тук е от
    Oct 2005
    Мнения
    482
    #7

    Re: SLI problem

    Цитат Първоначално публикувано от T
    E май няма как, дъното няма толкова ПСИ експрес канала за 2х16. Обаче мисля, че трябва да могат да тръгнат в конфигурация ПСИе 8х + 8х.
    е уж пишеше 2x16 pci Express ... то ако е 2x8 няма смисъл общо взето

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #8

    Re: SLI problem

    connect, щом го пише трябва да може! Ако не става, отиваш там откъдето си взел дънцето и има викаш да оправят проблема или да сменят дъното, че е преебано! Може и Нов БИОС да иска, знаеш ли!?

  11. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    41
    #9

    Re: SLI problem

    До колкото ми е известно само 1 дъно потдържа 2х16 в SLI режим и това е именно моделът на ASUS- A8N32-SLI DELUXE !!! Другите SLI дъна потдържат 2х8 в SLI
    Въпросният модел на ASUS исползвал 2 чипсета за тази цел! (четох това мисля във в. КОМПЮТРИ)
    А според мен дори в режим 2х8 си има смисъл и още как! Не е все едно дали видеото се обработва от 1 или 2 GPU, а и обема на паметта става двоен и т.н.
    Не знам КОЛКО е важно на колко си х ще работи слота, но старата ми видео карта AGP x4 Gigabyte 9000Pro2 даваше ПОЧТИ същата производителност каквато е сегашната ми ASUS 9550 GE AGP x8 :knuppel2: (да няма недоразумения... дъното ми потдържа х8 AGP!!!)
    Е... може би трябва, да отбележа, че DDR на старата ми VC работеше фабрично на по вискоки честоти! И съответно имаше по голяма пропускателна способност!

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. BIG FAT PROBLEM :(
    От roL4xX във форум ИГРИ
    Отговори: 10
    Последно: 20-04-06, 14:49
  2. WD - problem
    От connect във форум Общ - хардуер
    Отговори: 2
    Последно: 03-02-06, 08:58
  3. XP problem
    От paco във форум Windows
    Отговори: 7
    Последно: 06-03-04, 13:18
  4. WIn XP Problem
    От LinuxLoader във форум Windows
    Отговори: 1
    Последно: 10-02-03, 00:06
  5. problem s P4
    От mitak във форум Общ - хардуер
    Отговори: 19
    Последно: 29-04-02, 11:21

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе