Резултати от 1 до 6 от общо 6

Sound problem s BX440

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #1

    Sound problem s BX440

    Problema e sledniqt:

    Na duno 6bx82 (acorp s intel bx440 chipset) pod win98 kartata ( SBlive) se instalira bez problem sedi se v device manager bez nikvi udivitelni i taka na tatuk NO!... Windowsa se dargi vse edno vuobshte q nqma probah s druga karta (c-media) pak sushtoto mestih q po slotovete , mestih irq no pak ne trugva.

    Pod winXp varvi na tozi komp bez problem s negovite si driveri. Do skoro s vurvqla bez problem s 98 na tova dyno. Sushto neshto mngo stranno koeto mislq che e svurzano s problema e che po vreme na instalaciqta na windowsa ima mishko no kakto zaredi mishkata izchezva i v device managera kazva che ne moje da i zaredi drivera kato go removna sled restarta nqma problem ima si mishka.

    Ako nqkoi moje da mi pomogne ste sam mnogo blagodaren.



    Ps. Probal sam s update na *.inf ot saita na acorp,

    probal sam kartite na drigo pc rabotqt, v biosa sichko si e ok , probah i defaut nastroikite , abe mnogo neshta probah ama ne stava




  2.  
     
  3. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #2

    Sound problem s BX440

    Sushto neshto drugo. Nezavisimo dali pc-to e izklucheno sas shut down ili ne, vinagi se poqvqva scandiska.




  4. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #3

    Sound problem s BX440

    По първия проблем опитай следното: От Device Manager remove-ни мишката, после спри компютъра и изключи мишката. Стартирай без мишка - би трябвало звуковата карта да се разпознае и да тръгне. Накрая пак изключи компютъра и му включи мишката. Сега стартирай и остави Windows да си инсталира мишката последна. Ако и така не стане, опитай с друга мишка, за предпочитане - PS/2.



    По втория проблем - ако си сложил много бърз процесор, понякога става така - има патч на Microsoft за тая работа.




  5. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #4

    Sound problem s BX440

    Първо да кажа че проблема е решен. Стан това с мишката и аз се сетих да пробам но не помогна. Тои бластера се инсталираше без проблем въпроса беше че win-a се държеше се едно го няма (докато бластера си седеше в device manager инсталиран). Та значи проблема се реши като махнах едната памет ( те са 2х 64) !?! и инсталирах наново и линдовса не писна за мишка, звука си тръгна без проблем. Сега пак съм я сложил тази рам, засега всичко е наред.

    За втория проблем процесора е целерон 333. Доколкото знам този пач оправя това че не може да се shutdown-e пц-то при ако е в мрежа с пуснат file and print sharing но в момента другите пц-та от мрежата са изключени. Докато това пц се гаси без проблем но после пак си прави скандиск.




  6. Member
    Тук е от
    Dec 2000
    Мнения
    372
    #5

    Sound problem s BX440

    Хубаво, че си се оправил, вероятно имаш дефект на единия модул памет и при обръщение към даден адрес се получава номерът... Лошото е, че сега ще изскочи на друго място...някой път.

    Колкото до патча - не, аз говоря за този за бързи процесори, когато Windows не успява да приключи нормално работа преди да се е шътдаунал.

    Но при тебе не е този случай.




  7. Member
    Тук е от
    May 2001
    Мнения
    434
    #6

    Sound problem s BX440

    Стан да, предупредил съм го човека ма които е пц-то че тази рам си е проблемна и не се знае сега какво ще почне да забива или да се ебава но човека не ще нов а пък иска да е 128.




  8.  
     
Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn

Подобни теми

  1. Sound за PC
    От hipopotama във форум Аудиотехника
    Отговори: 25
    Последно: 19-12-08, 00:52
  2. PCI Sound
    От qni във форум Продава
    Отговори: 0
    Последно: 13-07-06, 16:15
  3. Sound problem
    От crusher във форум Linux
    Отговори: 2
    Последно: 20-01-04, 12:11
  4. Problem Sound card
    От deadman_kn във форум Общ - хардуер
    Отговори: 1
    Последно: 02-05-03, 16:28
  5. Sound Blaster AWE 64 MIDI problem
    От Aquadark във форум Аудио и Видеокарти
    Отговори: 8
    Последно: 14-12-00, 14:17

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе