Резултати от 1 до 6 от общо 6

Моля за мнение от разбиращи

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    Aug 2005
    Живее в
    Philippines
    Мнения
    328
    #1

    Моля за мнение от разбиращи

    Така събраната комбинация добра ли е и евентуално колко време може да бъде актуална ?
    Каква е реалната скорост (честота) на процесора

    Дъно - A8N-SLI Premium
    CPU - AMD Athlon 64 x2 Dual core 4200+
    Видео - GE Force 7600GT
    РАМ - CORSAIR CMX1024-3200C2PT 2Бр. = 2GB.
    DVD - plextor px755A
    FAN - ZALMAN CNPS7700CU


    Благодаря на отзовалите се

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    1,176
    #2

    Re: Моля за мнение от разбиращи

    Пич системата е много добра и поне една година ще си ти с нея. Но според мен това дъно защо ти е, то е за да правиш SLI, т.е. за още едно 7600 GT . Ако няма да копуваш друго то по-добре да не даваш пари за нещо което няма да ползваш. Паметта ти е много хубава, но много скъпа и с нормални скорости. Ти ще клокваш ли машината??? Защото ако ще я клокваш с тая памет на 400 МХц, хммм незнам колко отгоре ще направиш. Колко пари е тоя Плекстор не съм гледал скоро цените, но и едни NEC ти върши работа за ДВД заиавачка. Какво захранване си приготвил на тоя звяр, каква кутия??? Тоя Залман е добър, но ако ще клокваш не толкова.

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: Моля за мнение от разбиращи

    процесорът реално е на 2.2 ghz, но на него силата му е предимно в двете ядра, така че това да не те заблуждава

    за другите неща:

    аз лично не съм привърженик на asus (никога не съм бил, дори и в добрите им години, камо ли сега).

    по отношение на SLI - вярно, че ако не възнамеряваш да слагаш втора карта просто няма смисъл от SLI дъно

    паметта си е добра, но както ludia отбеляза - надали ще издържи много на о/с. разбира се, не трябва да забравяме, че една памет, колкото и да е по-бърза, цялостното отражение върху компа ще бъде далеч по-голямо от по-голямото количество, отколкото от 1-2%, които ще спечелиш от о/с

    dvd-rw си е въпрос на избор, но двойната цена на plextor не говори в негова полза... особено като се има предвид колко бързо излизат по-бързи, нови модели...

  5. Junior Member
    Тук е от
    Apr 2005
    Мнения
    92
    #4

    Re: Моля за мнение от разбиращи

    Привет!Мога да споделя мнение относно записвачката.Plextor е една разкошна записвачка, но ако трябва да се говори за нискобюджетна мисля , че NEC не е добро решение , препоръчвам Pioneer на същата цена.

  6. Pat
    Pat е офлайн
    Senior Member Аватара на Pat
    Тук е от
    Oct 2003
    Живее в
    Варна
    Мнения
    7,228
    #5

    Re: Моля за мнение от разбиращи

    Ако ще се използва предимно за игри тоя компютър и не смяташ да вземаш още една видео карта, аз лично бих взел едно нормално дъно (не SLI) и един малко по-слаб процесор. За паметта вече ти казаха и аз ги подкрепям, ако няма да правиш клок, по-добре някоя по-обикновена (разлика едва ли ще забележиш). Разликата от цената бих я вложил в по-мощна видео карта и добро захранване.
    За Плекстора - ако ти е "легнал на сърце" и цената не те притеснява - вземай го - по-добро няма да намериш.

  7. Member
    Тук е от
    May 2004
    Мнения
    270
    #6

    Re: Моля за мнение от разбиращи

    1.Процесора по-добре би било да е 3800+ dual core,разликата от $60-$70 не е за подценява (разликата м/у двата процесора е нищожна)
    2.Плекстора са най-добрите записвачки ,но както ти казват всички един NEC ще ти върши идеална работа,няма смисъл да даваш толкова пари.
    3.И аз не съм привърженик на aSUX ,но ако пък държиш на тази фирма не вземай SLI варианта ,няма смисъл.
    4.Охлаждането не е подходящо,големия тайфун е доста по-добър избор (при условие че ще клокваш системата,ако не я клокваш не си струва да даваш повече от $25 долара за охлаждане.
    5.Със спестените пари може да вложиш в една по-хубава видео карта
    6.Захранването на тази машина трябва да е поне 400W (реални) или повече.

  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Моля за мнение и съвет
    От joro94 във форум Телевизори
    Отговори: 2
    Последно: 17-11-14, 18:43
  2. Моля за вашето мнение
    От evgeniy във форум Климатици Hisense, Gree, Chofu, Bard
    Отговори: 4
    Последно: 20-06-12, 23:11
  3. CD/USB JVC-KD-R 701 Моля за мнение
    От paloff във форум Озвучаване на автомобила
    Отговори: 4
    Последно: 29-03-11, 16:51
  4. ПРЕМЕСТЕНО: CD/USB JVC-KD-R 701 Моля за мнение
    От Vanquished във форум Аудиотехника
    Отговори: 0
    Последно: 29-03-11, 09:49
  5. моля за мнение за конфигурация
    От asa във форум Общ - хардуер
    Отговори: 4
    Последно: 29-11-03, 08:31

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе