Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно
Резултати от 1 до 15 от общо 20

избор на дъно за conroe

Сподели във Facebook Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
  1. Junior Member
    Тук е от
    May 2006
    Мнения
    35
    #1

    избор на дъно за conroe

    Предложете дъно до 120$ за Conroe че нещо изпитвам затруднения с намирането... E6300 е модела на конроето плс някво дъно асус гигабаит или интел .. ще съм много благодарен ако посочите

  2.  
     
  3. Senior Member
    Тук е от
    Jul 2002
    Мнения
    2,793
    #2

    Re: избор на дъно за conroe

    Аз лично не мога да ти дам съвет, нямам лични впечатления, но докато някой ти отговори, защо не попрочетеш тук

  4. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #3

    Re: избор на дъно за conroe

    изчакай да се появят Julian или stenly - вторият сглоби точно преди няколко дена една "conroe" машинка на първия

  5. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #4

    Re: избор на дъно за conroe

    www.hardwaresight.bg - сайта е на добре познатия ни тестер Тодор Богданов @Mollov
    засега избора е на :
    i975x - добри отзиви , бърза машина сносен клок
    i965x - По-малко екстри, по-бавно дъно, но спо-големи възможности за @ !

  6. Super Moderator Аватара на FearMe
    Тук е от
    Jan 2001
    Мнения
    17,616
    #5

    Re: избор на дъно за conroe


  7. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #6

    Re: избор на дъно за conroe

    @Julian си взе INTEL CORE DUO - за да има по 1 Процесор на човек

  8.  
     
  9. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #7

    Re: избор на дъно за conroe

    Аз си взех дъно Intel DP965LT за 130$. Засега проблеми нямам с изключение на това, че немога да си гледам температурите и волтажите. Иначе процесора е 6300 боксовски. Имах един проблем със звука, но проблема беше в срат драйвер. Ланката разбира се е интелска с много екстри, а не като на Асус някави настрани риълтеци. В момента съм пуснал да правя едни сметки на единия процесор и си работя съвсен нормално. Въобще компа е 2в1.

  10. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #8

    Re: избор на дъно за conroe

    Ще си позволя да изкажа едно субективно мнение. Някак си не виждам смисъл да се купува хубав и скъп процесор какъвто е Конро и да се сложи на евтинджос и ширпотреба дъно. Свестните дъна за Конро са доста над посочената сума. А и малките модели Конро за клок искат дъна с възможности за по-големи шини. Ако толкова искате или имате нужда от двуядрени процесори, тогава може да си вземете някой от серията 8хх или 9хх на Интел, които доста поевтиняха или Х2 на АМД.

  11. Junior Member
    Тук е от
    Aug 2006
    Мнения
    110
    #9

    Re: избор на дъно за conroe

    Намери си Intel 6M810E. Pentium 3-e na 64 video,512 ram MAX,1.2CPU-max.За ти пари мисла 4е е много добре.

  12. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #10

    Re: избор на дъно за conroe

    Цитат Първоначално публикувано от VanDan
    Ще си позволя да изкажа едно субективно мнение. Някак си не виждам смисъл да се купува хубав и скъп процесор какъвто е Конро и да се сложи на евтинджос и ширпотреба дъно. Свестните дъна за Конро са доста над посочената сума. А и малките модели Конро за клок искат дъна с възможности за по-големи шини. Ако толкова искате или имате нужда от двуядрени процесори, тогава може да си вземете някой от серията 8хх или 9хх на Интел, които доста поевтиняха или Х2 на АМД.
    Приятелю - засега са два чипсетите за 6*** 
    i965
    i975
    които и производител да е най-много с 20 $ да скочи цената.
    Тези чипсети са за новия красавец на Интел.
    Аз обаче си мисля че 1,63GHz core Duo,  не може да мине с лекота D930 Примерно !
    Спомете си прехваления Центрино и как 3GHz-те Nortwood/ PressHOT си го дърпаха както си искат при сложните "Пентиумски" задачи

  13. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #11

    Re: избор на дъно за conroe

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    Приятелю - засега са два чипсетите за 6***
    i965
    i975
    Три са. NVIDIA nForce забрави ли го

  14.  
     
  15. Senior Member
    Тук е от
    Aug 2002
    Мнения
    8,784
    #12

    Re: избор на дъно за conroe

    не съм чувал за този чипсет дето поддържа "интел коре дуо" !
    най малкото Моллов щеше да го е нАБАРАЛ

  16. Moderator
    Тук е от
    Nov 2001
    Мнения
    5,736
    #13

    Re: избор на дъно за conroe

    Между дургото интелското дъно DP965lt има вече биос с мониторинг на температури и напрежения, както и нова версия на itel desktop utilities. Разбира е това дъно не е за клок. Също този модел няма раид контролер. Ако е необходима тази екстра трябва да се вземе по скъпи вариалнт на интелско дъно. МИсля че вече ги има в БГ. Предимствата е че ще се възползвате на интелска лан карта, а не някой настран риълтек. До колкото чувам има проблеми със звука на ASUS-ките дъна с 965, приинтел няма такъв проблем. Това е в общи линии.

  17. Member
    Тук е от
    Oct 2004
    Мнения
    266
    #14

    Re: избор на дъно за conroe

    Цитат Първоначално публикувано от Mr.TECHNO
    не съм чувал за този чипсет дето поддържа "интел коре дуо" !
    най малкото Моллов щеше да го е нАБАРАЛ
    Е не си ли чувал за NVIDIA nForcе 570 Intel Edition и NVIDIA nForce 590 Intel Edition. И двата чипсета поддържат Intel Core 2 Duo. Например Асус предлагат дъна и с двата чипсета :

    P5N32-SLI Premium/WiFi-AP - NVIDIA nForce 590 Intel Edition

    P5NSLI - NVIDIA nForcе 570 Intel Edition

  18. Senior Member
    Тук е от
    Jun 2002
    Мнения
    4,604
    #15

    Re: избор на дъно за conroe

    Не искам да споря. Сравнително най-евтините дъна, които се препоръчват в момента за Конро са ASUS P5B DELUXE и донякъде GB 965P-DS4 и GB 8I965P-DQ6. 965 е по-новият чипсет от 975, който се явява флагман. Почти всички, които са писали по форумите след като са си закупили най-малкия Конро 6300 са го клокнали без проблеми до честоти, при които сравнението с 9хх серията не подлежи на обсъждане. Направи си справка с Моллов, като вярваш само на него. Точно той отписа всичко от Интел в сравнение с Конро. По отношение на дъната, Интел имат отлично представяне по отношение качество без клок. В момента имам на работа дъна Интел от 810 и 815 до сегашните чипсети. За служебна сигурна работа, където не се клоква са отлични. И Julian със здраве да си ползваш придобивката.

Сподели във Facebook Сподели в Google Plus Сподели в Twitter Изпрати на Email Сподели в LinkedIn
Страница 1 от 2 12 ПоследноПоследно

Подобни теми

  1. Избор на дъно и процесор
    От flipsheep във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 17-08-08, 15:00
  2. Избор на дъно
    От iceman във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 65
    Последно: 10-02-08, 19:24
  3. Избор на дъно 775
    От bobeto във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 0
    Последно: 03-04-07, 09:18
  4. Избор на дъно
    От xristobg във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 2
    Последно: 03-01-07, 09:15
  5. Избор на дъно Socket-A
    От MetalMilitia във форум Процесори и Дънни платки
    Отговори: 11
    Последно: 19-10-03, 18:11

SetCombG.com
SetCombG.com е портален сайт и Форум за битова техника, телевизори, климатици, лаптопи и смартфони, създаден през 1999 година.
Заедно сме над 20 години!
Следвай ни
Горе