Резултати от 1 до 7 от общо 7

Успешно нокаутиране на BIOS!

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #1

    Успешно нокаутиране на BIOS!

    Днес с голям финес успях да прецакам биос-а на една дънна платка . Това мързела е страшна работа! Компютъра на един приятел правеше проблеми и реших да флашна биоса. Но вместо да отворя кутията и да видя модела на дъното аз взех гениалното решение да използвам диагностична програма за да разбера, това което ми трябва. Оказа се, че програмата ме е заблудила и инсталирах грешен биос. Сега дънната платка успешно се справя със задачата да пищи на равни интервали и нищо повече - имаме налице пълна амнезия. Платката е ECS K7VTA3 ver.6, а биоса е AWARD.

    За последните няколко часа изчетох доста неща за природата на биосите, но така и не намерих нещо, което да ме зарадва. AWARD биоса се оказа абсолютно глупав и прецакването му е доста успешно и безвъзвратно... поне до момента не знам начин, по който може да бъде съживен без да използваш поялник, клещи и друга подходяща посуда.
    Както винаги и тук има добра и лоша новина. Добрата е, че приятелят ми е горд притежател на още една такава платка /даже е същата ревизия/, а лошата е, че биосите и на двете платки не са на цокъл, а са запоени много грижливо и внимателно на платките.

    Въпросът ми е следния - има ли някакъв начин, чрез който да му бръкна в мозъка на този биос и да го съживя. Навит съм даже повече да го дам на сервиз да го излекуват, но бих искал да ме посъветвате дали си заслужава усилието или е по-добре да се инвестира в нова платка от класа на евтинджосите... платките са в София ако това има някакво значение.

    За най-добрия отговор съм приготвил подарък - почти нова батерия за дъно като мога да добавя и две за ръчен часовник. И мери предварително. :coolsmiley:

  2.  
     
  3. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #2

    Re: Успешно нокаутиране на BIOS!

    Без поялник няма да стане Ако сервиза ти вземе по-малко от 40 долара си струва ремонта,визирам цена на ново дъно.Може би в София има колеги които биха извършили услугата срещу 20лв примерно.
    Успех!

  4. Member
    Тук е от
    Nov 2005
    Мнения
    657
    #3

    Re: Успешно нокаутиране на BIOS!

    И не boot-ва от дискета? Тази част в биоса е заключена и при флашване не се пипа... Ако и нея си пре...- добре си се справил явно и хващай поялника...

  5. Member
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    957
    #4

    Re: Успешно нокаутиране на BIOS!

    Честита победа с нокаут!
    Сега сериозно: Вносителят на тези дъна е:

    ТОРИН КЪМПАНИ ООД
    http://www.torin.bg
    гр. София 1606
    ул. Свети Иван Рилски 46
    Тел: +359 2 9549710, 9532883, 9532889
    Факс: +359 2 9549713
    E-mail: office@torin.bg

    Ако ви се дават пари за сервиз - право там! :coolsmiley:
    Ако не - вижте тази тема и по-специално мнението на Milen_Haskovo-пост№6.
    http://www.hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=73787
    По принцип е възможно да стане, но трябва да намерите човек, който да разпои двата биоса, да сложи цокли на местата им и после да прилагате този метод. Този метод аз съм го прилагал неколкократно с успех, но за биоси, които са на цокли.
    Успех!

  6. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #5

    Re: Успешно нокаутиране на BIOS!

    за по-малко от 20 лв ще ти го оправят в Торин , или която и да е по-голямя фирма продаваща комп. със добър сервиз - вземат 1 чип - флашват го и после разпояват твоя и запояват другия

  7. Member
    Тук е от
    Jul 2004
    Мнения
    156
    #6

    Re: Успешно нокаутиране на BIOS!

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    за по-малко от 20 лв ще ти го оправят в Торин , или която и да е по-голямя фирма продаваща комп. със добър сервиз - вземат 1 чип - флашват го и после разпояват твоя и запояват другия
    Mr.TECHNO вкара много светлина в моя ден, а и в бъдещето на оназ тъпоумна платка. 20-тина лева ми се струват съвсем разумна цена за това нещо. Благодаря на всички за отговорите и при следващото флашване, на каквото и да е, обещавам да съм много по-внимателен...

  8.  
     
  9. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #7

    Re: Успешно нокаутиране на BIOS!

    ако случайно се осерат и искат повече - прати ми го във Варна - за 20 лв ще го оправим.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Asus A8V-E NW Deluxe не минава успешно POST
    От Presidenta във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 12
    Последно: 03-12-09, 19:27
  2. BIOS & RAM
    От ceco7 във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 3
    Последно: 19-08-07, 11:20
  3. S.M.A.R.T. in Bios
    От D3BEP във форум Общ - софтуер
    Отговори: 2
    Последно: 01-01-04, 21:11
  4. HELP за BIOS
    От Mr.TECHNO във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 31-07-03, 13:01
  5. Отговори: 1
    Последно: 16-11-02, 23:00

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе